Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2010, 15:09   #11
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Dziewne pytanie ale zadam czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

Hehe, wydobywa się "ropę naftową" albo "olej skalny" - w/g Pana Ignacego Łukasiewicza, no chyba, że z zainfekowanej rany lub innych czyraków (o fuuuj). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Emmm
Emmm jest offline  
Stary 18-06-2010, 17:18   #12
mk2 1.8 16v 100pb
ford::average
 
Avatar mk2 1.8 16v 100pb
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 148
Domyślnie Odp: Dziewne pytanie ale zadam czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

znajomy ojca ma volvo 940 jest tam silnik 2,4TD Wiecznie mu brak kasy i leje opał a czasem nawet olej rośliny jak gdzieś w biedronce kupi,fakt silnik chodzi głośniej od Traktora,dymi trochę na niebiesko + do tego straszny smród się ciągnie zanim
Ciekaw jestem jak tak długo ten silnik wytrzyma,raczej strach jechać w daleko trasę na takim paliwie
mk2 1.8 16v 100pb jest offline  
Stary 18-06-2010, 18:57   #13
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Dziewne pytanie ale zadam czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, nie róbcie jaj, tylko odpowiadajcie na pytanie, skierowane do tych, którzy "leją". Kto nie leje, nich czyta, ale niech nie zaśmieca tematu.
Ja, na ten przykład, lałem ruską ropę i było super, za namową kolegi dolewałem jadalnego, ale zrezygnowałem ze względu na zapach frytek. Mam znajomego, który do wszystkich swoich diesli (młode auta z nowoczesnymi silnikami) leje okrętówkę i sobie chwali.
Jeszcze raz apeluję: pozwólcie wypowiedzieć się doświadczonym nalewaczom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Przepraszam że zaśmiecę trochę temat ale .......... poległem totalnie........
Doświadczonym nalewaczom życzę najlepszego........
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline  
Stary 20-06-2010, 10:15   #14
stasio392
ford::average
 
Avatar stasio392
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Gniezno
Model: mondeo mk2 hb
Silnik: 1.8 td endura-de
Rocznik: 2000
Postów: 91
Domyślnie Odp: Czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

ja leje bioester i jest ok, 3.65 zł litr a nie 4.30 zł
stasio392 jest offline  
Stary 20-06-2010, 14:15   #15
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

Stasio392, napisz nam Kolego coś więcej, od jakiego czasu jeździsz na bioestrze, czy zimą nie masz problemów, czy mieszasz z ON, jakie przebiegi robisz, jak zachowuje się silnik? Będziemy wdzięczni za szczegóły.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline  
Stary 20-06-2010, 16:11   #16
stasio392
ford::average
 
Avatar stasio392
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Gniezno
Model: mondeo mk2 hb
Silnik: 1.8 td endura-de
Rocznik: 2000
Postów: 91
Domyślnie Odp: Czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

Bioester tankuje dopiero jak temperatura otoczenia przekracza 5-8 stopni,czyli gdzieś od końca marca, robię już czwarty sezon. Kiedyś trochę przesadziłem i początkiem grudnia musiałem dłużej kręcić żeby zapalił (podobno bioester jest tez zimowy ale nie ryzykowałem, w tym roku chce zrobić próbę) Leje czysty bez domieszki ON i robię na nim około 12-15 tys.km. Silnik pracuje tak jak na ON i jak ma temperaturę to nie "muli", spalanie w mieście możne minimalnie większe ale na trasie wydaje mi się że bez zmian
stasio392 jest offline  
Stary 22-06-2010, 20:32   #17
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

Cytat:
Napisał stasio392 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Leje czysty bez domieszki ON i robię na nim około 12-15 tys.km.
Rozumiem, że to przebieg roczny, czyli raczej większość po mieście a trasa tylko od czasu do czasu. Ciekawy jestem, kto jeszcze jeździ na czystym bioestrze? Współforumowicze, apeluję do Was: dzielcie się swoimi doświadczeniami w tym względzie, może niepotrzebnie przepłacamy, może wkrótce wszyscy posiadający mk2 1.8td przestawimy się bezstresowo na bio...? Myślę, że brać taksówkarska mogłaby tu wiele wnieść do dyskusji. Zachęcam do wypowiedzi.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline  
Stary 27-06-2010, 13:35   #18
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

Dziwi mnie, że nikt więcej nie wypowiada się w temacie. Co zrobić, albo nie macie doświadczeń, albo nie chcecie się nimi dzielić.
Ale wracając do samego tematu, robiłem wczoraj małą traskę (200km) a ponieważ świeciła się już kontrolka rezerwy, zajechałem na tankstację i podyskutowałem chwilę z Panem nalewaczem na temat jazdy na bioestrze. Po krótkiej rozmowie, zdecydowałem się zalać bak tym specyfikiem. Podczas jazdy nie odczułem żadnej różnicy w mocy, natomiast wydaje mi się, że silnik zrobił się bardziej elastyczny, ale może to tylko odczucie subiektywne. Generalnie: rozruch jak wcześniej, moc również bez zmian, zużycie paliwa tak na oko też bez zmiany (4,75 l/100km - takie miałem na trasie). Dziś mondeusz odpoczywa, zobaczymy jak odpali jutro.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline  
Stary 27-06-2010, 16:48   #19
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4,75 l/100km
Tylko pozazdrościć.Ja przez ostatnie 3,5 roku jeździłem tylko na ON.Dziś zbuntowałem się na cenę oleju i zalałem pod korek(54l.)bio.Przy odpalaniu rzeczywiście nie ma różnicy(zobaczę jak będzie rano na zimnym silniku),natomiast według mnie,a może mojego silnika,miałem wrażenie że aby utrzymać dynamikę taką jak na ON musiałem go podkręcać o jakieś 200 obrotów wyżej niż normalnie.Nie kopci,nie śmierdzi frytkami jak twierdzą niektórzy.Zobaczymy jak będzie ze spalaniem.W zasadzie robię codziennie tą samą trasę(ok.50 km) więc powinno to być porównywalne.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline  
Stary 27-06-2010, 20:53   #20
stasio392
ford::average
 
Avatar stasio392
 
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Gniezno
Model: mondeo mk2 hb
Silnik: 1.8 td endura-de
Rocznik: 2000
Postów: 91
Domyślnie Odp: Czy lejecie coś innego do swojego mondeo oprócz ropy??

koledzy, wyczytałem że bioester ma jakieś właściwości czyszczące i gdyby mulił i osłabł to filtr paliwa trzeba wymienić, (ja nie musiałem,zmieniam raz w roku bez względu na przebieg) życzę kolegom dużo radości i samych miłych wrażeń z jazdy na bioesterze ;-) .ja z tego nie zrezygnuje bo mi to się opłaca, pozdrawiam
stasio392 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.