Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2017, 15:39   #11
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,764
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

musi zdjąć kierownice i pod nią na module tasmy jest takie okienko. W nim powinien byc taki zólty prostokąt .

koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2017, 17:05   #12
dodo1988l
ford::beginner
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 22-08-2016
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 15
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

Przeciez na samym pocxatku pisalem o komputerowym slrawdzeniu polozenia kierownicy
dodo1988l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 10:35   #13
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przesadzaj jak można przesunąć listwę na przekładni bez jej rozbierania.
czepiasz się. pisałem w uproszczeniu i mając na myśli listwę pisałem o całym układzie listwy w stosunku do obudowy magla ,czyli również drążków i końcówek, które można bez problemu przesunąć w lewo lub w prawo po rozłączeniu z kolumną bo blokada jest na kolumnie
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2017, 13:15   #14
tico0
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2016
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 55
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

Rozpięcie akumulatora nie miało tu nic do rzeczy, jest to ewidentny błąd przy skręcaniu wszystkiego z powrotem po wymianie sprzęgła jest mechanicznie przestawiony kąt. Mimo tego że kierownica jest prosto to komputer widzi że auto cały czas skręca, wystarczy ustawić prawidłowo i nie trzeba nic kalibrować.
tico0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 18:23   #15
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

Witam
Podepnę się pod temat ponieważ nie znalazłem podobnego do mojego przypadku.
Po wymianie sprzęgła i dwumasy Mondeo IV 1,8 125KM 2010 przed liftem. objawy są następujące. Podczas powolnej jazdy nie odczuwam żadnych dolegliwości.
Natomiast wraz z narastaniem prędkości pojawiają się problemy, kierownica jest sztywna.
Czyli korygując tor jazdy np. w lewo auto ucieka w lewo, korygując za chwilę w prawo auto ucieka w prawo. Próbując skręcać trzeba użyć siły. Brakuje płynności pracy kierownicy. Po podniesieniu auta ruszając kołami prawo- lewo czuć opór. Dzieje się to skokowo. Koło kierownicy działa podopbnie przy podniesionych kłach. Mechanicy umywają ręce tłumacząc że nie ma to nic wspólnego z wymianą skrzyni. Nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Jeśli ktoś miał podobny problem pomóżcie
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2018, 21:03   #16
Jarek_Lodz
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-09-2013
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 404
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

Odstawiam luz maglownicy, a ściślej jego brak.

Pozdrawiam
Jarek
Jarek_Lodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 10:19   #17
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

Cytat:
Napisał Jarek_Lodz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odstawiam luz maglownicy, a ściślej jego brak.

Pozdrawiam
Jarek
Opowiem co mówił kierownik zakładu.
Aby dostać się do skrzyni należy opuścić sanki. Tak zrobiliśmy. Po wymianie sprzęgła podnieśliśmy i nic po za tym. Oczywiście geometria i to wszystko.
A nie mogło dojść do sytuacji takiej, że popuszczając sanki opuścili również maglowanicę i zerwali złącza pomiędzy kolumną kierowniczą, a maglownicą.
Dzisiaj o godz. 12 spotykam się raz jeszcze z zakładem konsultować sprawę.
Dodam, że płyn w zbiorniku wspomagania w normie. Kręcenie kołem jezdnym, czy kierowniczym powoduje takie same objawy przy włączonym silniku, czy też nie. Podczas próby koła uniesione do góry.Czyli nie powinno być żadnego oporu.

Piszcie szukam pomocy.

Pozdrawiam


Pozdrawiam
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 10:41   #18
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

Cytat:
Napisał Henryk L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opowiem co mówił kierownik zakładu.
Aby dostać się do skrzyni należy opuścić sanki. Tak zrobiliśmy. Po wymianie sprzęgła podnieśliśmy i nic po za tym. Oczywiście geometria i to wszystko.
A nie mogło dojść do sytuacji takiej, że popuszczając sanki opuścili również maglowanicę i zerwali złącza pomiędzy kolumną kierowniczą, a maglownicą.
Dzisiaj o godz. 12 spotykam się raz jeszcze z zakładem konsultować sprawę.
Dodam, że płyn w zbiorniku wspomagania w normie. Kręcenie kołem jezdnym, czy kierowniczym powoduje takie same objawy przy włączonym silniku, czy też nie. Podczas próby koła uniesione do góry.Czyli nie powinno być żadnego oporu.

Piszcie szukam pomocy.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Aby opuścić sanki należy rozpiąć kolumnę kierownicy z maglownicą w kabinie i nie wydaje mi się żeby można było sanki opuścić bez tej czynności przynajmniej ja nie potrafiłem.
Jeżeli potem składając nie sprawdzili czy tak samo spięli i kierownica jest przestawiona względem poprzedniego ustawienia to będzie świecić ESP.
Chyba że nie chciało im się rozpiąć kolumny i na siłę odginali sanki z maglownicą to może ja uszkodzili bo na pewno bez rozpinania kolumny sanki nie opadną tak żeby skrzynie wyciągnąć swobodnie i zmienić sprzęgło.

Ostatnio edytowane przez Maro83mw ; 01-02-2018 o 10:45
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 13:11   #19
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

zeby wyciagnac skrzynie musisz zdemontowac polosie, co za tym idzie dobrac sie do kola i zdjac koncowki drazkow aby moc wyciagnac przeguby.
albo cos zle poskladali albo tak jak radza koledzy jest zagiety/scisniety jeden z przewodow w maglownicy
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2018, 18:57   #20
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Po wymianie sprzęgła świeci sie ESP

[QUOTE=Gregi86;2926908]zeby wyciagnac skrzynie musisz zdemontowac polosie, co za tym idzie dobrac sie do kola i zdjac koncowki drazkow aby moc wyciagnac przeguby.
albo cos zle poskladali albo tak jak radza koledzy jest zagiety/scisniety jeden z przewodow w maglownicy[/Q


Wnioski z dzisiejszej konsultacji.
Nie widać uszkodzeń mechanicznych maglownicy. Przepatrzyliśmy wszystkie przewody maglownicy i całą maglownicę. Wydaje się być nietknięta.
Zakład cały czas sugeruje awarię układu kierowniczego z naciskiem na maglownicę (przypadek, siła rzeczy martwej?). Zasugerowali płukanie układu wspomagania, wskazując na możliwość blokowania zaworu w maglownicy przez opiłki wpłynie wspomagania. Wizualnie to nawet nie można było stwierdzić jakiego koloru był to płyn.On po prostu był brudny. Przystałem na to. Co ciekawe po tej operacji ustały skokowe opory podczas kręcenia kierownicą, jak również podczas kręcenia kołem jezdnym na miejscu w warsztacie. Jazda próbna: Generalnie lepiej niż przed płukaniem. Nie ma skoków podczas kręcenia kołem kierownicy. Aczkolwiek wydaje mi się, że przed remontem komfort jazdy był lepszy. Wydaje mi się, że kierownica pracuje płynnie, lecz chyba jednak nie tak lekko jak wcześniej. Z zakładem umówiliśmy się następująco. Z uwagi na to, że czeka mnie kilka setek kilometrów do przejechania w najbliższym czasie ( oczywiście w kilku odcinkach i blisko domu) mam obserwować dolegliwości auta. Jeżeli problem powróci ponowna wizyta w zakładzie.
Nie wiem, czyżby na prawdę przypadek????????

pozdrawiam
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.