Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2008, 10:53   #11
nikilauda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-11-2008
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 23
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

Śrubę wkręcałem po omacku. Z odkręcenia podstawy akumulatora zrezygnowałem z uwagi braku możliwości wylewarokowania skrzyni biegów. Wasze uwagi są dla mnie cenne. Rozważam albo przegwintowanie na M8, zastosowanie jakiegoś kleju typu epoxy dwuskładnikowy z metalem lub wkręcenie spężyny (metoda Heli Coil) i skręcenie śrubą M6 zamiast M7. Chodzę, myślę, zbieram informację co będzie najlepsze i w miarę proste, a przede wszystkim skuteczne. Tymczasem autko jeździ, dwójka nie haczy, wsteczny nie wyskakuje tylko żeby się to nie rozkręciło gdzieś w trasie.....!!!

nikilauda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 18:16   #12
michal.wyr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

mam ten sam problem ze zmiana biegow (mam nadzieje za tan sam a nic powarzniejszego) czy mogl bys napisac jak dokladnie wymieniles ta srube to znaczy czy trzeba wyjac akumulator i cala ta podstawke pod akumulator i czy sa potrzebne jakis specjalne warunki tzw jakies klucze bo akurat samochod nawalil mi pod sklepem i czeka tam na mnie od dwuch dni
michal.wyr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 09:55   #13
viper11
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Re: Nie ma biegów - tylko jedynka

Mi np wypieła się jedna z linek do skrzyni biegów i biegi nie działały jak należy. Najwygodniej jest odkręcić podstawe aku, bo wtedy wszystko ładnie widać. Trzeba wtedy podeprzeć skrzynie, bo ona wisi min na tych śrubach co mocowanie podstawy aku.

Ja chciałem sobie ułatwić i wyjąłem przewód powietrza między turbiną a intercoolerem, więc spokojnie mogłem ręką sięgnąć do tych linek.

Z narzędzi to korzystałem tylko z klucza 10 (do odkręcenia klemów aku) i większych kombinerek :fcp2
viper11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.