Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2007, 14:21   #11
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

ja mam folie i jestem mega zadowolony w odpowiednim świetle zmienia kolor oddcień (złudzenie optyczne) ale wygląda świetnie

__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 20:13   #12
goorall
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 120
Domyślnie

Recondo - wszystko zależy jaka folie Ci zaproponuje. Bez urazy ale tu tez należy być czujnym bo 90% firm okleja foliami których parametrem główym jest cena...Zwykła folia jest po prostu barwionym poliestrem, który wybarwia sie juz po sezonie a jej końcowy żywot to kolor purpury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dalej sa metalizowane - te maja już widoczny odblask a ich kolor w dużej mierze zależy od metalu dodanego do folii ...na koniec najlepsze sa folie "sputtered' które maja dożywotnia - tzn to tylko teoria bo w ostrym słońcu proces odbarwiana zaczyna sie juz po ok 5 latach ( w Polsce nie zauważyłem tych oznak)...Dla mnie kluczowym parametrem jest zdolnosć do redukcji energii słonecznej - toretycznie im ciemniejsza folia tym powinna byc lepsza ..a tak nie jest . Np 3M ma stała - szczerze to bardzo słaba wartośc redukcji bez względu na "ciemnośc" ...ja cały samochód mam oklejony folią napylona tlenkiem tytanu - delikatny stopien , a pochłania wiecej energii niz wiele folii bardzo ciemnych. Efekt - słońce jest po prostu punktem światła a nie żarówą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Co do folii to kolebką sa stany gdzie juz "ładnych kilka lat" okleja sie autka a na metode pieca to wielu ludzi na typowych forach dla "tintmasterów" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po prostu nie dowierza,że ktos sie na te głupoty nabiera. W folii ja wad nie widze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaz jeszcze niedawno głównym argumentem był problem - "co bedzie w czasie wypadku, pewnie nie wyjde z samochodu"...W tej chwili wiele lepszych aut ma laminowane szyby fabrycznie a i w rajdach w pewien sposób jest wymóg oklejania szyb - przy dzwonie taka szyba nie tnie ciała po prostu. Nie zastanawiaj sie tylko oklejaj . Pozdrawiam
goorall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 20:35   #13
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

goorall, mozesz podac jakies linki pzykladowe tych dobrych folii....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2007, 21:23   #14
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

Bauma, ja mam z tej firmy z filli Kraków [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2007, 18:09   #15
goorall
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 120
Domyślnie

W Polsce jest kilka marek dostepnych na rynku i każda z nich ma lepsze i gorsze folie, z fajnym albo nędznym odcieniem więc tak naprawde z SunGarda ( Warsfoll) dobra jest linia AR, z Bruxsafola ( Dyskret) seria Quantum, Folia Tec - fajny jest chromolux i folie w różnych kolorowych odcieniach, Armolite, Classic i i 3M ta podstawowa seria raczej mi nie podchodzą. Pozdrawiam
goorall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 16:59   #16
szczureczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2006
Skąd: łódź
Postów: 37
Domyślnie

teraz 3m wprowadzila folie ciemny chrom jak na foto toyota i opel :fcp2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jest najbardziej innowacyjna firm na swiecie. nie jest tania ale cos za cos
a tak przy okazji jezdziles autem z przyciemnionymi czeronymi, zielonymi lub niebieskimy foliami? masakra fajny wyglad, ale na jaki kolor widzisz swiat. dlatego 3m ma tylko jeden odcien. czarny :fcp3
szczureczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 18:15   #17
goorall
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2005
Skąd: Warszawa
Postów: 120
Domyślnie

Cytat:
Napisał szczureczek
teraz 3m wprowadzila folie ciemny chrom jak na foto toyota i opel :fcp2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i jest najbardziej innowacyjna firm na swiecie. nie jest tania ale cos za cos
a tak przy okazji jezdziles autem z przyciemnionymi czeronymi, zielonymi lub niebieskimy foliami? masakra fajny wyglad, ale na jaki kolor widzisz swiat. dlatego 3m ma tylko jeden odcien. czarny :fcp3
A to b. ciekawe co opowiadasz z tymi kolorami bo zastanawia mnie jaki kolor widzisz przez szybe z naklejona jak wspomniałes czarną folią ? Podpowiem...żaden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W tej chwili wiekszość samochodów oprócz np avangardy w mecedesie ma transfer szyb lekko zielony więc tak naprawde aby otzymac ładna czerń z zewnątrz jak np w pajero lub avensis okleja sie szyby folią z kolorem bazowym ciemna zieleń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a nie kolorem czarnym bo czarny rozjaśniany daje obleśny szary kolor który nijak ma sie do dot matrixa na szybie... Są oczywiście folie z mniejszym zielonym ale wtedy szyby wygladają juz jak barwione na zielono...to samo jest z niebieskim i granatowym transferem przez folie...Ja zwykle proponowałem folie z zielonym transferem co dawało czerń na zewn. a od środka było tak jak fabrycznie ( lekki zielony) ale jakby troche ciemniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
goorall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 19:53   #18
tonik
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-11-2004
Skąd: Kutno
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2006
Postów: 134
Domyślnie

Ja przyciemniałem kiedyś szyby w Escorcie. Nigdy tego wcześniej nie robiłem więc kupiłem najtańszą folię na allegro. Po skończeniu pracy okazało się, że wyszło super! Jednak folia była jasna i po jednym letnim sezonie wyblakła (pod tym względem to badziewie) na tyle, że postanowiłem wymienić ją na ciemniejszą. Ciemna folia wyglądała jeszcze lepiej i już tak mocno nie wyblakła. Czyli da się to zrobić w warunkach amatorskich i wygląda to nieźle. Ale wielkim minusem przy operacji wymiany folii na tylnej ogrzewanej szybie było to, że ścieźki oporowe zostały na zdartej folii, nie na szybie. Więc jeśli ktoś liczy na to, że jak znudzi mu się przyciemnienie to zerwie folię i po sprawie. Folisa trzyma się tak mocno, że nie ma sposobu na uratowanie ogrzewania. Z tego powodu przyciemnianie nie bawi mnie już.
Dodam jeszcze, że tanie folie o odcieniu niebieskim lub zielonym są mniej podatne na wyblaknięcie.
tonik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 21:39   #19
welders
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Skąd: POLICE
Postów: 6
Domyślnie

AK15 Dziekuje za ostrzeżenie. Miałem chęć przyciemnic sobie u nich szyby. Wielkie dzieki.
welders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2007, 13:46   #20
szczureczek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-11-2006
Skąd: łódź
Postów: 37
Domyślnie

zapraszam do mnie to zobaczysz czern a nie zielen :fcp2
szczureczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.