Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2023, 19:13   #1971
Wodzu1982gw
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2023
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo titanium S
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Panowie - dlawas od razu zabieram sie za cos nowego a dla mnie nic nowego poprostu nowe auto i nowy program - proste - nie wszystko czlowiek jest w stanie od razu ogarnac. Fakt brak internetu dal sie we znaki i procedura byla u mnie przerwana. kolejna sprawa chcialemporyglowac zamki po przekroczeniu tzw 20km i takze nic nie przyjmowalo. Ale juz jest to ogarniete. bo czlowiek tez nie wiedzial ze program by dokonywac zmain trzeba zaznaczyc manualnie funkcje inzynieryjna.
Więc prosze powstrzymajcie się odpisania chyba ze coś sensownego wniesiecie niz tylko szydzenie i krytykę - jak dotad nikt nie pomógł mi i nie odpowiedzial za to 2 osoby juz krytyka. Smieszne.
Chcecie pomóc ok
chciałbym zmienic u siebie w aucie za pomocą forscan audio - slyszalem jak i widzialem ze takie rzeczy mozna zrobic pytanie tylko czy u mnie w aucie sie da. jesli mogę to poproszę o pomoc co i gdzie dokladnie oraz na jakieustawienia pozmieniac.
No i oprucz tego ale to w puzniejszym czasie chcialbym pozmieniac pareustawien ktore moge powlączac a sa przez producenta wylaczone - takze nie wiem jakie są to ustawienia.
Pomozecie czy znow zamierzacie krytyką walic?
Podejżewam ze predzej czy puzniej sam do tego dojdę szperajac gdzie indziej jesli tutaj nie dostanę odpowiedzi.

Wodzu1982gw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2023, 21:17   #1972
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał Wodzu1982gw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie nic nowego poprostu nowe auto i nowy program
Jeśli tak, to trochę sam sobie przeczysz. Nikt nie jest tutaj złośliwy. Wskaż chociaż jedno zdanie w którym zostałeś skrytykowany?

Sprawa jest stosunkowo prosta - nowe auto, nowy program - szperam na stronie producenta (Forscan), gdzie jest obszerny tutorial co i jak, wprowadzenie do programu, opis podstawowych funkcji, programowanie konfiguracji centralnej.

Następnie nasze forum, wyszukiwarka, i lecisz po tematach, które Cię interesują - a jest tego na prawdę mega dużo. Nie wiem, zadałeś sobie choć trud by poszukać? Czy od razu się unosisz bo ktoś ośmielił się kulturalnie zwrócić uwagę by jednak trochę nauczyć się programu zanim zacznie się z niego korzystać?

Pytasz o różne funkcje, sprecyzuj co konkretnie Cię interesuje, poszukaj, uwierz - Mondeo jest na prawdę mocno „rozpracowanym” autem nie tylko na tym forum. Mówisz o audio, co konkretnie w tym audio? Mówisz o innych zablokowanych fabrycznie rzeczach, jakich?

Każdy tu chętnie pomoże, ale bardzo proszę - nie ma sensu na unoszenie się w stylu „chcecie pomagać to napiszcie a jak „krytykować” to się bujajcie… Jeśli zwrócenie uwagi na sprawy oczywiste uważasz za krytykowanie to… No cóż… Przykre


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2023, 06:59   #1973
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,015
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

I prośba, przeczytaj chociaż post przed dodaniem, bo już przy piątej linijce się zmęczyłem. Przecinki, ortografia...
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2023, 20:14   #1974
Wodzu1982gw
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 16-10-2023
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo titanium S
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Az się zastanawiam czy to forum dotyczy forda czy czasem nie krytyki i ortografii - nic sensownego nie wnieśliście Panowie a pytania były chyba dość proste. No cóż.... Sam sobie poradziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z unoszeniem - hmmmm - wydaje mi się że komuś wyobraźnia płata figle bo mnie ciężko doprowadzić do uniesienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale ok niech będzie po twojemu. Wydaje i się że nie ma najmniejszego sensu dalsza pisownia tutaj bo nic do tematu do moich zapytań ciekawego się nie doczekałem a tylko biadolenie. A nie mam czasu na takie pogaduszki bezsensowne.
Fajnie byłoby abym doczekał się odpowiedzi na pytanie ale ich brak. Po tym możesz/możecie zwracać mi uwagę ze to czy tamto być może jeszcze puźniej jakieś spotkanie na browar
Wodzu1982gw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2023, 20:45   #1975
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,636
Domyślnie Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Nie wiem co wciągnąłeś albo zażyłeś ale nieźle Cię kopie! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Daj trochę bo na trzeźwo tych wypocin czytać się nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 21-10-2023 o 20:48
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2024, 19:32   #1976
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Koledzy z góry przepraszam za dubel jeżeli taki temat się w wątku pojawił, niestety wyszukiwarka nie znajduje mojego przypadku, mianowicie;
Mondeo hybryda, 20'rok, oprócz klimatyzacji foteli i elektrycznie regulowanej kierownicy, full wypas. Forscan aktualny w pełnej wersji, kabel kupiony z aukcji ze strony Forscan.
Po podłączeniu Forscan widzi następujące sterowniki: SOBDCM,BECM,PCM,OBDII,APIM,ACCM.
W funkcij programowania widzi tylko: PCM, SOBDCM, APIM.
Dlaczego nie widzi reszty? Gdzie jest problem? Szukać innego kabla czy o co chodzi?
Sterowników w funkcji programowania powinny być 2 "strony" a nie 3...
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2024, 19:57   #1977
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,345
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał roadrunnner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Dlaczego nie widzi reszty? Gdzie jest problem? Szukać innego kabla czy o co chodzi?
Sterowników w funkcji programowania powinny być 2 "strony" a nie 3...
Zacząłbym od lektury Forscana - jakie auta obsługuje i jakie funkcje w danym modelu auta


pozdrawiam
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2024, 20:13   #1978
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał roadrunnner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Dlaczego nie widzi reszty? ...
Bo "obsługujący" nie ma zwyczaju czytać, co jest napisane w komunikacie/pytaniu na ekranie oraz nie ma wystarczającej chęci, by poczytać (na tejże stronie FORScana...) jak trzeba skonfigurować program by poprawnie działał z danym kablem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2024, 20:15   #1979
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacząłbym od lektury Forscana - jakie auta obsługuje i jakie funkcje w danym modelu auta
Obsługuje z całą pewnością MK5 i obsługuje wszystko albo prawie wszystko w MK5. Są setki filmików na U2bie jak programować, wgrywać, modyfikować różne rzeczy.
Wybacz Kolego ale nie jestem na tyle głupi żeby próbować podłączać np ATPE albo TEXA do Forda...

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo "obsługujący" nie ma zwyczaju czytać, co jest napisane w komunikacie/pytaniu na ekranie oraz nie ma wystarczającej chęci, by poczytać (na tejże stronie FORScana...) jak trzeba skonfigurować program by poprawnie działał z danym kablem.
No muszę zaskoczyć Kolegę bo program nie wyświetla żadnego komunikatu/pytania, łączy się bez problemu i czyta błędy. Przeczytałem również zarówno instrukcję konfiguracji na stronie Forscan jak i instrukcję konfiguracji samego kabla Vgate i wykonałem ją zgodnie z w/w.
Koledzy, aby uniknąć kolejnych uszczypliwości i dziwnych sugestii;
Nie jestem kompletnym debilem, jestem mechanikiem, elektronikiem układów dyskretnych, elektrykiem. Wiem jak używać narzędzi diagnostycznych, narzędzi w ogóle, schematów i instrukcji diagnostycznych.
Pytam na łamach forum bo wielokrotnie inni borykali się z podobnymi problemami a przyczyny problemów często nie są oczywiste i są niejednoznaczne. Sam również wielokrotnie pomagałem na łamach forum np.tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Koledzy jak mają problem również zwracają się o pomoc na forum bo nie są wszechwiedzący. Darujmy więc sobie dziwne insynuacje

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 22-01-2024 o 12:08
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2024, 22:45   #1980
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał roadrunnner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Nie jestem kompletnym debilem, jestem mechanikiem, elektronikiem układów dyskretnych, elektrykiem. Wiem jak używać narzędzi diagnostycznych, narzędzi w ogóle, schematów i instrukcji diagnostycznych...
..."i w związku z powyższym nie mam najmniejszego zamiaru zamieszczać takiego screeshota jak poniżej! Przecież umiejętność czytania w cudzych myślach oraz ustawieniach cudzych komputerów jest absolutnie powszechna w dzisiejszych czasach!"...

Powodzenia w rozwiązaniu problemu z takim podejściem!

BTW - screenshot "jest z innej bajki" (UCDSowej...) i podany jest jedynie jako przykład tego, z czym "się startuje do takiego pytania"...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Forscan.jpg (56.7 KB, 88 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.