Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2011, 10:50   #1921
rooter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: wroclaw
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam taki problem : po włączeniu ręcznie webasta (silnik wyłączony ) - z zegara - całość startuje poprawnie, dogrzewa do 75 stopni, ale w pewnym momencie przestaje grzać, załącza pompki i staje. Logi przed wykasowaniem :

Control Module Part Number: 7M3 819 008 C
Component and/or Version: HEIZG. B/D5W 0001

5 Faults Found:
01492 - Function Lock-Out
35-00 - -
01409 - Shareware Version. To Decode all DTCs
35-00 - Please Register/Activate
01409 - Shareware Version. To Decode all DTCs
35-00 - Please Register/Activate
01409 - Repeated Flame-Out
35-00 - -
01409 - Shareware Version. To Decode all DTCs
35-00 - Please Register/Activate

Po wykasowaniu błędów:

1 Fault Found:
01409 - Repeated Flame-Out
35-00 - -

Wymienione było : świeca, 2 pompki, sitko - wszystko w serwisie który skasował jak za zboże. Problem w tym jeszcze że dymi w trakcie pracy strasznie. Sprawdziłem stan akumulatora i ładowania - w porządku.

rooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2011, 22:30   #1922
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przyslij mi piecyk to naprawię, jak chcesz mogę ci na PW wysłać adres do wysyłki.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2011, 23:50   #1923
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przecież to są zwykłe przerwy płomienia.
Niech sobie wymieni sitko , albo świecę.
Nie wiem jak to wszystko jest tolerowane przez adminów . Przecież ten wątek powinien się nazywac "stefano - agitacja" albo "sklepik u Stefano" ceny na PW .
Ode mnie chciałeś za piec ze sterowaniem 1750pln UŻYWANY . Pochwal się może , że za pompkę chciałeś 150 zł a po forumowiczach dzwonisz i żebrzesz żeby ci sprzedali za 40zł .
Z jednego forum Cię wywalili za takie właśnie rzeczy.... Tu cię tolerują - nie wiem dlaczego.
Przecież jeżeli ktoś będzie chciał to sam się z tobą skontaktuje a nie co drugi wpis :" PRZEŚLIJ MI PIECYK "
Załóż sobie stronę www i tam agitacja do woli. Innych opiprzasz że śmiecą w wątku ale jak ty co druga wypowiedź "prześlij mi piecyk" - kużwa co to jest???

Pozdrawiam normalnych
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 09:03   #1924
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Dopalacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to są zwykłe przerwy płomienia.
Niech sobie wymieni sitko , albo świecę.
Nie wiem jak to wszystko jest tolerowane przez adminów . Przecież ten wątek powinien się nazywac "stefano - agitacja" albo "sklepik u Stefano" ceny na PW .
Ode mnie chciałeś za piec ze sterowaniem 1750pln UŻYWANY . Pochwal się może , że za pompkę chciałeś 150 zł a po forumowiczach dzwonisz i żebrzesz żeby ci sprzedali za 40zł .
Z jednego forum Cię wywalili za takie właśnie rzeczy.... Tu cię tolerują - nie wiem dlaczego.
Przecież jeżeli ktoś będzie chciał to sam się z tobą skontaktuje a nie co drugi wpis :" PRZEŚLIJ MI PIECYK "
Załóż sobie stronę www i tam agitacja do woli. Innych opiprzasz że śmiecą w wątku ale jak ty co druga wypowiedź "prześlij mi piecyk" - kużwa co to jest???

Pozdrawiam normalnych
To co piszesz Krzysztof to jakieś nieporozumienie, jestem uczciwym człowiekiem i jak to mogłes wymyslić???
Jesli sie zgodzisz to wkleję naszą prywatną korespondencję, gdzie oferowałem ci piecyk za 550 zł, z gwaranją 12 mies, cena elektr. pompki płynu sie zgadza, takiej pomki regenerowanej z gwarancją, taniej takiej nie kupisz..
Jak mogę to pomagam za darmo, sa forumowicze którzy to mogą potwierdzic, którzy byli u mnie, czy to diagnostyka auta, regulacja kata ustawienia zapołonu, spawanie plastyków, aktywacja MFA, dodanie opcji na FISie "km do tankowania", itd...telefonicznie też naprawiłem bardzo duzo piecyków...
Za pewne rzeczy trzeba niestyty zapłacić, to chyba wiesz.
Z nikąd mnie nikt nie wyrzucał, to znowu coś urodziłeś, masz zły dzień?

Jak ktoś ma problem, a nie może sobie sam sobie z nim poradzić, pomimo tak rozbudowanego i pełnego cennych wiadomosci tematu " Dogrzewacz", w którym mam swój udział, to chyba normalne, że w koncu piszę: "przyslij piecyk, ja go naprawię i skończą sie twoje problemy" i to cię boli?

Nie bardzo rozumię twoje zachowanie, mam duży wkład w to forum, kosztem swojego odpoczynku jak i straty bardzo drogiego czasu.

Kolega rooter, ma problem ze sterownikiem, który nie podaje impulsów na pomkę paliwa po rozgrzaniu pieca, kolego Krzysztof to nie jest sitko, ani swieca, przeciez napisał, że to już wymieniał w serwisie za ciężkie pieniadze, aby "rozgryść" sterownik D5ZF spędziłem nad tym blisko dwa lata, oczywiscie dorywczo i mogę go naprawić.
Wiedza kosztuje! Na forum pomagam i udzielam wszelkich porad, ale specjastycznych napraw nie mogę zrobić gratiś!
Ale na forum, jak i w życiu jest zawsze ktos niezadowolony i chyba ty należysz do takich, szkoda...

Pomimo wszystko, zyczę miłej niedzieli i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 11-09-2011 o 10:43
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 11:12   #1925
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To co piszesz Krzysztof to jakieś nieporozumienie, jestem uczciwym człowiekiem i jak to mogłes wymyslić???
Jesli sie zgodzisz to wkleję naszą prywatną korespondencję, gdzie oferowałem ci piecyk za 550 zł, z gwaranją 12 mies, cena elektr. pompki płynu sie zgadza, takiej pomki regenerowanej z gwarancją, taniej takiej nie kupisz..
Jak mogę to pomagam za darmo, sa forumowicze którzy to mogą potwierdzic, którzy byli u mnie, czy to diagnostyka auta, regulacja kata ustawienia zapołonu, spawanie plastyków, aktywacja MFA, dodanie opcji na FISie "km do tankowania", itd...telefonicznie też naprawiłem bardzo duzo piecyków...
Za pewne rzeczy trzeba niestyty zapłacić, to chyba wiesz.
Z nikąd mnie nikt nie wyrzucał, to znowu coś urodziłeś, masz zły dzień?

Jak ktoś ma problem, a nie może sobie sam sobie z nim poradzić, pomimo tak rozbudowanego i pełnego cennych wiadomosci tematu " Dogrzewacz", w którym mam swój udział, to chyba normalne, że w koncu piszę: "przyslij piecyk, ja go naprawię i skończą sie twoje problemy" i to cię boli?

Nie bardzo rozumię twoje zachowanie, mam duży wkład w to forum, kosztem swojego odpoczynku jak i straty bardzo drogiego czasu.

Kolega rooter, ma problem ze sterownikiem, który nie podaje impulsów na pomkę paliwa po rozgrzaniu pieca, kolego Krzysztof to nie jest sitko, ani swieca, przeciez napisał, że to już wymieniał w serwisie za ciężkie pieniadze, aby "rozgryść" sterownik D5ZF spędziłem nad tym blisko dwa lata, oczywiscie dorywczo i mogę go naprawić.
Wiedza kosztuje! Na forum pomagam i udzielam wszelkich porad, ale specjastycznych napraw nie mogę zrobić gratiś!
Ale na forum, jak i w życiu jest zawsze ktos niezadowolony i chyba ty należysz do takich, szkoda...

Pomimo wszystko, zyczę miłej niedzieli i pozdrawiam.
Janusz niedziela jest bardzo miła , co nie zmienia faktu , że każde forum posiada regulamin , którego kilka punktów Ty złamałeś. Między innymi ten o korzyściach materialnych. Właśnie za takie coś wyrzucili Cię z innego forum... w ten sposób sobie poradzili z problemem.
FORUM TO NIE TARG ANI SKLEPIK JEDNEGO UŻYTKOWNIKA. Mam nadzieję że ktoś zrobi z tym porządek.
Ja pomkę kupiłem za 60zł sprawną . Ty już wykupiłeś wszystkie szroty w okolicy i teraz dzwonisz po ludziach i żebrzesz żeby Ci sprzedali za 40zł, po czym sprzedajesz za 150zł - tyle odnośnie uczciwości. Za sterowania bierzesz chorendalne ceny - jak chcesz to Ci sprzedam sterowanie z pilota za 1/3 Twojej ceny... No i jeszcze te wpisy "jestem człowiekiem skromnym..." - nie sądzisz , że ludzie skromni nie wypisują jacy to oni nie są skromni...?
Nie chcę Cię urazic moją opinią , ale pomyśl sam... forum to chyba nie jest miejsce na bicie kasy , no chyba , że założysz swoje - Twoja wola Panie.
MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ ZROBI Z TYM PORZĄDEK.
Piszesz nauka kosztuje - ile Cię kosztowała? Ludzie z elektrody bezinteresownie Ci pomagali , bo w 2007r nie wiedziałeś gdzie jest sterownik od pieca... No chyba , że zeskanujesz przelewy na ich konto to uwierzę w te koszta Twojej wiedzy...

Pozdrawiam i życzę miłej Niedzieli
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 15:39   #1926
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

1. No to poprzyj to jakiś faktem, z jakiego to niby forum mnie ktoś wyrzucił, tu kłamiesz!
Działam na forum; elektody, VW passata, VW Golfa, Audi, VW Sharan, PDA, peb, Diagtronika i kilku miejscowych w Stalowej Woli, piszę tam dalej, ku zadowoleniu forumowiczów, wiec???
2. Nie dzwoniłem, nie kupiłem i tym bardziej nie żebrałem żadnych pompek od nikogo z forum, tu tez klamiesz!
3. Pompkę swoją mogłes dostać nawet za darmo to mnie nie interesuje! Ja sprzedaję zregenerowane i z gwarancją nawet po 170 zl, ale dla ciebie chcialem zrobic upust.
5. Nie jestes administratorem ani moderatorem tego forum, wiec co to za uwagi i ta napaść???
6. Nie pisałem o SKROMNOSCI tylko o uczciwości, czytaj z uwagą, z czego jestem bardzo dumny.
7. Ja z tego zyję, to moja praca, więc co? mam się ukrywać z moja wiedzą i milczeć?
8. Tak, nawet w 2005 roku nie za bardzo wiedzialem jak jest zbudowany piecyk, ale zdobywam wiedzę, teraz np. rozgryzam mapy sterowników silnika, jak będziesz chciał to ci podrasuje tak ze 25 kucy wiecej.
9. Do czego ty pijesz i co ci złego zrobiłem, porównując mnie tutaj do złodzieja i żebraka?
10. I po co ja sie ci tłumaczę, że nie mam garba, to oczywiste, ze nie jestem wielbłądem.
P.s. Zakończ to opluwanie, bo niedziela juz jest do kitu, a tylko daj to forum z którego mnie niby wyrzucono!!!!!!
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 16:24   #1927
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. No to poprzyj to jakiś faktem, z jakiego to niby forum mnie ktoś wyrzucił, tu kłamiesz!
Działam na forum; elektody, VW passata, VW Golfa, Audi, VW Sharan, PDA, peb, Diagtronika i kilku miejscowych w Stalowej Woli, piszę tam dalej, ku zadowoleniu forumowiczów, wiec???
2. Nie dzwoniłem, nie kupiłem i tym bardziej nie żebrałem żadnych pompek od nikogo z forum, tu tez klamiesz!
3. Pompkę swoją mogłes dostać nawet za darmo to mnie nie interesuje! Ja sprzedaję zregenerowane i z gwarancją nawet po 170 zl, ale dla ciebie chcialem zrobic upust.
5. Nie jestes administratorem ani moderatorem tego forum, wiec co to za uwagi i ta napaść???
6. Nie pisałem o SKROMNOSCI tylko o uczciwości, czytaj z uwagą, z czego jestem bardzo dumny.
7. Ja z tego zyję, to moja praca, więc co? mam się ukrywać z moja wiedzą i milczeć?
8. Tak, nawet w 2005 roku nie za bardzo wiedzialem jak jest zbudowany piecyk, ale zdobywam wiedzę, teraz np. rozgryzam mapy sterowników silnika, jak będziesz chciał to ci podrasuje tak ze 25 kucy wiecej.
9. Do czego ty pijesz i co ci złego zrobiłem, porównując mnie tutaj do złodzieja i żebraka?
10. I po co ja sie ci tłumaczę, że nie mam garba, to oczywiste, ze nie jestem wielbłądem.
P.s. Zakończ to opluwanie, bo niedziela juz jest do kitu, a tylko daj to forum z którego mnie niby wyrzucono!!!!!!
No i tu kolego same kłamstwa z Twojej strony . Ja Cię nie opluwam , podaję fakty.
Chcesz się dzielic wiedzą , to się dziel , tylko że dzielenie za pieniądze to już HANDEL , a to nie jest forum "przekupki targowe"
Rasowanie mojego silnika nie wchodzi w grę - nie stac mnie na Ciebie.
Forum Ci znajdę i wkleję tutaj , skoro o to prosisz .
Napisz w końcu ile Cię kosztowała ta wiedza , że teraz tak kosisz.
Napisalem Ci , że nie chcę Cię urazic (chyba przeczytałeś) , zwracam po prostu grzecznie uwagę , że nie jest to forum handlowe i informacje "prześlij mi piecyk" należałoby wysłac na PW . Ale komu ja to tłumaczę , przecież nie masz 5 lat- prawda?
Ty po prostu uprawiasz tutaj biznes na tym forum - nie wiem jak dogadałeś to z adminami a jak sam zauważyłeś forum służy do dzielenia się wiedzą , jedne czym chcesz się dzielic to kasą potencjalnej ofiary padniętego pieca.

U mnie niedziela OK , u Ciebie nie bo trafiłem w czuły punkt.
Pozdrawiam.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 17:39   #1928
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Niech moderator wywali te przepychanki do kosza, albo przeniesie do off-topica, tam możecie se kontynuować takie swobodne pogaduchy.
Wybacz dopalacz, ale ja jako użytkownik wielu forów w necie nie spotkałem drugiego takiego co by tak szybko przyswajał sobie wiedzę i dzielił się z nią z innymi.
Ale najważniejsze jest to, co doprowadziło do tego sporu. Można pomagać innym na tym lub innym forum i pisać bez przerwy to samo dziesiątki razy. W końcu jedni wymiękają i przestają pomagać, a stefano - no cóż, jak ktoś jest już tak leniwy że nie przeczyta, nie chce zrozumieć to pozostaje wykonać mu usługę. Polityka może i kontrowersyjna, ale jednemu daje chleb za wiedzę i chęć pracy, innemu mniejsze lub większe koszty za niechęć do zdobywania wiedzy i niechęć do pracy.
Pozdrawiam wszystkich kolegów z tego i innych wspólnych forów.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 06:22   #1929
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie będę dykutował w ten sposób z kolegą Dopalacz, przygotowywał sie takiej napasci chyba od roku i chce sterroryzować to forum, własnie wczoraj była rocznica WTC, ale mu sie to nie uda!
Poznaję chyba goscia po pisowni z innego forum, troche zmianił styl, ale gramatyka, interpunkcja dalej sie kłania, potrzebny mu prof. Miodek.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 12-09-2011 o 07:33
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 08:04   #1930
rooter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: wroclaw
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ponieważ niechcący spowodowałem ten spór, to może trochę sie wypowiem. Szczerze napiszę, że nie mam warunków ani czasu na samodzielne naprawy. I teraz, autem jeżdzi moja żona z dziećmi, jak było minus 20 to w galaxym bez dogrzewacza jest poprostu zimno. Dzieki tutejszemu forum doszedłem o co chodzi, tzn. kupiłem sobie interfejs na usb, podłączyłem się do samochodu i zobaczyłem że nie ma żadnego sygnału od dogrzewacza, tzn martwa cisza. Po czym pojechałem z tym do serwisu. Serwis rozebrał piec, wymienił to co napisałem wczesniej, tj. 2 pompki, świece, zarobił przegnite kable, jak pisałem kosztowało mnie to boleśnie dużo. Niestety od początku były problemy, tj. dymienie z pieca takie że okolicy prawie nie widać. Nie dało się z tym zyć to pojechałem z powrotem do serwisu. Oni wymienili sitko w ramach gwarancji i miało byc ok. Niestety dalej sie powtarza dymienie i przerwy w działaniu. Raczej jestem pewny serwisu że wymienili to co mówili, natomiast dotarli chyba do końca swojej wiedzy w danym obszarze. Po prostu więcej nie umieją bo wskazali mi na zbyt niskie napiecie na akumulatorze dodatkowym, co okazało się nieprawdą. Ich błąd oceniam na zbyt małą wiedzę i zbyt wysokie koszty ale ostatecznie nie są nieuczciwi, zrobili to co umieli i tyle. W takie sytuacji, sugestia Stefano o tym że moze to byc problem z sterowaniem pieca jest dla skarbem, jak również możliwość naprawy w jego wykonaniu. I tyle, bo co mam robić? Czytać i uczyć się pieca jak zwyczajnie nie mam na to czasu ( tzn po nocach zgłebiać forum i przed świtem jeżdzić na kanał bo autem rano żona jedzie do pracy najpierw jednej potem drugiej). Czy jechac do serwisu który zwyczjnei więcej mi nie zrobi bo nie umie. Dlatego dziekuje wszystkim za to forum, które mi pomaga w sytuacji podbramkowej i także za obecność Stefano na nim. To wszystko w tym temacie.
Ps. Stefano, odezwę się na PW lub telefonicznie, muszę tylko zorganizować kwestię odłączenia pieca.
rooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.