Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2016, 10:01   #181
Zorro800414
ford::average
 
Avatar Zorro800414
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: Lubuskie
Model: mk4
Silnik: 1,8 TDCI; 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 92
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

No i d.pa.

Wybrałem się w dłuższą drogę i tam wyszło czy klima działa czy nie.

Klima działa przez jakiś czas.
Chłodzi przez jakiś czas jak powinna i w pewnym momencie zaczyna lecieć z kratek ciepłe powietrze (jakby z zewnątrz).
Zatrzymałem się nie wyłączając klimatyzacji i silnika i sprawdziłem czy działa wentylator i sprężarka i działają.
Wentylator się kręci i sprężarka również.

Czynnik jest, filtr kabinowy wymieniony, układ szczelny.

Proszę o jakieś pomysły.
Czy to jakiś czujnik czy co innego.
Od czego mam zacząć naprawę.

Pozdrawiam
Marcin
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A może być tak że sprzęgiełko w sprężarce mimo to że się kręci(uruchamia się wraz z uruchomieniem klimatyzacji ) ale coś nie dociąga i klima nie chłodzi??
Klimatyzacja uruchamia się za którymś razem włączenia klimatonika.

I tak z obserwacji doszedłem do wniosku że to może być wina tego sprzęgiełka lub elektromagnesu który po włączeniu klimatyzacji nie dociąga do końca za każdym razem.
A jak się uruchomi już klimatyzację i chłodzi to coś się dzieje z tym sprzęgiełkiem lub elektromagnesem że "coś gdzieś nie dociska" że widać że sprężarka chodzi ale z kratek leci ciepłe powietrze.

Pozdrawiam
Marcin

Zorro800414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 09:03   #182
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Cytat:
Napisał Zorro800414 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
że widać że sprężarka chodzi ale z kratek leci ciepłe powietrze
jak kręci się talerz sprzęgła (to sprzęgło powinno być ok) to wałek sprężarki też się kręci więc sprężarka chodzi. może po rozgrzaniu traci wydajność bo puszczają uszczelnienia na tłoczkach. trzeba by było podłączyć manometry i obserwować ciśnienia bo tak to możesz wymienić pół instalacji a klima nadal działać będzie słabo
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2016, 20:52   #183
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

cześć
czy ktoś może miał problem podobny jak tu w poscie 91 i kolega Zorro800414

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mam to samo, albo podobnie w s-maxie. generalnie: wentylator startuje nawet na zimny silniku przy wyłączonej klimie.
klima czasem startuje, czasem nie, czasem po starcie się wyłącza. jescze jedno co zaobserwowałem to po przegazowaniu niemal na maksymalne obroty sprężarka się wyłącza i nie uruchamia aż do momentu zgaszenia i uruchomienia auta ponownie.

błędów brak. widzę że żądanie włączenia się pojawia. czujnik wysokiego ciśnienia mam zawsze na nie, czyli wynika z tego że to nie ciśnienie wyłącza sprężarkę.

ktoś ma pomysł co może wywoływać ciągłą pracę wentylatora?
czujniki płynu chłodniczego i głowicy wskazują te samą temperaturę, więc to nie one.

jakiś pomysł? co sprawdzić? jakie parametry sterowania silnika itp?
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2016, 10:19   #184
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

dzisiaj mam zamiar podmienić modół sterowania wentylatorem. dam znać. mimo to liczę na jakieś wsparcie z waszej strony. może uda mi sie znaleźć czujnik wysokiego ciśnienia, bo nikt na forum mi go konkretnie wskazać nie umie a ja podczas szybkich oględzin nic po za czujnikiem na przewodzie pod podszybiem nie widzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


wczoraj podmieniony - niestety to nie to. podobno tak się nie psuje.

Ostatnio edytowane przez elbarto ; 01-09-2016 o 11:31
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 10:15   #185
soulraver
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-09-2014
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 Tdci 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Witam.podepnę się pod temat .Mianowicie problem z klimą.Dwa miesiące temu nabita i odgrzybiona ,wymieniony filtr kabinowy . Wczoraj klima przestała sobie od tak pracować , dodatkowo zaczął pracować mi na maxa wentylator niezależnie czy klima włączona czy wyłączona od razu nawet na zimnym silniku.Posprawdzałem bezpieczniki i przekaźniki - ok . Zrobiłem na chwilę mostek na przekaźniku - sprężarka ruszyła i zaczęła chłodzić . Komputer wykrył dwa błędy stałe P1461(Obwód czujnika ciśnienia AC-niski sygnał wejściowy) oraz P0643(wysoki obwód prądowy A czujnika napięcia odniesienia). Dodatkowo odczyty z czujnika ciśnienia są dziwne .Wychodzi na to ,że czujnik podaje że w układzie jest za duże cisnienie i odłącza sprężarkę i załacza wentylator.Mam tylko jedno "ALE"- dlaczego gdy odłączę kostkę od czujnika to wentylator wyje nadal na maksa.Nawet jeżeli klima jest wyłączona to też wyje.Czy to bardziej wskazuje na czujnik czy raczej na intalację ,bo przecież jeżeli odłaczam czujnik to wentylator powinien się zatrzymać?
soulraver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 11:35   #186
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

czym odczytujesz wartości ciśnienia w układzie? forscanem? możesz napoisać co ci pokazuje?

czy masz wskazanie na wysokie ciśnienie na tak czy tylko po wartościach cyfrowych to oceniasz?


czy błęddy po skasowani wracają?
wygląda to podobnie jak u mnie ale nie mam czasu do tego siąść przez horobe córki.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 11:50   #187
soulraver
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-09-2014
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 Tdci 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

kolega mechanik odczytywał wartości systemem Delphi . Czujnik według niego pokazywał za wysokie ciśnienie (nie pamietam wartości wiec nie chce wprowadzac w błąd)

Bump: Błędy powracają . Teraz sprawdzalem ponownie i wentylator albo chodzi na ,maxa albo wcale . dzisiaj sciagneli mi czynnik bylo ok 370 wiec malo. zeszło w ciągu dwóch miesięcy .O 14 mają mieć nowy czujnik i po wymianie dopełnią klimę .Zobaczymy
soulraver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 12:22   #188
elbarto
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-08-2016
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

ok. daj znać co wyszło. i ile zaplaciles za czujnik przy okazjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elbarto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 12:24   #189
soulraver
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-09-2014
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 Tdci 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

To akurat w Danii , na zł. ok 300 zł

Bump: Teraz wyczytałem że to może być równie dobrze czujnik temperatury silnika a nawet płynu chłodniczego. Cała masa możliwości , jednak ten błąd P1461 dotyczy czujnika ciśnienia AC LUB kabli do niego idących Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Bartek a u ciebie takie same objawy czy coś extra?
soulraver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2016, 14:20   #190
soulraver
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 09-09-2014
Model: Ford Mondeo mk4 Ghia
Silnik: 1.8 Tdci 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Smile Odp: Nie działająca klima przyczyny natury elektrycznej.

Sukces. Wymieniony czujnik ciśnienia plus dobita klima i wszystko działa.Swoją drogą duży ubytek czynnika. Po dwóch miesiącach z 530 do 370 .Mechanik znalazł małą dziurę z przodu na chłodnicy i pióra .Najprawdopodobniej zmiotłem jakiegoś ptaka i ten uszkodził chłodnicę.Mechanik wpuścił specjalny specyfik do uszczelnienia klimy ,ale nie obiecał ,że to załatwi sprawę.Także możliwe ,że w przyszłości czeka mnie wymiana chłodnicy od klimy, ale póki co cieszę się sprawną klimą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
soulraver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.