Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-12-2012, 10:19   #181
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał romekcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powinieneś mieć podgrzewacz PTC
Pytanie mam: Czy mały obieg przechodzi przez silnik (czy termostat nie zamyka także małego obiegu?). Jak wygląda przebieg małego obiegu przy zamkniętym termostacie głownym? Jaka jest rola pionowego przewodu gumowego (między grodzią a silnikiem)(jakby łącznika równoległego do nagrzewnicy) z takim pionowo umieszczonym plastkowym czymś?
Czy załaczenie grzałek w PTC bez uruchomienia silnika uruchomi cyrkulację płynu?

__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 11:11   #182
belek
ford::beginner
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

grzałki są załączane tylko przy uruchomionym silniku i przepływ płynu jest powodowany jedynie przez pompę... tylko ogrzewanie postojowe samo uruchamia obieg płynu
__________________
§23
belek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 11:13   #183
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał belek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzałki są załączane tylko przy uruchomionym silniku i przepływ płynu jest powodowany jedynie przez pompę... tylko ogrzewanie postojowe samo uruchamia obieg płynu
No którędy płynie płyn do początku otwierania sie termostatu? Przepływa przez blok silnika?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 11:23   #184
belek
ford::beginner
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
§23
belek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2012, 11:43   #185
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

To ja bym prosił o odpowiedź na moje pytania wg dokladniejszego rysunku TDCi Mondeo.
Którędy płynie płyn do początku otwierania sie termostatu? Przepływa przez blok silnika?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg układ węży chłodzenia .jpg (91.7 KB, 137 wyświetleń)
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2012, 22:54   #186
lukas.no
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-12-2012
Skąd: Pilzno
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,4tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

Witam.
Dzięki za podpowiedzi. Wczoraj wyprowadziłem kable z kostki przy sterowniku zb1 i zc1, według Vivid-a są od podgrzewacza. Niestety mimo podłożenia rezystorów, w miejsce czujników temperatury: cieczy i temperatury zasysanego powietrza nie pojawił się tam potencjał bliski 0V. Jest natomiast jakiś potencjał bliski 14V (led z rezystorem 1kom wpięta pomiędzy +aku a te złącza lekko mruży i miga jednocześnie.
Problem jest taki że za turbiną jest drugi czujnik temperatury powietrza dolotowego i ten nie był "oszukany" co zaowocowało załączaniem się wentylatora chłodzącego i wyrzuceniem błędu czujnika temperatury silnika i nierówną pracą . Niestety trzeba to sprawdzić na mrozie, choć myślę że nie pojawi się tam sygnał.
W renówkach funkcję podgrzewacza można aktywować CDIF-em a w fordzie nie (w ogóle nie wiem czy trzeba).
Tak czy owak warunki jakie muszą być spełnione są dość kijowe:
- temperatura powietrza poniżej 5stC (wolałbym 15stC)
- temperatura silnika do 70stC (i to jest ok)
Lepiej więc zasilać układ sygnałem z podgrzewania tylnej szyby (plus przekaźniki) co daje nam gwarancję że układ działa tylko na uruchomionym silniku i w ograniczonym czasie, a dodatkowo wpiąć czujnik termiczny rozłączający układ po przekroczeniu temperatury np: 70stC.
Najgorszy temat jest z dostaniem alternatora:
- według mnie musi to być alternator 2s6t-ba (obecnie mam 3s6t-ac)
- na niektórych aukcjach można przeczytać że do 1,4tdci podchodzi też od focusa 1,6tdci i 2,0tdci ale katalogi nie potwierdzają (choć wymiary są zbliżone).

Ostatnio edytowane przez lukas.no ; 20-12-2012 o 23:08
lukas.no jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 16:13   #187
lukas.no
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-12-2012
Skąd: Pilzno
Model: fiesta mk6
Silnik: 1,4tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

Witam ponownie.
Temat powrócił. W związku z tym że nie podoba mi się rozwiązanie jakie podałem w poprzednim poście, mam kilka pytań.
- Czy np: IDS-em można aktywować funkcję podgrzewacza (przewody z kostki wyprowadziłem, jest na nich jakiś sygnał ale na pewno nie do aktywacji przekaźnika)?
- Czy nie trzeba czasem zmieniać softu w sterowniku lub całego sterownika?
- Czy jest ktoś chętny kto podejmie się "tej przeróbki" i za ile :-)
Pozdrawiam.
lukas.no jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 21:03   #188
hodson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

witam

czy możecie mi pomóc i powiedzieć do czego służy wtyczka która umieszczona jest w miejscu gdzie powinna być wtyczka do zasilania podgrzewacza.
Pytam bo zamierzam zamontować podgrzewacz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20130824_131958.jpg (20.4 KB, 115 wyświetleń)
hodson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 21:16   #189
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał lukas.no Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy nie trzeba czasem zmieniać softu w sterowniku lub całego sterownika? ...
Nie trzeba. Muszą być spełnione warunki, które opisałeś w swoim wcześniejszym poście. Podłączenie pod szybę mija się z celem, ponieważ po spełnieniu powyższych warunków komputer steruje zasilaniem przekaźników grzałek w zależności jeszcze od poboru mocy prądowej.

Cytat:
Napisał hodson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... do czego służy wtyczka która umieszczona jest w miejscu gdzie powinna być wtyczka do zasilania podgrzewacza. ...
Webasto (wtyk standardowo obecny).

Ostatnio edytowane przez benio ; 04-09-2013 o 21:27
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 21:24   #190
hodson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Instalacja dodatkowego podgrzewacza cieczy w TDCI - opis {mondeo}

Cytat:
Napisał benio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Webasto (wtyk standardowo obecny).
czyli cała instalacja do zamontowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

benio - dzięki wielkie
hodson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.