Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2014, 17:25   #181
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No ja tam nie wiem, czy to taka fajna sprawa... Chevrolet Aveo na którym uczyłem się jeździć też najchętniej rozkwasiłby twarze pasażerów na przedniej szybie przy leciutkim dotknięciu pedału hamulca
Ma hamować a nie udawać że zwalnia, ale bez przesady...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2014, 18:18   #182
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał Tomcio242 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siła hamowania naprawdę imponująca, przy lekkim naciśnięciu pedału hamulca auto praktycznie staje w miejscu.
no nie wiem bo w mondeo (przynajmniej mk3) w zależności od siły i szybkości wciśnięcia pedału hamulca jest inna/zmienna charakterystyka siły hamowania. w mk3 przy delikatnym wciskaniu hamulce nie powinny tak reagować jak napisałeś

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 10-02-2014 o 18:20
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 19:31   #183
Przema
ford::average
 
Avatar Przema
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk6 van/Courier Turneo
Silnik: 1,4 68KM/1,0B 100KM
Rocznik: 2008/2017
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

patrzę i się zastanawiam skąd wezmę kasę na zestaw na przód... zaciski od volvo jutro powinny przyjść

myślę ebc ultimax albo ZIMMERMANN SPORT + hawk PERFORMANCE HP PLUS

jedrekmak a Ty co masz za zestaw?

powiedzcie mi na ile wam wystarczają klocki i tarcze? mi po ok 15tyś tarcze się zwichrowały, a teraz mam ok 20 tyś przebiegu i tarcze się kończą - fakt kosztowały ze 300zł za komplet, ale czy aby nie za szybko kończą żywot?

czy przypadkiem dużo do gadania nie ma to że v6 jest cięższe od pozostałych silników? mocno agresywnie nie jeźdzę

kupując auto wydałem 900zł na komplet 4 tarcz i i klocków, teraz nie zamierzam już tyle wydawać na całę auto ale tak z 1,5 tysia na sam przód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
było: polo mk1/106 mk2/stilo/st220/... jest: courier tourneo i doblo mk2
klinikablasku.pl
Przema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2014, 21:45   #184
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał Przema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy przypadkiem dużo do gadania nie ma to że v6 jest cięższe od pozostałych silników? mocno agresywnie nie jeźdzę
2.0 TDCi a tym bardzie 2.2 TDCi są cięższe od 3.0 V6 (wagę liczę razem z całym osprzętem). Nie wiem jak 2,5 V6.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 08:12   #185
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał Przema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę ebc ultimax albo ZIMMERMANN SPORT + hawk PERFORMANCE HP PLUS
Do normalnej jazdy (codziennej) polecam Hawk HPS - wytrzymują w 300C 5.7 więc w ST220 też wytrzymają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Hawk HP + to już półtorowy klocek i może trochę piszczeć, dodatkowo trochę szybciej zużywa tarcze.

Do tych klocków tarcze
Zimmermann Sport - jeżeli tarcze nie są regularnie grzane do czerwoności
EBC Ultimax - do bardziej agresywnych zastosowań

Zestaw EBC Ultimax/Zimmermann Sport po 15kkm dopiero się dobrze dociera. 15kkm to stanowczo zbyt krótko jak na zestaw hamulcowy...

Cytat:
Napisał Przema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupując auto wydałem 900zł na komplet 4 tarcz i i klocków, teraz nie zamierzam już tyle wydawać na całę auto ale tak z 1,5 tysia na sam przód
Zawsze potarzamy, że przy dynamicznej jeździe wsadzenie zestawu za 900zł na całe auto zamiast porządnego (który niestety kosztuje trochę więcej) to tylko pozorna oszczędność bo za 3-6 miesięcy trzeba ponownie wymieniać hamulce...
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 10:38   #186
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Właśnie złożyłem zamówienie :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
czekam na towar, czas start Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 10:38   #187
Przema
ford::average
 
Avatar Przema
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk6 van/Courier Turneo
Silnik: 1,4 68KM/1,0B 100KM
Rocznik: 2008/2017
Postów: 87
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawsze potarzamy, że przy dynamicznej jeździe wsadzenie zestawu za 900zł na całe auto zamiast porządnego (który niestety kosztuje trochę więcej) to tylko pozorna oszczędność bo za 3-6 miesięcy trzeba ponownie wymieniać hamulce...
jedna z firm mi wtedy zaproponowała fajny zestaw za1,5 klocka na sam przód...

teraz patrze na te ceny u Ciebie i np te same klocki do mondeo są 2 razy tańsze niż do foki st, ale skoro kupiłem już zaciski to wezmę tarcze/klocki od foki

p.
Przema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 10:43   #188
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał herflik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie złożyłem zamówienie :
Na przodzie mam identyczny zestaw, sam montowałem i przejechałem już 8k km i nie mam zastrzeżeń, choć czasami jest krótki pisk przy pierwszym dotknięciu hamulca. Na tył też dałem Zimmermanna tylko szkoda że tylne tarcze były bez powłoki antykorozyjnej.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 11:36   #189
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tył też dałem Zimmermanna tylko szkoda że tylne tarcze były bez powłoki antykorozyjnej.
Już są z powłoką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał herflik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czekam na towar, czas start
Towar dzisiaj wychodzi - jutro będzie na miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Przema Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz patrze na te ceny u Ciebie i np te same klocki do mondeo są 2 razy tańsze niż do foki st, ale skoro kupiłem już zaciski to wezmę tarcze/klocki od foki
Ale do Mondeo nie ma Hawk'ów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2014, 12:53   #190
herflik
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 28-08-2006
Skąd: Tarnów ok.
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 Tddi 115 KM - 150 KM HEKO !!
Rocznik: 2002
Postów: 218
Domyślnie Odp: Jaki zestaw hamulców?

pasi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. thx za V Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
herflik
Moje Mondeo - http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194728
herflik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , klocki , tarcze hamulcowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.