Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2013, 12:47   #181
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Zmierzyłem dziś u siebie.
Duże znaczenie ma jaka temperatura jest na zewnątrz.U mnie 23 stopnie, włączony obieg wewnętrzny i temperatura...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Według mnie jest OK, fakt grupa VW jest bardziej wydajna, szczególnie starsze roczniki,ale myślę że nie ma co dramatyzować

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 18:00   #182
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Napisał Olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akcji Klimatyzacja
To jakaś oficjalna akcja FordaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
Ja mam czarną perłę i jak mocno świeci i jest z 30 stopni to w aucie klime ledwo czuć - musi chodzić na maxymalnych obrotach a wtedy hałas robi swoje...
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 18:28   #183
Trel
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 08-06-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Ech to ja napisze krótko i radze sprawdzic w klasie wysokiej bo widze ze chyba mało kto jezdził czyms lepszym niz Ford mk4.

Dobra klima to taka która szybko schładza do 17-15 stopni i nie robi lodówki w samochodzie.Powod jest oczywisty,wasze zdrowie.Duzo prosciej jest zrobić klime jak w mk3 ktorego sam mam,po ktorej w upalny dzien wychodzisz chory (bo jak czlowiekowi goraco to cignie tego klimatronika w dół) niz taka co sama dobija do 15-17 stopni i co wazne bez wgledu na warunki,korki trase czy slonce a nawet kolor wozu ci te 15-17 trzyma jak w zegarku.

To zadna oszczedność forda tylko nowsza technologia do ktorych wiekszosc jeszcze nie dorosła jerzdzac starymi ruinami.W aucie ma być chłodno a nie lodówka.A za to nie odpowiadaja zadne wypisywane tu układy cisnieniowe ani pojemnosci czegokolwiek tylko czujniki temperatur ktorych juz w mk3 jest 4 (temperatura wewnetrzna w kabinie) a w mk4 pewnie wiecej.

Reasumujac jak chcesz byc chory idz do agd i kup sobie lodowke z pojemna zamrazarka a nie samochód.I jak ktos uwaza ze wypisuje pierdy to zapraszam do Mercedesa S ,BMW 7 itd zobaczycie czy mozna tam sobie lodowke zrobic i zmrozic piwko w schowku do 2 stopni.Pewnie tez oszczedzaja i produkuja jak ford lipne wozy bez lodowki w kabinie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.PP

Dodam ze podobna sytuacje miałem wlasnie w nowszym mercedesie i tez jezdzilem po serwisie jak idiota i zawracałem gitare,zanim dowiedziałem sie czegos co jest oczywiste od dłuzszego juz czasu.Teraz stałem sie nabywca z racji oszczednosci forda i mam lodówke z ktorej wcale dumny nie jestem.Zreszta co tu pisać........ tak jest i tyle.

Ostatnio edytowane przez Trel ; 08-07-2013 o 18:32
Trel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 19:23   #184
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Że niby w bmw 7 gorzej chłodzi niż we fordzie?? pff proszę, akurat tam klimę można wyregulować przez ustawienia w komputerze na: normalny, chłodniejszy, cieplejszy, tak że jak porównywać to dokładnie proszę, a i w bmw 5 e60 tak samo. Nie jednym padalcem się jeździło i bawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziwi mnie tylko że audi a4 i a6(te z dużym grilem) jakoś w nich nie ważne zdrowie klienta a wydajność klimy, a o A8 już nie wspomnę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mrk26 ; 08-07-2013 o 19:27
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 19:23   #185
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 496
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
W których? Bo ja mierzyłem w kilkudziesięciu i w żadnym 2 stopni nie było.
Fakt w mk4 wychodzi w granicach 8-10 stopni, rewelacji nie ma, ale wyjdzie nam to tylko na zdrowie.
A ja byłem świadkiem pomiaru a focusie mkI który miał własnie 2 stopnie.

O swoje zdrowie troszczę się sam, producent mojego samochodu niech się o to nie martwi szczególnie zmniejszając wydajność klimy. Jadąc po mieście staram sie nie używać klimatyzacji. Ale gdy ją włączę ma chłodzić a nie udawać że to robi. Dla przykładu w transicie connect z 2007 którego mam działa duuuużo wydajniej i szybciej

Bump:
Cytat:
Napisał Trel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ech to ja napisze krótko i radze sprawdzic w klasie wysokiej bo widze ze chyba mało kto jezdził czyms lepszym niz Ford mk4.

Dobra klima to taka która szybko schładza do 17-15 stopni i nie robi lodówki w samochodzie.Powod jest oczywisty,wasze zdrowie.Duzo prosciej jest zrobić klime jak w mk3 ktorego sam mam,po ktorej w upalny dzien wychodzisz chory (bo jak czlowiekowi goraco to cignie tego klimatronika w dół) niz taka co sama dobija do 15-17 stopni i co wazne bez wgledu na warunki,korki trase czy slonce a nawet kolor wozu ci te 15-17 trzyma jak w zegarku.

To zadna oszczedność forda tylko nowsza technologia do ktorych wiekszosc jeszcze nie dorosła jerzdzac starymi ruinami.W aucie ma być chłodno a nie lodówka.A za to nie odpowiadaja zadne wypisywane tu układy cisnieniowe ani pojemnosci czegokolwiek tylko czujniki temperatur ktorych juz w mk3 jest 4 (temperatura wewnetrzna w kabinie) a w mk4 pewnie wiecej.

Reasumujac jak chcesz byc chory idz do agd i kup sobie lodowke z pojemna zamrazarka a nie samochód.I jak ktos uwaza ze wypisuje pierdy to zapraszam do Mercedesa S ,BMW 7 itd zobaczycie czy mozna tam sobie lodowke zrobic i zmrozic piwko w schowku do 2 stopni.Pewnie tez oszczedzaja i produkuja jak ford lipne wozy bez lodowki w kabinie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.PP

Dodam ze podobna sytuacje miałem właśnie w nowszym mercedesie i tez jeździłem po serwisie jak idiota i zawracałem gitare,zanim dowiedziałem sie czegos co jest oczywiste od dłuższego juz czasu.Teraz stałem sie nabywca z racji oszczędnosci forda i mam lodówke z ktorej wcale dumny nie jestem.Zreszta co tu pisać........ tak jest i tyle.

Kolega Trel chyba baaardzo dużo zaoszczędził skoro na swoim mondku nie ma regulacji temperatury.. A może poprostu nie wie jak się z niej korzysta.
Jeśli klima sprawia mu takie problemy to wystarczy ją wyłączyć (chyba że w swoim autku takowego wyłącznika też nie posiada)
Cóż nie dane mi było jeżdzić nowymi autami z tak wysokiej półki jak kolega Trel. Jedynie 2 letnim A6 na którego kimę patrzyłem z zazdrością, Ale pewnie dlatego że to tylko A6 a tam nie mają pojęcia jak powinna działać nowoczesna klimatyzacja

Ostatnio edytowane przez arkmyl12 ; 08-07-2013 o 19:43
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 19:49   #186
radekrogo
ford::advanced
 
Avatar radekrogo
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: Elblag
Model: Mk4 SW Titanium Lunar Sky / Mk3 Ghia 130 Tdci 2004
Silnik: 2.0 Tdci 140 DFP/130 Tdci
Rocznik: 2011/2004
Postów: 446
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Panowie nadal nie mogę zrozumieć o co ta polemika ? Dzis jadac po pracy do domu, 46.5°C na kompie, klima 23°C w auto i jest git. Nie wiem może nadwagę macie i wam zawsze będzie gorąco, trochę pobiegać to i klima będzie wydajniejsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radekrogo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 20:48   #187
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Witam,
w związku ze słabą wydajnością klimatyzacji muszę uzupełnić czynnik .
Czy bezpieczne dla climatronika jest uzupełnienie czynnika z zestawu do napełniania typu "zrób to sam " ?
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 21:03   #188
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jakaś oficjalna akcja Forda ?
Ja mam czarną perłę i jak mocno świeci i jest z 30 stopni to w aucie klime ledwo czuć - musi chodzić na maxymalnych obrotach a wtedy hałas robi swoje...
No może nie "Akcja" ale promocja serwisowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój mondeo (kombi) również jest koloru czarna perła i po wspomnianej "Akcji" jest nieco lepiej.
Pomiar temp. robiłem w zbliżonych warunkach tzn. temp. na zewnętrz około 30-32 stopnie, pomiar w trakcie jazdy przy obrotach silnika lekko powyżej 2000 obr./min.
Klimatronik na LO i obroty dmuchawy od połowy do max.
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 21:54   #189
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Czy bezpieczne dla climatronika jest uzupełnienie czynnika z zestawu do napełniania typu "zrób to sam " ?
a skąd wiesz czy brakuje? jeżeli brakuje to ile? jak jesteś w anglii to w normalnym warsztacie nabicie klimy 30-35funtów , w ats-ie koło 45(jak wydrukujesz kupon ze strony to za 40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a kwik fit koło 50funtów, tak że tragedii nie ma. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 22:15   #190
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Tragedii nie ma , tylko czasu brak .Kwik fit omijam szerokim łukiem. Wiem że brakuje bo chłodzi , ale tak na aby-aby. Ten zestaw "zrób to sam "mierzy ilość czynnika wprowadzanego.Tylko co wtedy z olejem do smarowania ?
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.