Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2010, 22:24   #1811
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

pierun go wie, przeszło mu więc pozwolę sobie odłożyć wątpliwą przyjemność odwiedzenie ASO.

gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:34   #1812
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał vinci72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że problemem nie jest zakwalifikowanie usterki jako gwarancyjnej, tylko dostępność szyby. Bo z ASO to nigdy nic nie wiadomo.
Dlatego pewien będę dopiero w piątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do DPF uff jak dobrze że go nie mam ,choć jeden plus tego silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:36   #1813
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pierun go wie, przeszło mu więc pozwolę sobie odłożyć wątpliwą przyjemność odwiedzenie ASO.
ja bym pojechał ich pomęczyć lepiej wiedzieć i nie miec niespodzianek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:42   #1814
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał polaff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja bym pojechał ich pomęczyć lepiej wiedzieć i nie miec niespodzianek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...niespodzianką byłoby jak by coś wykryliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 22:59   #1815
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...niespodzianką byłoby jak by coś wykryliGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a moze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 11:10   #1816
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Witam,
Cytat:
Napisał gloomy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm ... odnośnie filtra, dziś jadąc do klienta poczułem że włączyło się wypalanie ale co dziwne zobaczyłem za chwilę za sobą chmurę dymu. Trwało to z 5-10 minut i aż mi było głupio i wstyd, że jadę takim śmierdziuchem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. O tyle jest to dziwne, że wcześnie nie zaobserwowałem tego typu efektów wizualnych przy procesie wypalania filtra. Odnośnie dymu to był on raczej przeźroczysto biały.
Przy jakim przebiegu pojawiły się opisane objawy?
Mam nowe autko z silnikiem 2,0 TdCI - stan licznika około 5 300 km.
Czytałem gdzieś, że gdy "zapycha się" DPF to wzrasta chwilowe zużycie paliwa na postoju.
U mnie obecnie pokazuje 0,5-0,6 litra/godzinę.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Krzysztoff ; 21-07-2010 o 11:13
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2010, 11:32   #1817
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

wzrasta spalanie, włącza się wiatrak i ja osobiście wyczuwam jakby niewielką ociężałość, przebieg to coś koło 13000. Jeśli dobrze rozpoznaje załączenie się wypalania filtra to występuje one co jakieś 600 - 1000 km. Ale może się mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aha. przy wypalaniu będziesz miał spalanie koło 1 litra
gloomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 13:39   #1818
radwal
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Chotomów k. stolycy
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 1.8 TDCi 125KM/340Nm; 151KM/407Nm
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał grzegorz914 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
TSB-94/2009

Jeżeli od zwrotnic przednich dochodzą metaliczne odgłosy podczas ruszania na 1. biegu lub cofania, należy częściowo wymontować przednią półoś napędową ze zwrotnicy po obu stronach i nanieść środek uszczelniający na wielowypust. Poza tym należy nanieść smar miedziowy na powierzchnię oporową półosi napędowej.
Zrobione i niestety dalej popiskuje podczas ruszania (nie zawsze, zazwyczaj pod większym obciążeniem). Czy to może być kwestia sprzęgła?
radwal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 23:03   #1819
salat
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2010
Model: Mondeo MK4 | Ranger
Silnik: 1.8 125 (Gratis: głośna praca silnika) |3.2 automat w gratisie Radio Maryja
Rocznik: 2009 | 2019
Postów: 64
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

W dniu dzisiejszym spotkało mnie spore zaskoczenie. Dogorywaliśmy sobie ze znajomym po sobotnim wieczorze gdy przychodzi jego żona i mówi, że coś mi z auta cieknie. Byłem pewny, że to woda po wczorajszym deszczu. Jakież było moje zaskoczenie gdy okazało się, że to olej napędowy kapie i to dość solidnie w okolicy środka auta zaraz za kołami przednimi. Po szybkiej ocenie sytuacji okazało się, ze jakieś małe chińskie rączki, które składały moje Mondeo nieprawidłowo połączyły przewody (z baku pod maskę, łączą się za kołami taką zatrzaskową złączką), wystarczyło lekko pociągnąć i przewód wypadł. 10 min sytuacja była opanowana ale kostka na podjeździe cała zalana :-)

Jakimś cudem samochód od wyjazdu z salonu do wykrycia tej małej usterki zrobił 2500 km.

Pozdrawiam
salat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 23:25   #1820
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Nowe Mondeo - lista ewentualnych usterek

Cytat:
Napisał salat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
10 min sytuacja była opanowana ale kostka na podjeździe cała zalana :-)
..mój znienawidzony cytat.... "życie"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.