Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2016, 10:22   #1791
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Getro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak rozwiązać kwestię z automatycznym otwieraniem i zamykaniem się zamków na myjni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przefiltrowałem instrukcję obsługi ale nie znalazłem informacji czy da się wyłączyć dotyk. Na myjni bezdotykowej lub ręcznej podczas mycia, cały czas się otwiera i zamyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Orientujecie się czy jest w ogóle możliwość dezaktywacji dotyku?
A co te zamki otwiera/zamyka? Woda? Szczotka? Stoisz z kluczykiem obok auta (myjnia ręczna)?

cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 10:41   #1792
Getro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co te zamki otwiera/zamyka? Woda? Szczotka? Stoisz z kluczykiem obok auta (myjnia ręczna)?
Jak myje na bezdotykowej i mam kluczyk w kieszeni to przy strumieniu wody z karchera cały czas się otwiera i zamyka jak się myje w okolicach klamek.

Na ręcznej dałem kluczyk "myjącemu" to efekt był ten sam.
Getro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 10:48   #1793
piotrek1919
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160
Rocznik: 2015
Postów: 49
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał Getro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak myje na bezdotykowej i mam kluczyk w kieszeni to przy strumieniu wody z karchera cały czas się otwiera i zamyka jak się myje w okolicach klamek.

Na ręcznej dałem kluczyk "myjącemu" to efekt był ten sam.
zostaw kluczyk w aucie podczas mycia i po problemie . Też tak miałem za pierwszym razem . Póżniej wrzuciłem go do auta i już nie świrowało . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki Biner za info .
piotrek1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 10:52   #1794
Getro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ok dzięki za info, przetestuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Getro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 15:36   #1795
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] raczej chciał technicznej odpowiedzi, której może ktoś udzieli. Według mnie strumienie wody z karchera zamykają obwód z czujnikiem na klamce czyli to tak gdybys wyszedł z auta zamykając drzwi a pasażer po wyjściu ze swojej strony chwyci palcami za klamkę to auto sie tez zamknie. Ale przy obfitym deszczu chyba sie tak nie dzieje i przy pojeździe całym ze śniegu rownież nie to może o uziemienie chodzi ale może jest ktoś kto potrafi to lepiej wytłumaczyć.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 15:44   #1796
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

W klamkach są czujniki pojemnościowe.
Na podobnej zasadzie działają ekrany smarfonów czy też kuchenne płyty indukcyjne (ich sterowanie).
Jak Ci kapnie woda, tudzież inna jajecznica to też potrafią zareagować...

Z kolei ekran dotykowy SYNC2 jest starszego typu - oporowy. Dopiero SYNC3 ma mieć pojemnościowy. Taki mały OFFTOP.
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 17:07   #1797
olek.tbg
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A nie boicie się, że auto się z kluczykiem w środku się zatrzaśnie ?

Pytam bo mam ten sam problem na myjkach
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 17:23   #1798
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Za każdym razem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale nie ma innej rady.
Pozostaje mieć nadzieję, że system bezkluczykowy będzie działać bezbłędnie.
BTW staram się jeździć na myjkę blisko domu (i drugiej pary kluczyków). Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 17:34   #1799
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał olek.tbg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie boicie się, że auto się z kluczykiem w środku się zatrzaśnie ?

Pytam bo mam ten sam problem na myjkach
To nie problem. Ja zawsze podczas mycia zostawiam pół otwartą szybę, aby w razie czego przełożyć rękę i otworzyć od środka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2016, 17:38   #1800
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Ten sam poziom strachu co przejechać 200 m bez trzymania kierownicy to chyba bardziej sie boje zostawić auto na myjni poza terenem zamieszkania.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.