Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2015, 09:19   #1791
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony letnie - rozmiar

Cytat:
Napisał ynformatyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jeśli znajdę w wyższym indeksie 205/55/R16 to czy mogę je zakładać? Czy ktoś na takich jeździ? Jest bardzo duża różnica w cenie miedzy 205 a 215.
Dogadaj się z kolegą @bruneros, abyś mógł tez kupić te Nokiany co on, ewentualnie niech Ci poda namiary:
Cytat:
Napisał bruneros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam możliwosc kupienia najnowszych Nokianów - Line 215/55 r16 w bardzo dobrej cenie (poniezej 300 zl za sztuke) stare yokohamy prodrive S juz sa na wykonczeniu... ktos moze cos powiedziec jak sprawdzi sie taki nokian w mondeo ?
Cytat:
Napisał ynformatyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może poszukać 205/60/R16?
Są tacy co jeżdżą na takich oponach, ale zimówkach. Osobiście bym odradził.

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 11:20   #1792
marian_karola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2015
Model: focus
Silnik: 1600
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Witam,
W najblizszym czasie musze nabyc nowe opony letnie. Focus 205/55/16 R
Jakiej firmy w miare rozsadnej cenie polecalibyscie zakupic opony ?
marian_karola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 12:05   #1793
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

^^
Vredestein Sportrac 5 (klasa premium ale dorwać można w dobrej cenie), Uniroyal Rainsport 3, Fulda Ecocontrol HP, Falken ZE 914, Hankook Kinergy eco K425... potem to już zostają opony nieco droższe klasy premium.

- kolejność przypadkowa
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 14:14   #1794
actchris
ford::average
 
Avatar actchris
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

DUNLOP SP SPORT BLURESPONSE 205/55R16

Bardzo fajne opony w dobrej cenie, już drugie auto mam na tym modelu.
__________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - Albert Einstein
actchris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 14:44   #1795
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Etykiety, oczywiście. A przecież producent nie podaje wartości wyższej niż realna. Sobie kupiłem 67dB, między tą wartością a 72 jest przepaść "komfortowa".

O tym mało kto wie:
"Dla przykładu różnica pomiędzy 75 dB, a 72 dB może wydawać się Tobie mało istotna. W rzeczywistości 3 dB różnicy to zmniejszenie o połowę natężenia hałasu."
źródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I jeszcze jeden cytat (akurat ciężarowe):
"Liczba decybeli jest podawana na skali logarytmicznej. W efekcie nawet niewielka zmiana wartości numerycznej oznacza dużą różnicę w odczuwalnej głośności. Opona o klasie głośności oznaczonej trzema czarnymi falami może być aż cztery razy głośniejsza niż opona z jedną czarną falą."
zródło: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale na temat różnicy pomiędzy Pb95 a 98 mogą rozprawiać godzinami. :-)

Wybierając opony dla siebie patrzę najpierw na dół etykiety, potem na prawą stronę, a lewą zupełnie ignoruję, bo oszczędność jest (dla mnie) śladowa.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 05-05-2015 o 15:12
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2015, 09:26   #1796
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dunlop SP SportMaxx RT czy Fulda SportControl w rozmiarze 235/40 R18 ?
Wszyscy mi mówili bier dunlopa ... bier dunlopa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewno dlatego wziąłem Fuldę i ... jestem zadowolony !!!
Cicho i lepko ... prowadzenie na serpentynach znakomite ... porównywalne z Continental ContiSportContact które zajechałem w poprzednim sezonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oponka dobrze odprowadza wodę ... na pierwszy rzut oka ... bo jeszcze w wielkiej ulewie nie jechałem.
Generalnie jest OK a parę stówek zostało w kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2015, 22:22   #1797
Radi73
ford::average
 
Avatar Radi73
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Staniszów k/J. Góry
Model: FORD Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
^^
Vredestein Sportrac 5 (klasa premium ale dorwać można w dobrej cenie)...
- do nich namawiam, bo są rewelacyjne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeżdżę tylko na VREDESTEIN Giugiaro Design
Radi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 20:34   #1798
brzezins
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2014
Model: MkIV
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Słuchajcie mam mały problem, przy ok. 90-100 km i dość mocno drży mi kierownica na letnich oponach. Wcześniej jeździłem na Goodyearach Excellence i też dość mocno drgało, dodam, że koła były na aulu i były wielokrotnie wyważane (alufelgi ze standardowego wyposażenia wersji Gold). Goodyeary były lekko przytyrane i wymieniłem je na Michelin Primacy myśląc, że problem ustanie. To niestety nic nie pomogło. Jedna felga jest trochę krzywa, ale jest na tylnej osi. Gość z zakładu mówił mi, że nie powinno to w ogóle wpływać i mówił coś o twardości gumy i nierówności nowej opony. Dodam, że na stalówkach w zimie nie ma żadnych takich objawów.

Może miał ktoś podobny problem? Dodam, że koła były wielokrotnie wyważane w różnych zakładach - po jednych biło mniej, a po wyważaniu w innym więcej.

Ostatnio edytowane przez brzezins ; 08-05-2015 o 20:38
brzezins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 20:39   #1799
Artidrops
ford::average
 
Avatar Artidrops
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-10-2014
Skąd: Gdynia
Model: MKIV
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 55
Domyślnie

Jeśli piszesz za masz nowe opony i to nic nie pomogło a na zimowych nie miałeś takich objawów to zostają felgi do prostowania. Spróbuj jeszcze zamienić tył z przodem
Artidrops jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2015, 21:26   #1800
brzezins
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-07-2014
Model: MkIV
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Felgi też mi wydaje, że to przyczyna problemu. Przód z tyłem był już zamieniany. Po zamianie było trochę lepiej, ale niewiele.
brzezins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.