Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2016, 02:01   #171
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wypowiedzi djremo mam mieszane uczucia co do CBI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Skoro mają tak fatalnie świecić na mokrym ....
Nie fatalnie... po prostu im bardziej niebieskie swiatlo, albo inaczej: im mniej zolte, tym gorzej oswietla mokra nawierzchnie.
Ale nie jest tak ze CBI sa fatalne na mokrym. Po prostu NBU na mokrym mniej traca nic CBI (bo kazde swiatlo traci na mokrym).

Ale oczywiscie kazdy sobie wybierze co mu bardziej pasuje, w zaleznosci od tego w jakim klimacie mieszka etc. mozna tez wybrac kompromis miedzy NBU (cos ok 4300K) a CBI (5500K). CHyba philips teraz standardowo robi 4800K

Co do markowy vs mniej markowy... trzeba podchodzic z glowa a nie tendencyjnie, ze "marka" to zdzierajacy z nas ostatnie szaty kapitalista. jest wiele przykladow kiedy lepiej kupic cos markowego bo ma lepsze parametry czy zywotnosc/wytrzymalosc. Zdarza sie ze oszczednosc w rezultacie przerodzi sie i tak w dodatkowe koszta i w najlepszym przypadku wyjdzie taka sama koncowa. A czasem stracony czas czy nerwy tez trzeba wliczac. Ot, taka ogolna dywagacja, bo nie twierdze ze jakas tansza konkurencja dla Osramu musi byc gorsza. Sugeruje tylko aby do takich wyborow podchodzic z glowa.

__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 03-03-2016 o 02:04
MaXyM jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 06:41   #172
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

No CBI nie mogą być aż takie fatalnie skoro Mercedes pakuje je na pierwszy montaż.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 08:37   #173
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

Może mercedes ma lepsze przetwornice lub same lampy? Co w rezultacie daje super oświetlenie?
Z pokazanych wcześniej filmików stwierdzam , że CBI świecą lepiej niż NBU na suchym. No kamery nie oszukasz. Co do mokrej nawierzchni to 5500 K nie jest takim tragicznym parametrem jak 6000-7000 , myślę , że dadzą radę. Teraz technika poszła do przodu.

Co do oryginałów to wolę dać 600 zł za oryginały niż 300 zł za żarówki , które nazywają się oryginałami , a nie są sklepem Osrama.
Myślę , że zaryzykuję. Jak przyjdą to zamontuję jedną i porobie zdjęcia jaka jest różnica między CBI a tym co tam teraz mam ( podejrzewam fabryczne)
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 09:22   #174
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

Robienie zdjęć nowwmu palnikowi nie ma sensu bo potrzebuje okolo 50h na rozpalenie się

Tapniete z LG G4
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 09:24   #175
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

To zrobię starym i za 50 godzin nowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Dzwoniłem do przedstawiciela Osram który mi na chłopski rozum wszystko wyjaśnił.
Jeżeli chcę mieć 4 lata gwarancji to Xenarc original , jeżeli chcę mieć poświatę biało niebieską to CBI a jeżeli biało żółtą to nbu.

Co do świecenia w nocy to powiedział , że na suchej nawierzchni cbi i nbu świecą podobnie z lekką przewagą cbi ( zresztą widać na filmach ), na mokrej nawierzchni minimalna przewaga NBU aczkolwiek moja żona dobrze podsumowała moje przemyślenia - w nocy w deszczu każde światła świecą ujowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie podobno mimo tych 70 % kontra 20 % więcej światła to tylko cyfry a teoretycznie obie świecą podobnie.

Gość powiedział , że cbi montują w mercedesach i te światła dają radę, tylko jest mniej gwarancji ( 1 lub 2 lata - nie pytałem dokładnie)

Aha i jedyny internetowy sklep polecany przez przedstawiciela Osram to nocar.pl , do tego wiele hurtowni w całej Polsce zależnie gdzie mieszkamy , między innymi InterCars

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 03-03-2016 o 09:59
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 11:50   #176
MasterS-MAX
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2014
Skąd: Nowa Dęba
Model: S-MAX Indyvidual
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

Filmiki nie pokazują prawdy. Sam się przekonałem. Zależy jaka masz kamerę ustawienia itp
MasterS-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 11:57   #177
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

No ktoś musiał pierwszy zamówić CBI. Jak kilka godzin poświecą to można nagrać przykładowe filmiki w nocy podczas jazdy i porównamy tak mniej więcej
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 12:06   #178
MasterS-MAX
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2014
Skąd: Nowa Dęba
Model: S-MAX Indyvidual
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

Spróbuję w piątek nagrać swoje nbu. Choć nie wiem czy się już rozswietlily
MasterS-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 16:28   #179
krycha007
ford::average
 
Avatar krycha007
 
Imię: Krystyn
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: smax
Silnik: 2,0L, 163km chip
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

A ja się wypowiem zupełnie inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wczoraj zamontowałem nowe żarówki (ŻARNIK PHILIPS 4850K), przy wymianie byłem pewny, że poprzednie mam oryginały, ale okazało się że są to zupełnie zwykłe żarniki, bez naklejek, plastikowe osadzenie nie przyciągające magnesu (czyli test na oryginalność nie zdany) - podejrzewam, że najtańsze jakie mój poprzednik znalazł na necie i temperaturą taką pod ledy, koło 5500/6000K. Jeździłem na nich 3 lata i jakieś 60tyś. km świeciły naprawdę ładnie, pod kolor ledów jakie mam w postojówkach i byłem naprawdę zadowolony, światło było czyste, jasne na mokrych nawierzchniach było ok. Kupiłem teraz niby oryginały z piktogramem i piękną naklejką z logo firmy i średnio jestem zadowolony, barwa okazuje się za żółta w stosunku do ledów i samo światło takie sobie, szału nie ma, ale cóż są oryginały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz trzeba by się zastanowić, kupować żarniki zamienniki, które świecą na pewno 3 lata (lub i więcej) i kosztują po 30-70zł, czy bawić się w oryginały bardziej lub mniej oryginalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w przedziale od 150 do 600zł, gdzie żywotność tego jest zapewne bardzo zbliżona, moje auto ma 9 lat obliczenia są proste.
krycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2016, 16:47   #180
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki żarnik kupić do xenonów?

Zależy ile masz kasy. Kiedyś kupiłem h7 za 15 zł komplet z chin. Świeciły 2 lata ( potem auto sprzedałem ) tak samo jak każda inna żarówka. Pewnie bez atestu, ale kij z tym.

Ja akurat chciałem to dałem 650 zyli , ale gdybym nie chciał to pewnie bym kupił za stówe komplet i też się cieszył.

Tylko nie wiem jak chińszczyzna wpływa na żywotność przetwornic. Pewnie tak jak Kondomium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.