Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2021, 18:01   #1741
wojptak
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 46
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Ja mam tak samo. A więc czekamy, może coś dadzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wojptak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 06:37   #1742
wlkp
ford::average
 
Imię: maniek
Zarejestrowany: 23-06-2020
Skąd: wlkp
Model: MONDEO MK5 TITANIUM
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016 / SYNC 3
Postów: 99
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Dzięki za info ,czyli trzeba czekać .
wlkp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 10:26   #1743
Chlo
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 29-07-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford C-max
Silnik: benzyna 1600 cm3
Rocznik: 2016
Postów: 11
Exclamation Aktualizacja map do F10

Witam, mam problem z aktualizacją map F8 do najnowszych w Fordzie Fiesta z 2018 roku. Pobrałem plik ze strony Forda zgodnie z VIN, rozpocząłem instalacje map (system SYNC 3 wcześniej zaktualizował się bez problemu). Zgodnie z instrukcją instalacja jest dwuetapowa, problem polega, że u mnie instalacja kończy się na etapie pierwszym i za nic drugi etap się nie rozpoczyna. Pobierałem plik dwa razy, zgodnie z instrukcją po pierwszym etapie instalacji wyłączałem zapłon, zamykałem auto itd. Za każdym razem po ponownym odpaleniu silnika pojawia się "Aktualizacja oprogramowania..." i dochodzi do końca etapu pierwszego z komunikatem: wyłącz zapłon, przy następnym uruchomieniu silnika rozpocznie się drugi etap". I po odpaleniu silnika znowu rozpoczyna się instalacja etapu 1.
Jakieś wskazówki zanim udam się z tym do serwisu?
Chlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 12:02   #1744
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Panowie, mam prośbę o wyjaśnienia, bo nie znalazłem tutaj odpowiedzi.

Moje MK4 ma niecałe 2 lata. Jeszcze wczoraj sprawdzałem na stronie Forda po VIN i nie było żadnych aktualizacji. Nie były też żadne robione od nowości, a zaczęły mi doskwierać już mocno nieaktualne mapy. Mam Sync 3.3 (bez żadnych cyferek więcej) i Mapy F8 - takie pokazuje mi dokładnie dane w Informacjach o systemie. Byłem dziś na drugim przeglądzie gwarancyjnym w ASO i się pytam, dlaczego na stronie od 2 lat nie ma żadnych aktualizacji dla mojego auta, skoro wiem, że aktualny Sync to już 3.4.21194, a mapy to F10. Chłop coś tam posprawdzał zdziwiony i mi mówi mi po 5 minutach, że przecież jest na stronie update. Pewnie coś musiał udostępnić, że się pojawił, bo nie było jeszcze wczoraj na 100%. ALE.. I tu mam pytania.

Do ściągnięcia mam plik ważący 3 giga o nazwie "SYNC3_3323500412_Update.zip" - wnioskuję po jego nazwie, że to na pewno nie jest aktualizacja do najnowszej wersji. I tu pytanie, dlaczego? Zauważyłem w poprzednich postach, że mapy zajmują bardzo dużo - tutaj plik waży mało, więc pewnie jest bez map?

Czy jeśli zrobię aktualizację do tej nowszej (3323500412), ale nie najnowszej wersji Synca - ile ona zajmie czasu? - to dopiero po wgraniu pliku dziennika na serwer Forda z tej instalacji, wtedy pojawi mi się tam na stronie Forda nowy kolejny update do najnowszego Synca 3.4 i map F10 ?

Czy to prawda, że mapy ważą po np 20 giga i ich instalacja trwa wiele godzin? Jak polecacie to rozegrać w moim przypadku, skoro u mnie auto dłużej niż godzinę nie jeździ, bo 90% czasu jeżdżę tylko po mieście i żadna długa trasa mi się nie szykuje? Zresztą widziałem tutaj posty, że ktoś jechał prawie 4h do Warszawy i i tak to było za mało. Czy ten update map można robić partiami? Tzn mieć włożonego pendrive cały czas i za każdą jazdą on sobie będzie sukcesywnie dobijał procenty instalacji do końca ?

Generalnie mi zależy na samych nowszych mapach, Synca bym nie ruszał, jeśli się da...

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 21-08-2021 o 12:04
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 12:14   #1745
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,532
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Czy to prawda, że mapy ważą po np 20 giga i ich instalacja trwa wiele godzin? Jak polecacie to rozegrać w moim przypadku, skoro u mnie auto dłużej niż godzinę nie jeździ, bo 90% czasu jeżdżę tylko po mieście i żadna długa trasa mi się nie szykuje? [...]
Witam
Ja to zrobiłem stojąc po domem
- uruchomiłem silnik
- WYłaczyłem Auto start Stop
- WAŻNE: trzeba obserwować licznik, bo pojawia się napis w stylu: "za 30 sek silnik zostanie wyłaczony, aby przerwac wyłaczenei naciśnij OK"
Trzeba pilnować żeby system nie wyłączył silnika

odnosnie kolejności aktualizacji
a) najpierw musiałem zaktualizować system Sync
potem zgłosić plik aktualizacji na stronie Forda
U mnie aktualizacja Synca trwała ok 30 minut
b) potem aktualizowałem mapy F8 => F10
2 etapy po 60 minut każdy => przeczytaj instrukcję z procedurą.
Trzeba wyłączyć silnik, zamknąć drzwi i odczekać ok 2 minuty aby przejść do następnego etapu
W pewnym momencie już się bałem, że aktualizacja się zawiesiła bo nic sie nie działo na ekranie,
ale szcęśliwie doszło do końca
Oczywiście po aktualizacji map - zgłoszenie pliku na stronie Forda

Ja aktualizowałm Sync 3.3 do Sync 3.3 i mapy F8 na F10

Oficjalna aktualizacja mojego Synca to wersja: 3.4.21020 (plik: SYNC3_3323500412_Update.zip )

Kiedyś nie miałem mozliwości stać na chodniku, na czas aktualizacji,
to jeżdziłem w kółko po najbliższej okolicy - żeby się ktoś nie przyczepił,
że stoję z uruchomionym silnikiem

pozdrawiam
Arturek

PS
pliki atualizacji
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 21-08-2021 o 12:20
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 12:20   #1746
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Dzięki, plik sobie ściągnąłem oficjalny. Czyli tak jak zakładałem, najpierw sam Sync mi zrobi update do ciut wyższej wersji (ale nie najwyższej), potem jak wgram dziennik na stronę, to pojawią się kolejne updaty. Ale zaskoczyło mnie, że tak krótko update map, skoro w poprzednich postach są informacje o wielu godzinach.

A czy jest gdzieś lista zmian w porównaniu 3.3 vs. 3.4.XXXX ?
I rozumiem, że nie potrzebuje do żadnych updatów internetu w aucie, jesli wszystko sobie nagram wcześniej na pendrive?
I co oznacza w instrukcji zapis "Otwórz i zamknij drzwi od strony kierowcy, a następnie je zablokuj" ? Rozumie, że mam wyłączyć silnik, wysiąść, zamknąć drzwi i włąqczyć alarm/zaryglować pilotem ?

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 21-08-2021 o 12:36
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 14:59   #1747
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,532
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]
A czy jest gdzieś lista zmian w porównaniu 3.3 vs. 3.4.XXXX ?
[…]
inna szata graficzna i trochę zmian funkcjonalności
a) inny kolor tła
b) inny kształt wirtualnych przycisków
c) w trybie radia znika opcja szukanai stacji poprzez wpisanie częstotliowści - klawiatura numeryczna

d) tu masz trochę informacji

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


wersja 3.3

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


wersja 3.4

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]I
rozumiem, że nie potrzebuje do żadnych updatów internetu w aucie, jesli wszystko sobie nagram wcześniej na pendrive?
[…]
tak - pendrive wystarczy



Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[…]
I co oznacza w instrukcji zapis "Otwórz i zamknij drzwi od strony kierowcy, a następnie je zablokuj" ? Rozumie, że mam wyłączyć silnik, wysiąść, zamknąć drzwi i włączyć alarm/zaryglować pilotem ?
dokładnie tak zrobiłem
- zgasiłem silnik
- wysiadłem z auta
- "zapipałem" centralny
- odczekałem 2 minuty - poszedłem sobie zrobić kawę

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 21-08-2021 o 15:07
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 17:03   #1748
atomic
ford::beginner
 
Avatar atomic
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 16-03-2012
Skąd: Świdnica
Model: FORD MONDEO MK5 VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map - ZROBIONE!!!

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamiętaj tylko, żeby mieć odpowiedniego media huba, którego numer zaczyna się od H.
Dzięki za info choć posta przeczytałem już po fakcie ale wszystko przebiegło bez najmniejszego problemu -czas około 1,5 h.

Bump:
Cytat:
Napisał miniupiniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Metoda z cyanlabs jest bardzo dobra. Ja osobiście aktualizuję tym sposobem już drugie auto i nie było problemów.

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka
Dzięki za info zgadza się przygotowałem pena z autokonfiguratora z cyanlabs i wszystko poszło bez problemu - polecam.

Ostatnio edytowane przez atomic ; 21-08-2021 o 17:08
atomic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 19:36   #1749
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,993
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłop coś tam posprawdzał zdziwiony i mi mówi mi po 5 minutach, że przecież jest na stronie update. Pewnie coś musiał udostępnić, że się pojawił, bo nie było jeszcze wczoraj na 100%
Pan w serwisie to mógł sobie zadzwonić 3 x w rynnę i 1 x w parapet , wszystkie pliki znajdują się na serwerze w US lub kopie na serwerach " podręcznych " w EU , dowiadywał się prawdopodobnie gdzie ma szukać na stronie forda.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2021, 20:46   #1750
wojptak
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 15-03-2008
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 46
Domyślnie Odp: SYNC3 - aktualizacja map

Po kilku dniach, kiedy miałem do pobrania paczkę 0Mb dzisiaj pojawiła się paczka (Mapy) 24 Gb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojptak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.