Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2014, 12:48   #1701
Hiszam
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mkv3
Silnik: 2000
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Nie mam problemu już z autem. Jak byś przeczytał kilka postów niżej byś zobaczył, że diagnostyka komputerowa wykazała błąd czujnika położenia wałka rozrządu (wymieniłem go i nie mam problemu). Po prostu pisałem, że po zmianie czujnika auto czasem-nie zawsze, odpala po 2 sekundach kręcenia(czasami odpala od razu).

Hiszam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2014, 09:46   #1702
andre1681
ford::average
 
Avatar andre1681
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: n sącz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Mam pytanie do kolegi TVARDY,otóż w poście 1410 na str.30 pisałeś o sprawdzeniu zaworu regulacji ciśnienia(nie IMV) jakoś nie mogę go zlokalizować,a fotki z postu nie wyświetlają się u mnie.Chyba że w mondku tego zaworu nie ma?

Ostatnio edytowane przez andre1681 ; 22-10-2014 o 18:00
andre1681 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 17:21   #1703
Adik2002
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 16-03-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Ford focus Mk1 1.8 TDCI Mam taki problem żarzy się lub od czasu do czasu zapala się kontrolka silnika (check) z autem się nic nie dzieje jest wszystko w porządku.
Adik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 19:11   #1704
maly78106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam, w moim Mondku mam taki problem (oczywiście sprężynka) ale chyba fakty są ważne.
Przy prędkości pow. 60 km/h i gwałtownym przyspieszaniu sprężynka miga i auto traci moc. Co któryś raz to samo ale do tego dochodziło lekkie szaprnięcie silnika i oczywiście auto gasło.
Przy przyspieszaniu poniżej 60 km/h wszystko OK. Auto ma mniejszą moc. Sprawdzałem na 3 różnych komputerach i byłem nawet w serwisie Boscha. Diagnoza wtryskiwacze i/lub pompa. Robiłem próbę przelewową i wydaje się wszystko OK. Wydaje mi się że to pompa (patrząc na błędy oraz sprawdzenie wtrysków).
Ale nie jestem do końca przekonany o tym a nie chcę wydawać kasy.
Czytałem tu że to może być czujnik położenia wałka rozrządu ale czy faktycznie może to być to?
__________________
Ford Mondeo Mk3 Hatchback; Rok prod.: 2005r.; Silnik: 2,0 TDCi (115KM)
maly78106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 19:34   #1705
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

kolego napisz jaki błąd pokazało a nie opinie mechaników którzy z góry zawsze zakładają widząc forda że to wtryski lub pompa.
Ja miałem takie same objawy i tez diagnozowali wtryski a okazało się że był winny elektroniczny sterownik turbo. Oczywiście błąd pokazało.
Błąd pompy , wtrysków , czujnika wałka rozrządu , turbiny - każdy będzie zupełnie inny
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 20:13   #1706
maly78106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Te błędy to: P0251 i P1211.
__________________
Ford Mondeo Mk3 Hatchback; Rok prod.: 2005r.; Silnik: 2,0 TDCi (115KM)
maly78106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 18:04   #1707
maly78106
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam ponownie. Dziś podczas jazdy z prędkością ok. 80 km/h zaczęła mi migać sprężynka.
Po zgaszeniu auta - odpaliło bez problemu ale zaświeciła się kontrola awarii silnika.

Proszę o Waszą podpowiedź co to może być (mając na uwadze poprzednie moje wpisy).

Dzięki
__________________
Ford Mondeo Mk3 Hatchback; Rok prod.: 2005r.; Silnik: 2,0 TDCi (115KM)
maly78106 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2014, 21:04   #1708
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał maly78106 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
te błędy to: P0251 i P1211.
Kolego, to są błędy "bliźniaki" najczęściej razem występujące, na 90% pompa do regeneracji, ale być może także wtryskiwacze.
Warto zrobić próbę przelewową wtryskiwaczy. Przy sprawnej pompie nawet mocno przelewające wtryskiwacze nie spowodują trybu awaryjnego, natomiast regeneracja takich wtrysków przy wypracowanej pompie pomaga zazwyczaj tylko na kilka - kilkanaście tys. km.

Niestety - gdyby rzeczywiście tak było jak uważam - to koszt regeneracji pompy to ponad 2.000 zł, a wtryskiwaczy też nie mniej, plus płukanie układu jeżeli były opiłki w paliwie. Razem grubo ponad 5.000 zł.
Taka jest prawda o układzie Delphi /tdci.

Jeżeli auto jest ładne i zdrowe - warto to zrobić, bo przez następne 200kkm będzie spokój z układem wtryskowym. W innym przypadku... niech ktoś inny się martwi.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 20-12-2014 o 21:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 13:19   #1709
Michał_s
ford::amateur
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: gryfice
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam serdecznie.

Mianowicie - Zaczęło się od tej sprężynki magicznej która to tak mryga i mryga. Auto w trasie gasło, traciło moc. Restart stacyjki i było ok. I tak w kółko. Krok po kroku wychodziło że - bezpiecznik f3 spalony ( zwarcie robił podgrzewacz wody). Wszystko zrobione, bezpiecznika już nie wywala. Przyszła zima i pojawił się problem. 0 i niżej stopnia - auto nie odpali w ogóle ( jedyny sposób to zaciąg lub PLAK) +1 i wyżej - po kręceniu z 7-8 razy zaskakuje i zapala... i sprężynka na trasie się zapala... ;/ powiedzcie mi kochani forumowicze gdzie tu szukać przyczyny? jestem już powoli załamany tym wszystkim i nie wiem już gdzie szukać usterki. Dodam jeszcze że przy ok 3-4 kręceniu stacyjką słychac jakieś dziwne szurania , tarcia. za 1-2 tego nie słychać. Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady sugestie wsparcie. Bardzo polubiłem to auto ale nie wiem jak mam mu pomóc. Dodam że filtry i inne podzespoły, które mają być wymienone na czas - zostały wymienione oraz założone nowe 4 świece
Michał_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2014, 15:16   #1710
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał Michał_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powiedzcie mi kochani forumowicze gdzie tu szukać przyczyny?
Kolego, może jednak zacznij od podjechania na dobry tester, od sczytania błędów oraz od próby w czasie rzeczywistym - zamiast próśb o wróżenie z fusów...
Warto też sprawdzić sprężanie silnika.

Potrzebujesz kumatego diagnosty z fordowskim IDS-em - IDS-a mają nie tylko ASO, które są drogie, ale są inne stacje specjalizujące się w Fordach, radzę właśnie takiego warsztatu poszukać.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.