Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2011, 12:59   #1641
radekkacz
ford::average
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: siedlce
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi AUY
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam kolego stefano dzieki za zainteresowanie na ciebie zawsze mozna liczyc wlasnie zworki na czujniku nie bylo climatronik pokazywal 2 st wiec mysle sobie powinien grzac.rano zona odpalila samochod ja w robocie dzwoni ze dziala i na klimatroniku tez 2st.dzis jechalem tez ok wiec dzieki i pozdrawiam

radekkacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:11   #1642
radekkacz
ford::average
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: siedlce
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi AUY
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

kolego nie wim co ci sie stalo w wiatraczku ale ja bez wyciagania pieca go ruszylem dola tulejka go blokowala troche wd 40 delikatnie kombinerkami pokrecalem cierpliwie az stracil opor test vagiem kreci i ok.piec opusc na wezach rozepnij elekryke odkrec tlumnik i rurke do powierza nastepnie mocowanie pieca i opadnie w dol na tyke ze mozna tam pogrzebac przynajmniej z kanalu
radekkacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 17:26   #1643
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Koledzy czy ktoś z Was regulował pompkę paliwa, w celu zmniejszenia ilości paliwa?
nie bardzo wiem w którą stronę kręcić, ze wskazówkami zegarka czy przeciwnie? i rozumiem że środkiem pompki?
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 21:02   #1644
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Kolego szukaj między stronami 60-80 z tego co pamiętam Stefano opisywał to już kilkukrotnie. Ewentualnie przekręć 1 obrót w prawo podstaw menzurkę i odpal Vaga test pompki, potem zrób 1 obrót w drugą stronę i wiesz kiedy podaje więcej a kiedy mniej. Tak to chyba działa bo nie robiłem jeszcze tego zabiegu.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 21:53   #1645
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Właśnie tak robiłem, ale ilość się nie zmniejszała ani nie zwiększała obracałem jeden obrót, potem ze 3 obroty i nic dalej ta sama ilość.
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 09:19   #1646
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego szukaj między stronami 60-80 z tego co pamiętam Stefano opisywał to już kilkukrotnie. Ewentualnie przekręć 1 obrót w prawo podstaw menzurkę i odpal Vaga test pompki, potem zrób 1 obrót w drugą stronę i wiesz kiedy podaje więcej a kiedy mniej. Tak to chyba działa bo nie robiłem jeszcze tego zabiegu.
Na wyjsciu pomki masz tak jakby nakretke i srobke.Jedno przytrzymujesz a drugim krecisz.Kluczyk chyba 10.Ja tak robilem pod autem i dalem rade.Zrobilem to na pracujacym piecu.I wyregulowalem sobie chyba najlpiej jak umialem.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 15:08   #1647
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam,
poszukuje speca do podgrzewacza w woj kuj-pom. Dzisiaj elektryk wymienił świece oraz przewody (były nadgnite) - podgrzewacz odpalił, ale tylko raz odpalił, później już się nie włączył. Pojechałem jeszcze raz do elektryka podłaczyl pod kompa i wywaliło błąd "przegrzanie ..." dokładnie nie pamiętam. Czytając ten temat mówiłem elektrykowi, że pewnie padła ta dodatkowa pompka wody, która jest pod podszybiem, ale elektryk mówił, że to winny któryś z czujników przy podgrzewaczu... Teraz sam już nie wiem, czy słuchać tego elektryka. Macie może nr tej pompki, żeby jakby co wiadomo jakiej szukać? Auto to Alhambra 01r. 115.
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 18:50   #1648
robczak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: SHARAN
Silnik: 2,0TDI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał hoohoos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
poszukuje speca do podgrzewacza w woj kuj-pom. Dzisiaj elektryk wymienił świece oraz przewody (były nadgnite) - podgrzewacz odpalił, ale tylko raz odpalił, później już się nie włączył. Pojechałem jeszcze raz do elektryka podłaczyl pod kompa i wywaliło błąd "przegrzanie ..." dokładnie nie pamiętam. Czytając ten temat mówiłem elektrykowi, że pewnie padła ta dodatkowa pompka wody, która jest pod podszybiem, ale elektryk mówił, że to winny któryś z czujników przy podgrzewaczu... Teraz sam już nie wiem, czy słuchać tego elektryka. Macie może nr tej pompki, żeby jakby co wiadomo jakiej szukać? Auto to Alhambra 01r. 115.
Witaj !
Przekręć kluczyk w stacyjce bez odpalania silnika i uruchom zmysł słuchu oraz dotyku-złap dłonią pompke i bedziesz wiedział czy podaje.
Padła pompka -raczej, naprawisz lub aukcje i tam są, zwróć uwagę na wtyczke przy pompce-kształt wtyki , bolce.
robczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 10:37   #1649
hoohoos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1.9 TDi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał robczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przekręć kluczyk w stacyjce bez odpalania silnika i uruchom zmysł słuchu oraz dotyku-złap dłonią pompke i bedziesz wiedział czy podaje.
Padła pompka -raczej, naprawisz lub aukcje i tam są, zwróć uwagę na wtyczke przy pompce-kształt wtyki , bolce.
Tak też uczyniłem ... i cisza, dla pewności podjechałem do elektryka i potwierdził, że pompka nie działa. Mam teraz pytanko czy można jeździć przy niesprawnej pompce? Piec się nie uszkodzi? Nie wiem czemu ale dziś dogrzewacz mi odpalił (nie wiem na jak długo, ale odpalił), z tylnej nagrzewnicy dawało ładnie ciepło, z przodu było o wiele chłodniej.
hoohoos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 11:28   #1650
robczak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: SHARAN
Silnik: 2,0TDI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał hoohoos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak też uczyniłem ... i cisza, dla pewności podjechałem do elektryka i potwierdził, że pompka nie działa. Mam teraz pytanko czy można jeździć przy niesprawnej pompce? Piec się nie uszkodzi? Nie wiem czemu ale dziś dogrzewacz mi odpalił (nie wiem na jak długo, ale odpalił), z tylnej nagrzewnicy dawało ładnie ciepło, z przodu było o wiele chłodniej.
Może zawieszają się szczotki w pompce bo się kończą, po chyba 5 błędach sterownik pieca się zablokuje. Można jeździć.

Ciepełka życzę
robczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.