Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2018, 10:55   #1611
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo nie chodzi o wstrząsy a o nagły skok na czujniku. Inaczej wszystkie progi zwalniające by Ci wyzwalały zapis nagrania z ochrony nadpisu. Jak masz sensor włączony to nie trząś kamerą tylko ją porządnie walnij.
U mnie niestety G-sensor jest wyłączony a i tak co jakiś czas na dziurach itp. załącza się blokując nagranie. Sprzedawca chce żebym wysłał kamerę do serwisu co nie za bardzo mi pasuje.
@juri2069 generalnie ustaw sobie tryb parkingowy bo to fajna sprawa, resztę bajerów możesz odpuścić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 17-08-2018 o 10:59
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 12:45   #1612
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Potwierdzam. Ostatecznie może (ale takie duże może) zdarzyłoby mi się wykorzystać film poklatkowy gdzieś w ładnych rejonach ale wtedy oczywiście nie masz przez jakiś czas rejestratora jako rejestratora.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam za te 2 pytania , ale pierwszym razem nie zadziałało.
Nie szkodzi. Moim zdaniem o wiele łatwiej jest wejść na youtube'a i obejrzeć recenzję niż pytać, potem dostać odpowiedź która może nie być wystarczająco jasna i główkować samemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle że nie zawsze łatwiej znaczy lepiej i tak wielokrotnie łapię się na tym, że jeśli nauczyłem się czegoś sam to pamiętam to o wiele lepiej niż jak widziałem gotowca i zerżnąłem z gotowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No ale jest to kwestia techniki nauki czyż nie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic - zmykam - kleję relację z urlopu a jest tego za dużo i dostanie mi się po łbie od użytkowników forum, że mnie zdrowo pogięło.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 17-08-2018 o 12:47
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 13:26   #1613
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
ustaw sobie tryb parkingowy
Wchodząc w tryb parkingowy mam do wyboru 1,5,15 fps i to mam mieć włączone zawsze ? Czy tylko zostawiając samochód na parkingu ? Bo w sumie rozgryzłem kamerkę poza tym jednym.
Tryb poklatkowy wiadoma sprawa , można stworzyć długi film w skrócie , dlaczego nie miałby służyć jako rejestrator? Wtedy też można zarejestrować, tyle że nie jest tak dokładny jak nagrywając normalnie....

Czujnik ruchu również wiadomo , aczkolwiek nie współgra z trybem parkingowym.
Czujnik ruchu załącza się gdy wykryje ruch , dobra sprawa na noc pod blokiem , oczywiście mając stałe zasilanie.
Tylko nie rozumiem tego trybu parkingowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oglądałem kilka filmików i nikt nie tłumaczył , bynajmniej po polsku.

Wytłumaczy ktoś w skrócie ?

Kamerka pierwsza klasa , po zatrzymaniu filmu widać wyraźnie rejestracje , nagrywa bardzo czysto obraz jak i dźwięk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak FCWS działa nadgorliwie , nawet w korku , tak LDWS nie działa . Ale co można wymagać , w samochodach jest to dopracowane
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 14:05   #1614
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Jak włączysz ten tryb to po kilku minutach gdy nie ma ruchu sam przechodzi w tryb parkingowy. Wtedy takie 3 minutowe nagranie leci w kilka sekund i zajmuje u mnie chyba 15mb. Mam ustawione na 5 fps. Wsiadasz do samochodu i zaczyna nagrywać normalnie.
Zobacz czy masz najnowszą wersję softu
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 14:24   #1615
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Mam wersję 2.4 więc podobno najnowszą....

Rozumiem , więc nie warto bawić się w czujniki ruchu tylko ustawić tryb parkingowy i sama kamerka sobie go włącza , wyłącza..... Dobra w sumie sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za info , przetestuję

Jvc masz podłączone na stałe pod 12v ?
Czy może taką przejściówką? Podobno typowo do tego , nawet niektóre jeśli nie wszystkie mają opcję odcinania napięcia gdy prąd spadnie coś do ok 12v

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 17-08-2018 o 14:41
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 14:46   #1616
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tryb poklatkowy wiadoma sprawa , można stworzyć długi film w skrócie , dlaczego nie miałby służyć jako rejestrator? Wtedy też można zarejestrować, tyle że nie jest tak dokładny jak nagrywając normalnie....
Gdyż tryb poklatkowy jest tworzony ze zdjęć robionych w odstępach czasu.
Po co potem miałbyś mieć film jak widać że jedziesz drogą, paliło się zielone a w następnych sekundach widać jak auto leży w rowie z roztrzaskaną szybą?
Ile informacji pomiędzy "jadę drogą" a "leżę w rowie" tracisz tylko dlatego że masz film poklatkowy?

To tak jakbyś miał prowadzić auto ale otwierać oczy tylko co 2 sekundy aby na chwilę spojrzeć co się dzieje. Może nie jest to genialna analogia, ale powinieneś zrozumieć że film poklatkowy jest tworzony ze zdjęć robionych co jakiś czas (w zależności od ustawień/możliwości kamery/rejestratora/urządzenia). Np. co pół sekundy, co 2 sekundy, co 15 sekund... W zależności jak masz ustawione, tak masz jedno zdjęcie co np. 5 sekund. Gdzie nagrywanie w 1080p60 to 60 zdjęć na sekundę (w prostym uproszczeniu).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 15:00   #1617
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Ocxywiscie , ze tak. Ale mozna rowniez robic 5 lub 15 zdjec na sekundę. Wtedy taki film jest w miarę normalny, ale tak jak piszesz , tryb poklatkowy nie jest do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 15:31   #1618
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,374
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Tryb poklatkowy i 5-15 zdjęć na sekundę to nie tryb poklatkowy.
Sprawdź proszę czy masz 5 albo 15 zdjęć na sekundę czy zdjęcie co 5 do 15 sekund.
Jest różnica pomiędzy 5fps a 1fp5s
(5 klatek na sekundę a jedna klatka na 5 sekund)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 15:42   #1619
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Oglądając Polskie Drogi na YouTube można zobaczyć mnóstwo sytuacji tak dynamicznych, że nagrywanie co sekundę byłoby bezużyteczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2018, 18:17   #1620
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Tryb poklatkowy ma opcję co 100 ms, 200 ms , 1, 2, 5 , 10 , 30 sek, 1, 5, 10 min.

Czyli chyba 100 ms to 10 zdjęć na sekundę? 1 sek to jedno zdjęcie na sekundę?
To już tak na marginesie bo i tak tego używał nie będęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.