Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2015, 17:47   #151
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Michał te objawy a szczególnie kataryna z dwumasą nie mają chyba nic wspólnego.
A tak przy okazji hamowanie silnikiem to jest katowanie dwumasy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 12:31   #152
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

to jest bzdura jak hamowanie silnikiem może szkodzić dwumasie ??? przecież ona działa w tym momencie podobnie jak przy przyspieszaniu tylko opiera się na sprężynach w drugą stronę. Szkodzić jej mogą zbyt niskie obroty lub zbyt gwałtowne puszczanie sprzęgła podczas włączania niższego biegu przy hamowaniu silnikiem. samo hamowanie nic jej nie zrobi zresztą siły są dużo mniejsze niż te podczas przyspieszania. Nie gadajcie takich głupot bo ludzie później w to wierzą.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 13:37   #153
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Hamuj trochę z tekstami bo wydaje mi się, że tu się dyskutuje na fachowe tematy.
Więc możemy to robić trochę inaczej niż politycy w TV.
Jak sam napisałeś dwumasa pracuje na sprężynach i one oraz ich osadzenie się zużywają.
Więc każde obciążenie to powoduje zarówno w przód jaki w tył. Jasne, że gwałtowne zmiany a wale mocniej działają a lekkie słabiej. Ale hamowanie silnikiem trwa dłużej czyli sprężyny i osadzenie dłużej pracują. Więc uważam, ze jeżeli ktoś chce oszczędzać dwumasę powinien z tego hamowania zrezygnować a wcześniej reagować luzem na zmieniająca się sytuację na drodze.
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 14:30   #154
sanki
ford::beginner
 
Avatar sanki
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 15-01-2014
Skąd: cork
Model: mondeo
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest bzdura jak hamowanie silnikiem może szkodzić dwumasie ??? przecież ona działa w tym momencie podobnie jak przy przyspieszaniu tylko opiera się na sprężynach w drugą stronę. Szkodzić jej mogą zbyt niskie obroty lub zbyt gwałtowne puszczanie sprzęgła podczas włączania niższego biegu przy hamowaniu silnikiem. samo hamowanie nic jej nie zrobi zresztą siły są dużo mniejsze niż te podczas przyspieszania. Nie gadajcie takich głupot bo ludzie później w to wierzą.
oczywiście ma pan rację..hamowanie silnikiem jest mniej szkodliwe jak szybkie przyspieszanie i szalone zmieny biegów z energicznym puszczaniem pedału jak obroty sa wyższe od preferowanych na dany bieg....
odniose sie do tekstów wcześniej..;grzechotanie czy hałas w sprzęgle to nic innego jak dwumasa lub słoneczko....tyle ode mnie..pozdro fordziaki..
sanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2015, 18:53   #155
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 Twin Turbo / 1.5 EB
Rocznik: 2020 / 2020
Postów: 1,493
Domyślnie

Mi się wydaje że jak ktoś chce oszczędzić auto i zdrowie to nie powinien jeździć na luzie. Bieg powinien być zawsze wybrany aby można było szybko zareagować... Pomijam prędkości b.małe przed samym zatrzymaniem

Wysłane z mojego HTC One X
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 00:47   #156
Jerzy1Wu
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 07-07-2013
Skąd: Galomin
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 118
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Nie wiem na czym polega oszczędność auta i zdrowia gdy wyeliminujemy jazdę na luzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jerzy1Wu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 06:46   #157
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie

Tocząc się na biegu oszczędzasz paliwo i masz szansę na szybką reakcję gdy np. widzisz rozpedzonego TIR'a w lusterku.

Tocząc się na luzie oszczędzasz dwumasę oczywiście pod warunkiem, że wysprzeglenie nie jest gwałtowne.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 10:03   #158
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Sorka za teks ale nie wydaje mi się, że coś złego napisałem. wydaje mi się, że hamowanie silnikiem niszczy w tak małym stopniu (ułamku) dwumasę w stosunku do jazdy na wprost, że branie to pod uwagę jest totalnie bez sensu. Chyba mi nie powiesz, że jadąc z długiej góry o dużym pochyleniu martwisz się o dwumasę i jedziesz na luzie hamując noga ??? hamując silnikiem oszczędzasz dodatkowo okładziny klocków jak i paliwo. Tak naprawdę jak bym się przejmował, że moja dwumasa się zniszczy to bym w ogóle nie uruchamiał silnika. jak padnie to się wymienia i cieszy się jazdą przez kolejne 150-200 kkm.
nawiązując to wydaje mi się, że na luzie dwumasa działa w sposób harmoniczny zwiększając w ten sposób ryzyko zmiękczenia materiału poprzez uszkodzenia zmęczeniowe wewnątrz materiału. podczas hamowania silnikiem jedna sprężyna jest lekko ściśnięta druga rozciągnięta także wg. mnie powoduje to mniejsze ryzyko uszkodzenia i na tym chciałbym zakończyć. Oczywiście każdy ma swoje zdane na ten temat i może uważać inaczej. pozdrawiam
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 12:17   #159
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się, że hamowanie silnikiem niszczy w tak małym stopniu (ułamku) dwumasę w stosunku do jazdy na wprost, że branie to pod uwagę jest totalnie bez sensu
Zgadzam się. Nigdzie nie napisałem, że to ma sens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba mi nie powiesz, że jadąc z długiej góry o dużym pochyleniu martwisz się o dwumasę i jedziesz na luzie hamując noga ???
Oczywiście, że nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w sytuacji jakiej opisałeś ważne jest, by napęd był spięty sprzęgłem z silnikiem.

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hamując silnikiem oszczędzasz dodatkowo okładziny klocków jak i paliwo.
Jedno jest elementem łatwo wymienialnym, a drugie jest kosztem prowadzenia samochodu.

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak naprawdę jak bym się przejmował, że moja dwumasa się zniszczy to bym w ogóle nie uruchamiał silnika. jak padnie to się wymienia i cieszy się jazdą przez kolejne 150-200 kkm.
Dokładnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ta część zużyje się tak czy siak. Chodzi tylko o jego umiejętne użytkowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawiązując to wydaje mi się, że na luzie dwumasa działa w sposób harmoniczny zwiększając w ten sposób ryzyko zmiękczenia materiału poprzez uszkodzenia zmęczeniowe wewnątrz materiału. podczas hamowania silnikiem jedna sprężyna jest lekko ściśnięta druga rozciągnięta także wg. mnie powoduje to mniejsze ryzyko uszkodzenia
Z tym się nie zgodzę, bo dwumasa działa na obwodzie wektora ruchu wału korbowego jak i wzdłuż osi wału. Dwumasa odłączona od napędu kręci się na wale i jedyne siły, które na nią działają to siła wytworzona przez obracającą się masę koła.

Dwumasie najlepiej jest na tempomacie przy 140 na autostradzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i na tym chciałbym zakończyć.
AMEN

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście każdy ma swoje zdane na ten temat i może uważać inaczej.
Oczywiście, że tak dlatego ja Twoje szanuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał krismk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
Ja również Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2015, 13:54   #160
krismk3
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 159
Domyślnie Odp: jak sprawdzić dwumase

Cytat:
Z tym się nie zgodzę, bo dwumasa działa na obwodzie wektora ruchu wału korbowego jak i wzdłuż osi wału. Dwumasa odłączona od napędu kręci się na wale i jedyne siły, które na nią działają to siła wytworzona przez obracającą się masę koła.
Racja tyle, że wał korbowy nie ma jednostajnej prędkości obrotowej na biegu jałowym. zmienia się ona po każdym zapłonie w cylindrze. W tym miejscu jest ruch harmoniczny o którym pisałem jest on tym większy im mniej jest cylindrów i jeśli układ zasilania nie działa sprawnie.
także razem mamy trochę racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krismk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.