Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-05-2011, 18:28   #151
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Re: Światła do jazdy dziennej ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taki montaż ledów mi sie absolutnie nie podoba.
de gustibus non est disputandum

darmodziej jest offline  
Stary 28-05-2011, 18:49   #152
choina
ford::beginner
 
Avatar choina
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Re: Odp: Re: Światła do jazdy dziennej ?

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
de gustibus non est disputandum
Dokładnie kolego. Nie pisze na forum czy komuś się to podoba czy nie ale czy zna ktoś rozwiązanie mojego problemu. Zamontowałem ze względów praktycznych. Jeżdżę głownie po mieście codziennie więc szkoda mi xenonów i "prądu" a to jednak mniej pobiera
choina jest offline  
Stary 28-05-2011, 18:57   #153
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Światła do jazdy dziennej ?

Ludzie xenony wsadzają z zwykłe lampy też ze względów praktycznych, aby mieć lepiej oświetloną drogę.
Wyraziłem swoją opinię bo te ledy można zrobić tak aby dobrze wyglądały i jednocześnie trzymały się przepisów co udowodnili koledzy wcześniej.
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 28-05-2011, 19:03   #154
choina
ford::beginner
 
Avatar choina
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Re: Światła do jazdy dziennej ?

Te są zgodnie z przepisami kolego. A po co mi xenon w dzień ma dobrze drogę oświetlać? Wymiana żarnika nie jest tak samo "tania" jak wymiana żarówki w zwykłym kloszu i dlatego praktyczna w dodatku światła tylne nie są włączone
choina jest offline  
Stary 28-05-2011, 19:12   #155
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Re: Światła do jazdy dziennej ?

Ja wymieniam lampę wyładowczą i tak owa kosztuje mnie 17scie złotych i ze spokojem starcza na pół roku nigdy mi wcześniej ta chińszczyzna nie padła. Dzięki temu zawsze mają właściwą barwę i nie żółkną z starości.
Żarnik i żarówka to jedno i to samo.
Odnośnie tylnych świateł to tu masz rację, ale ja bym wolał kupić ledy do tylnych kloszów niż takie paski.
Jeśli miałbym robić światłą dzienne to wpasowałbym to w linie auta a nie po prostu doczepił jak rejestrację.
Lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie świateł długich jako światła dzienne po przez zmniejszenie siły światła halogenów o czym było na poprzednich stornach.
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 28-05-2011, 19:22   #156
choina
ford::beginner
 
Avatar choina
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Re: Światła do jazdy dziennej ?

Wg mnie żarnik a żarówka to jest różnica bo cena jednego oryginalnego to cena około 150 zł a powinno się wymieniać parami. Co do dopasowania kształtu do linii auto to ok masz racje ze lepiej by wyglądało ale nie znalazłem takich z homologacją a co do tej przeróbki świateł długich to nie wierzę w to że to jest w pełni legalne ale mogę się mylić
choina jest offline  
Stary 28-05-2011, 19:30   #157
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Re: Światła do jazdy dziennej ?

Cytat:
Napisał choina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co do tej przeróbki świateł długich to nie wierzę w to że to jest w pełni legalne
Ja mam właśnie tak zrobione i też nie jestem pewien, czy jest to całkowicie legalne, ale już z tym przeszedłem dwa przeglądy, a i na drodze jeszcze się żaden policjant nie przyczepił.
darmodziej jest offline  
Stary 28-05-2011, 19:30   #158
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Kolego w xenonie nic się nie żarzy dlatego to nie jest żarnik i nie jest to też palnik. Xenon to lampa wyładowcza i można ją kupić za 17zł(bez markowa) a można też kupić za 120zł(markowa) Tak samo jak można kupić żarówkę energooszczędną za 10zł a można kupić też za 30zł
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 28-05-2011, 19:34   #159
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Światła do jazdy dziennej ?

Żarnik, jest to element żarówki, dokładnie to, co się żarzy. To jednak nie oznacza, że żarnik nie może być też czymś innym.
darmodziej jest offline  
Stary 28-05-2011, 19:39   #160
choina
ford::beginner
 
Avatar choina
 
Zarejestrowany: 08-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Re: Światła do jazdy dziennej ?

Widzisz ja podchodzę raczej do tego tak że nie robię jakoś wylko wolę jakość i dlatego kupiłbym markowe czy oryginalne bo nie mam czasu bawić się w wymiany co kilka miesięcy a nie homologowane rozwiązania też pozostawiam np. dla Ciebie. Za dużo jeżdże i za dużo mam mandatów żeby jeszcze je łapać za takie pierdoły jak światła. Owszem dzisiaj Policja mało się tego czepia ale wiadomo że zawsze może być ten pierwszy raz a ja do takich mam szczęście! Już je założyłem i tylko dlatego że Tobie się nie podobają, nie będę ich ściągał. Nie wiem po co Twoje wywody bo ten post chyba nie po to powstał.

Nadal proszę o pomoc z moim przypadkiem

Pozdrawiam
choina jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.