Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2016, 19:41   #1571
Radi73
ford::average
 
Avatar Radi73
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Staniszów k/J. Góry
Model: FORD Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Continental również ,,przerzuca" stare technologie (np. struktura bieżnika) do producentów im podległych z niższej ekonomicznej półki. Chyba wszyscy ,,wielcy" tak robią, zresztą nie ma w tym nic złego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja uparcie proponuję zainteresować się Holenderską marką: Vredestein. Osobiście ,,wdzieję" (tak na prawdę założę całe koła) już 4-raz ich top oponki Vredestein Wintrac Xtreme S 205/55 R16 94V XL. W mile wspominanym Mondeo Mk3 służyły perfekcyjnie 2 sezony i kosztowały mnie ówcześnie 430 zł/szt. Były nowością rynkową i kupiłem je w ciemno..., nie żałuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 3 i obecnie 4 sezon będą równie skutecznie służyć w obecnym Mk4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatnio można je znaleźć za ok. 380 zł/sztuka dla mnie rarytas godny polecenia. Jak zużyją się, a robią to bardzo powoli, zamienię je tylko rozmiarem - na ,,prawidłową" szerokość 215 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Jeżdżę tylko na VREDESTEIN Giugiaro Design
Radi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 20:52   #1572
dannymk4
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał mikolaj86krot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musze w tym roku kupic opony zimowe do mojego Mondka... Rozmiar 205/55/R16 (takie mam letnie). W związku z tym mam pytanie jakich opon wy uzywacie zima albo jakie wg was sie dobrze sprawdzaja i sa wytrzymale...?
Oczywiscie w rosadnych cenachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dębica Frigo 2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam i jak narazie jestem zadowolony
dannymk4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 21:51   #1573
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Hamowałeś na mokrym asfalcie? Kolega założył do almery tino i żałuje. Auto dość leciwe, więc nie wymaga cudów, ale nie jest zadowolony.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 22:13   #1574
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Ja mam Frigo HP 215/55 r16 w mondeo MK4 i szczerze powiedziawszy bardzo lubię te opony na śniegu i lodzie, zachowują się jak opony marek premium. Jedyny mankament to trzymanie na mokrym(plusowe temperatury) w zakrętach i to, że są dość miękkie - chociaż żadna z tych rzeczy nie jest moim zdaniem taka, żeby mogła je dyskwalifikować czy przeszkadzać mocno podczas jazdy, po prostu nie są idealne. Aczkolwiek to jak się zachowują na śniegu i lodzie rekompensuje wszystko. Aż jestem ciekaw jak się bedzie zachowywać Frigo HP2, po cichy myślę, żeby je włożyć do Audi A6 C6 bo poprzednie BFGoodriche dokonały żywota i bedę musiał coś na ten sezon wybrać.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 08:36   #1575
Michal220446
ford::average
 
Avatar Michal220446
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-10-2012
Skąd: Okolice Żuromina obecnie Płock
Model: Mondeo MK4 kombi titanium s ivdc
Silnik: 2.2 TDCi 200 ps KNBA
Rocznik: Koniec 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A mógłbyś spojrzeć gdzie zostały wyprodukowane? Bom bardzo ciekaw czy gdziekolwiek obecnie da się kupić dębice z Dębicy czy wszystkie są niemieckie?
Produkowane w niemczech
37 tydzien 2016 roku

Ostatnio edytowane przez Michal220446 ; 12-10-2016 o 08:42
Michal220446 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 13:20   #1576
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał DAMIAN-24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo poprzednie BFGoodriche dokonały żywota
Jaki miałeś model i w jakim rozmiarze? G-force? Jak je oceniasz? ługo wytrzymały? Ja od zeszłego sezonu je mam, ale w sumie nie było aury żeby je dobrze przetestować. Na suchym i w deszczu są OK.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 13:25   #1577
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Michal220446 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Produkowane w niemczech
Tak myślałem. Chyba na naszym rynku dębice z Dębicy są niedostępne.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 13:28   #1578
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

A ma/miał ktoś nokian wr d4? co sądzicie? cenowo mniej więcej pośrodku między dębicami a czołówką, w/g naklejki UE ma przyczepność A - wynik nawet nieco lepszy niż czołówka.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 13:35   #1579
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Może to nokianowe "A" jest tak samo wiarygodne jak opony, które wysyłali testerom. ;-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2016, 14:12   #1580
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki miałeś model i w jakim rozmiarze? G-force? Jak je oceniasz? ługo wytrzymały? Ja od zeszłego sezonu je mam, ale w sumie nie było aury żeby je dobrze przetestować. Na suchym i w deszczu są OK.
Dokładnie tak - G-Force - rozmiar 225/55 r17(trochę za duży do audi teraz będzie 225/50 r17 na zimę). Oceniam raczej średnio, w śniegu było ok i tylko ok(napęd quattro więc bym się spodziewał czegoś lepszego), na lodzie dużo gorzej niż Frigo HP w mondku(jedynie trzymanie boczne całkiem dobre, ruszanie i hamowanie bardzo słabo). Na suchym i mokrym na plusowych temperaturach było dobrze, jedynie bardzo mocno wyząbkowały i jak już się kończyły to przy prędkościach autostradowych nie dało się rozmawiać w aucie. Wytrzymały 60tys. km - 2 sezony. Najbardziej chyba we znaki dało się wyząbkowanie, bo ostatnie prawie 10tys. km miałem z takim hukiem w aucie, że wytrzymać się nie dało a nie opłacało się kupować nowych zimówek na koniec sezonu zimowego.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.