Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2018, 18:58   #1571
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Edmun, jest tak jak pisze hindus. Nie ma trybu parkingowego , a w instrukcji czy na aukcji ( nie pamiętam) jest napisane , że posiada owy tryb.
Gdzieś doczytałem, że uruchamia się ten tryb podczas wykrycia ruchu, ale przez sensor G.
Stąd moje pytanie bo nie mogę jej rozgryźć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak samo jak ją wyłączyć....-również nie ma opcji wyłączania po braku zasilania.
Trzeba ja wyłączać ręcznie, inaczej ciągle nagrywa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O taka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 03-07-2018 o 19:02
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2018, 19:44   #1572
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a w instrukcji czy na aukcji ( nie pamiętam) jest napisane , że posiada owy tryb.
Chyba nie Ty jeden masz z tym problemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
Mijia oferuje nam tryb parkingowy, który jeszcze ani razu nie udało mi się aktywować.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2018, 20:43   #1573
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Trzeba chyba napisać do nich maila i się dowiedzieć. Jutro to uczynię jak sobie przypomnę język angielski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś jestem w trasie od 4 rano i jeszcze mam ze 3 godz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 13:03   #1574
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

To może chociaż mi ktoś podpowie po co ta folia elektrostatyczna? Pierw przykladam ją do szyby i na to przyklejam kamerkę ? Złapie klej ?
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 13:14   #1575
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a w instrukcji czy na aukcji ( nie pamiętam) jest napisane , że posiada owy tryb.
Gdzieś doczytałem, że uruchamia się ten tryb podczas wykrycia ruchu, ale przez sensor G.
Stąd moje pytanie bo nie mogę jej rozgryźć.
Sprawdziłem instrukcję i nic takiego tam nie ma.
W opisie kamerki z Twojego linka jest to co poniżej:

Cytat:
Napisał link
Gravity sensor keeps the video not covered in case of an emergency
Auto power on, no need to operate it by your hands
Parking monitoring brings security for your car
G sensor jak widzisz zapisze nagranie w osobnym folderze aby nagranie się nie nadpisało.
"Parking monitoring brings security for your car" - moim zdaniem jest to przykład chińskich opisów, gdzie nie ma nigdzie że kamera ma tryb parkingowy a jest tylko napisane, że monitorowanie parkingu zwiększa bezpieczeństwo Twojego samochodu.

Rozumiesz o co mi chodzi?
Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
https://www.wykop.pl/wpis/22953521/x...wideorejestra/
Cytat:
Mijia oferuje nam tryb parkingowy, który jeszcze ani razu nie udało mi się aktywować.
Chciałbym wiedzieć gdzie to oferuje, bo jak wspomniałem - przejrzałem i instrukcję oraz inne miejsca sprzedaży i nic takiego nie widzę.

Ze względu na to, że nie wiedziałem z jakiej kamerki korzystasz, to nie mogłem niestety wiedzieć że to co tłumaczę nie ma u Ciebie zastosowania.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak samo jak ją wyłączyć....-również nie ma opcji wyłączania po braku zasilania.
Byłbyś pionerem jeśli chodzi o kamerki które potrafią nagrywać w nieskończoność pomimo braku zasilania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie moim zdaniem, przeczytałeś to co było w opisie i uznałeś że jest tryb parkingowy a moim zdaniem takiego nie ma.
Mogę się mylić, bo nie mam kamerki w ręcę i mogę się też mylić jeśli np. do kamerki już wyszedł jakiś beta software który coś takiego aktywuje (bo nie jest to kwestia sprzętu a oprogramowania) którego np. możesz jeszcze nie mieć.
To tylko gdybanie, więc nie bierz tego za "trop"

P.S. Przeglądam przykładowe nagrania z tej kamerki na YT.
Nie wiem - może na "złe nagrania" trafiam ale jakość nagrań jakoś mnie nie powala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym bardziej że cena jest wyższa niż YI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 04-07-2018 o 13:32
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 13:28   #1576
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: S-max MK2
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 107
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tryb parkingowy oznacza że kamera nie nagrywa cały czas a nagrywa tylko wtedy,
kiedy jest ruch przed samochodem lub właśnie dane z czujnika żyroskopowego.
Co ciekawe, kamera rejestruje cały czas, ale zapisuje dane w momencie wykrycia ruchu,
stąd na nagraniu jest zazwyczaj kilka sekund przed "ruchem" i kilka sekund po ustąpieniu ruchu przed obiektywem.
Mówiąc inaczej - nagrywa cały czas ale nie zapisuje na kartę nagrań na których ruchu nie ma
Są różne tryby parkingowe w zależności od możliwości sprzętowych i "widzimisię" producenta. Nie zawsze kamera nagrywa cały czas.

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym wiedzieć gdzie to oferuje, bo jak wspomniałem - przejrzałem i instrukcję oraz inne miejsca sprzedaży i nic takiego nie widzę.
Oczywiście jest wzmianka np tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] już wyraźnie napisane, że nie ma.
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM
Ford S-max MK2 2016 2.0 TDCI 150KM

Ostatnio edytowane przez marekelb ; 04-07-2018 o 13:35
marekelb jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 13:35   #1577
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał marekelb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są różne tryby parkingowe
Biorę pod uwagę, że wszystkie kamerki pierwszej generacji miały tylko dwa tryby:
1) nagrywanie w pamięć flash i zapis na kartę tylko w przypadku wykrycia anomalii na podstawie danych z czujnika G (żyroskopowego)
2) nagrywanie w pamięci flash i zapis na kartę po wykryciu ruchu lub po wykryciu anomalii z danych czujnika G

Obydwa tryby zostały uznane jako "tryb parkingowy".
Inne widzimisię producentów to po prostu nieumiejętność dojścią do jednego z tych dwóch trybów podanych wyżej,
gdzie tryb 1 to oczywiście pierwsze przymiarki do trybu 2 który jest bardziej rozbudowanych trybem 1.

Inne tryby w stylu "kamerka jest wyłączona" ale włączy się
i zacznie nagrywać pod uderzeniu to po prostu (jak wspomniałem) nieudana implementacja systemów które są u konkurencji.

Coś kojarzę że gdzieś jeszcze ktoś miał jakiś pomysł na to,
ale został zbesztany w recenzjach ale za cholerkę nie mogę sobie przypomnieć co to był za wymysł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Przejrzałem dokładnie menu tej Xiaomi, trybu parkingowego nie widzę.
Musiałbym apkę sprawdzić (w której czasami można ustawić łatwiej/więcej rzeczy) ale z racji że nie mam takiej kamerki pod ręką to nie potwierdzę czy gdzieś się nie kryję jakiś ukryty przełącznik a nie chce mi się rozkładać apki na cześci pierwsze żeby to sprawdzić (wybacz, na takie coś po prostu nie mam czasu )

Ostatnio edytowane przez edmun ; 04-07-2018 o 13:38
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 13:41   #1578
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłbyś pionerem jeśli chodzi o kamerki które potrafią nagrywać w nieskończoność pomimo braku zasilania
Tutaj chodziło o to , że np w poprzedniej kamerce byla opcja żeby się sama wyłączyła albo po braku zasilania, albo minutę po , albo 5 minut po itp. Nawet była funkcją żeby nagrywała zawsze , wiadomo że do rozładowania baterii...

Tutaj nie ma żadnej takiej opcji i po wyjściu z samochodu i braku pradu w zapalniczce ona ciągle nagrywa - wiadomo że do rozładowania baterii . Trzeba ja ręcznie wyłączać co uważam za dziwne w" dzisiejszej " kamerce .

A co do parkingu to faktycznie pisze w funkcjach , że posiada monitorowanie parkingu więc pewnie bateria jest na tyle wytrzymała, że będzie monitorować Tylko podczas moich zakupów i to wszystko.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 04-07-2018 o 13:44
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 13:50   #1579
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiedziałem o co chodzi. Nie musisz się tłumaczyć.
Po prostu fajnie to zabrzmiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2018, 13:56   #1580
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: zakup rejestratora jazdy

Poprawka. Właśnie wziąłem ją do ręki i nagle się wyłącza po braku zasilania ( w domu jestem więc jest to usb laptopa). Jeden problem rozwiązany. Włącza się i wyłącza. Przedwczoraj tak nie było

Pozostają 2 pytania.
1. Jak działa monitorowanie parkingu skoro kamerka wyłącza się po braku zasilania i nie ma funkcji wykrywania ruchu ? Chyba chodzi tylko o stałe 12v
2. Jak z tą folią elektrostatyczna? Przykłada się ją do szyby ( zdj 1 ) i na to nakleja się uchwyt? ( zdj 2 )
Jak ma klej trzymać przez folie? Tak jest w instrukcji w aplikacji do tej kamerki Mi Dash Cam. zdjęcie 3 i 4

Bump:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale jakość nagrań jakoś mnie nie powala
To jest kamerka za 220 zł sprowadzona z drugiego końca świata z darmową ( całkiem fajną ) aplikacją więc stosunek jakości nagrań do ceny powinien być ok. Zaraz pójdę zamontować i dopiero wtedy się przekonam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20180704_145331.jpg (99.7 KB, 34 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180704_145359.jpg (97.6 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180704-150033.jpg (7.0 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180704-150123.jpg (6.9 KB, 21 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 04-07-2018 o 14:04
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.