Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2017, 22:34   #1561
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem,że ten samochód stał a nie się toczył/dojeżdżał do skrętu.
Dokładnie tak. Auto stało, przepuszcało ludzi na pasach.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stojące na światłach(chodzi mi o sygnalizację drogową)-to jest bardzo dobre miejsce na testy,zwłaszcza jak auta stoją w kierunku na wprost,a my skręcamy w lewo lub w prawo i mamy oddzielny pas do skrętu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest właśnie bardzo zły test. FA inaczej reaguje jak tylko lekko skręcimy kierownicą. Tak jak pisałem - na łuku także 'omija' auta jadące przed Tobą na prawym pasie. Zdarza się jednak (mocny łuk), że je zlokalizuje. System idealny nie jest, ale działa zaskakująco inteligentnie jak na system z nieruchomą głowicą.

Ruch kierownicy czy nawet wrzucenie kierunkowskazuje powoduje, że FA inaczej traktuje to co wykrywa.

Bump:
Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt Dopplera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt dopplera ma sens, gdybyśmy stali w miejscu mierząc. A poruszamy się, więc nie jestem pewien, że to będzie miało zastosowanie. Masz gdzieś konkretny rysunek z rozkładem fal dla obiektów mierzonych poruszającego się i stojącego?

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:26   #1562
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

IMO nie musisz stac w miejscu. Znasz czestotliwosc fali i predkosc jej rozchodzenia sie (w przyblizeniu). Obiekt przed toba traktujesz jako odbierajacy fale a zarowno wysylajacy fale. A poza tym znasz i swoja predkosc.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:36   #1563
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Masz wokół wiele obiektów odbijających falę. To o czym Ty piszesz, to sytuacja akademicka. Jak wspomniałem - pokaż schemat sytuacyjny, gdzie Ty jako odbiorca poruszasz się, a obiekt mierzony stoi. To już nie jest takie oczywiste, nawet znając dokładnie swoje parametry ruchu.
Tak czy inaczej - dlaczego więc mój FA reaguje?
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 23:43   #1564
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

mój dziś zareagował na pojazd w ruchu, ale po przestawianiu na C+ na "blisko" czy jako to tam jest, w ustawieniu normal i "daleko" w ogóle nie reaguje. No i reakcja na 3 metry przed, co właściwie jest nie potrzebne bo i tak nie uniknie sie kolizji, za blisko. Reakcja tylko komunikatem, brak hamowania i twardego pedału.

Raz przy ACC zdarzył mi sie twardy pedał, jak przed skrzyżowaniem auta ostro zahamowały, ale nie wiem czy to wynik wcześniejszego hamowania przez ACC czy FA zadziałał, komunikatu nie było.

PS, a czy FA w polifcie nie działa inaczej? nie ma może innego czujnika albo kamery na szybie dodatkowo?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 00:34   #1565
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Polarny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz wokół wiele obiektów odbijających falę.
Kat odbicia rowny jest katowi padania. Radar wysyla wiazke tylko przed siebie i tylko wiazka odbita od obiektu przed nim moze wrocic do tegoz radaru. OK mozna mowic o szerokosci wiazki, o rozproszonych odbiciach, ale pewnie jakos to jest technologicznie rozwiazane. W koncu radary sie stosuje od 2WW wiec technologia nie jest nowa.

Poza tym wydaje mi sie ze system ostrzegania reaguje nie na roznice predkosci a na zmiane predkosci obu pojazdow. Czyli ze pojazd przed toba zwalnia "szybciej" niz pojazd prowadzony przez Ciebie. Wtedy problemem moze byc kiedy pojazd przed toba stoi.

Czemu tobie reaguje na stojace auto? Nie wiem. Moze przyczyna lezy w bledzie pomiaru. Moze sygnalizacja jest z opoznieniem a tak naprawde w momencie pomiaru tamto auto sie jeszcze poruszalo. Mnie nigdy radar nie zareagowal na stojace auto. Zreszta sprobuj na parkingu. Imo nie zareaguje.

No i troche humorystycznie: jakby sie nie dalo okreslic, ktory obiekt jest w ruchu i w jakim kierunku, to by sie biedne nietoperze zderzaly o siebie podczas lotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 25-01-2017 o 00:41
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 06:19   #1566
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Dlatego też nietoperze potrafią 'zmierzyć' obiekt stojący - inaczej zderzałyby się o ścianę.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 06:55   #1567
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

MaXyM dobrze pisze. Sprawdź w bezpiecznym miejscu na parkingu i najlepiej nagraj rejestratorem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 07:34   #1568
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2008, 2011, 2018
Postów: 1,254
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radar wysyla wiazke tylko przed siebie i tylko wiazka odbita od obiektu przed nim moze wrocic do tegoz radaru. OK mozna mowic o szerokosci wiazki, o rozproszonych odbiciach, ale pewnie jakos to jest technologicznie rozwiazane.
Popełniasz podstawowy błąd - fale radiowe to nie jest wiązka laseru, która rozchodzi się w jednym kierunku.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 10:07   #1569
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

jak nie? fale radiowe to wiazka elektromagnetyczna, podobnie jak swiatlo (laser). Uprzedzajac, wiem o dwoitym charakterze swiatla. Oczywiscie zachowanie fali radiowej w pewnych domenach bedzie sie roznic a to z powodu roznicy atrybutow (czestotliwosc, energia), ale zasady fizyki sie aplikuja tak samo (rozproszenie, odbicie, przesuniecie fazy etc).
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja nie podwazam faktu ze radarem mozna wykryc nieruchomy pojazd. to ty podwazales mozliwosc rozroznienia stojacego i poruszajacego sie pojazdu. sygnalizowanie czego stojacego jest niepraktyczne. po pierwsze alarm by piszczal duzo czesciej (sciany, barierki, kosze na smieci etc): wszystko co nieruchome. A poza tym system ma sygnalizowac o czyms co kierowce moze zaskoczyc. nieruchomy przedmiot zwykle tym nie jest. Zalozenie ze system dziala tylko z obiektami poruszajacymi sie a co wiecej przed toba i tylko w twym kierunku pokrywa requirementy a rownoczesnie eliminuje side-effects. win-win Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 25-01-2017 o 10:31
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 10:17   #1570
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,041
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Dżizas. Normalnie zaraz całeczkę ktoś rozpisze, albo fizykę kwantową wprowadzi.

Może wróćmy na Ziemię i piszmy o doświadczeniach z życia, bo to jak się fale rozchodzą mało komu daje obraz działania ACC i FA.

U mnie FA nie działa na stojące obiekty. Nie hamuje też samodzielnie, tylko ostrzega i ewentualnie "utwardza" pedał hamulca.

EDIT: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest chyba pierwszym, któremu FA sam hamuje.

Ostatnio edytowane przez Parch ; 25-01-2017 o 10:35
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.