Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2014, 22:53   #1501
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Też tak myślałem zmieniając moduł BT/VC na angielskojęzyczny i przepłacając.Teraz mam nawigację NX i psu w du.ę ten moduł z językiem angielskim.
D-hiszpański
E-włoski
F-portugalski
J-turecki
Druga literka dotyczy softu.


Ostatnio edytowane przez mm32 ; 04-01-2014 o 22:55
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 23:10   #1502
cahir79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-02-2013
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Focus
Silnik: Benzynowy
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Szybkie pytanie:
czy moduł od kolegi Ceres'a 4M5t 19G488 AV będzie pasować do mojego radia (TravelPilot EX 4M5T 18K931 BE (data chyba? 050422)?
cahir79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 01:31   #1503
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ehhh, życie potrafi zaskoczyć w najbardziej niespodziewanej chwili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

. Po złożeniu okazało się, że USB milczy jak "zaklęty"; i w NX i na Convers'ie (ROM 1005) mam 4 opcje: iPhone, USB, Bluetooth, LineIn. Pierwsze 2 szare, BT i LineIn aktywne. Sprawdzane miernikiem napięcie pomiędzy zewnętrznymi PINami USB: +5V, zamieniałem również ze sobą środkowe kabeki odpowiedzialne za D+ i D-(w tej przejściówce fordowskiego USB na normalny, bo oryginalnego fordowskiego kabelka było mi szkoda ciąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) . Ciekawa rzecz, bo dopiero po tej zamianie pen włożony do gniazda "zaczął dawać oznaki życia i mrugać" (gdyby był wetknięty w USB laptopa to wiedziałbym, że jest czytany/zapisywany). W CCC Buetooth Handsfree=BT/VC High + BT Audio + USB.
Jeśli moduł wyciągnę z instalacji to pozostaje mi tylko LineIn. Wiązka uniwersalna z pajączkiem 22 pinowym - wszystkie piny wykorzystane. Tak jak pisałem: działa zestaw głośnomówiący, działa stream. działa AUX (bo podpinam dzieciaczkowi tableta i gra). Nie działa USB - pozostaje cały czas szary. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ford mnie jeszcze nie raz zaskoczy ...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

(tematem info/podsumowania dla potomności)
Wziąłem ten pocięty kabelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (przejsciówka z fordowskiego USB na USB normalne i znane z komputerów) poskładałem i połączyłem jak było w oryginale. Jednocześnie wyciągnąłem z auta moduł BT/VC rozkręciłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i powycierałem "wszelkie" mokre i tłuste plamy (skąd one się tam wzięły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Zajęło mi to z godzinkę, po czym zamontowałem ponownie w aucie.
Wkładam usb-ka z MP3 (kupionego nowego Sandisk'a fit-a 8GB) i tada ... aktywny USB i z listą katalogów i plików.

Co było przyczyną, że wcześniej USB było disabled ? hgw.
czy to możliwe, że sam BT/VC musiał "zresetować się" aby uaktywnić USB ?
czy może jednak NX musiał "zgubić" info o podpiętym BT/VC i na nowo zaktualizować sobie info w momencie wpięcia go ponownie do auta ?
czy to może sam USB musi być jakiś szczególny ?
ustawienia w CCC były niezmieniane (Buetooth Handsfree=BT/VC High + BT Audio + USB) ...
w sumie po wszystkim jakoś mnie to już mało interesuje, bo najważniejsze że NX spokojnie współpracuje z AU7T-19C112-AT, zaś dla innych mogących mieć podobny problem wskazówka, aby nie poddawać się i "temat" drążyć i próbować różnych rozwiązań

pozdrófka

P.S. ...a pomyśleć, że już byłem na etapie przeglądania na aledrogo jakiegoś 112 z "kosmicznym" językiem za ~2 stówy ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

------------


samą zamianą wyprowadzeń kabelków portu USB raczej nie spali/zepsuje się modułu BT/VC, na pewno nie samego USB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wypróbowałem wszystkie możliwe kombinacje i mój przykład pokazał że port USB działa.
"Raczej" bo zwieranie +5V z GND z oczywistych powodów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet mi to przez myśl nie przeszło i z oczywistych powodów nawet przestrzegam przed taką próbą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kr.bi ; 05-01-2014 o 01:39
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 06:33   #1504
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał cahir79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szybkie pytanie:
czy moduł od kolegi Ceres'a 4M5t 19G488 AV będzie pasować do mojego radia (TravelPilot EX 4M5T 18K931 BE (data chyba? 050422)?
Będzie pasował,jak najbardziej.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 08:13   #1505
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał jarros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy wg. opisów sprzedających tzn. z Kugi, Fiesty itp. podejdzie do Mondka
czyli rozumiem że literka:
A - angielski
B - niemiecki
C - francuski
a czy jakieś inne występują?
i czym wyższa druga literka tym nowszy soft?
Jeżeli kupisz moduł z USB to softem się nie przejmuj - sam dokonasz aktualizacji do wersji V

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sumie to na VC mi średnio zależy, najważniejszy zestaw.
Jeżeli nie masz instalacji w mondku to kilku kolegów zakupiło

http://allegro.pl/samontuj-wiazka-nokia-bt-vc-ford-focus-kuga-mondeo-i3841148294.html
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 10:19   #1506
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie masz instalacji w mondku to kilku kolegów zakupiło

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lepszym i tańszym (bo w zestawie jest moduł BT/VC mówiacy po angielsku) wyjściem jest to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 15:17   #1507
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wiązka mi na grzyba potrzebna, mam trochę kabli z fiesty i wtyczkę do modułu.
Jednie co potrzebuję to moduł (np. z USB) i manetka, resztę posiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- czy jeżeli się kupi moduł z bluetooth to można zaktualizować soft żeby rozumiał po polsku ?
- dlaczego link do strony z aktualizacjami nie działa ?

Ostatnio edytowane przez CERES ; 05-01-2014 o 15:32
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 16:01   #1508
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał CERES Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy jeżeli się kupi moduł z bluetooth to można zaktualizować soft żeby rozumiał po polsku ?
Nie,nie można.

Link podany przez Mayaka działa poprawnie w watku podanym przez Artur1970.

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 05-01-2014 o 16:07
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 16:08   #1509
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Ten działa

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak dla potomności:
podany wyżej adres do ściągnięcia aktualizacji nie działa, ale jego niemiecka wersja tak:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jeżeli szukasz manetki to proszę o priv.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 13:13   #1510
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Domyślam się, że mogę zrobić update np. z francuskiego na angielski ? tak ?
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.