Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2016, 14:44   #141
krisgi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: benzyna 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał TuneFORCE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest tak jak Heko napisał, dodatkowy problem to sam software, który jest mówiąc delikatnie powalony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trzeba trochę czasu aby to rozgryźć ... obawiam się, że w siemensach będzie jeszcze trudniej. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jak ktoś chętny drugim autem na testy w Poznaniu to zapraszam....tyle, że ze dwa dni trzeba sobie zarezerwować, auto zastępcze gratis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A to są 2 rodzaje sterownika w 1.5 EB ?

krisgi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 18:50   #142
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał siwy05 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastępczy Golf R? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hahaha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za Forda Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał krisgi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to są 2 rodzaje sterownika w 1.5 EB ?
Tak, już Heko o tym wspomniał - w Mondeo jest Bosch, a w reszcie Siemens
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 17:21   #143
HigBee
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 13-02-2016
Skąd: Opolskie
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i dupa...na razie, Ford zmienił sterowniki w 1.5eb z Bosch na Siemens, czekam na protokoły do nich
za to w 1.5eb Ford znów nie wstrzelił się z mocą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich serdecznie jako nowy członek społeczności.
Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem nowego Focus'a MK3-FL 1.5 150km

Jeszcze nie planuje żadnych modyfikacji (gwarancja) ale sam temat mnie interesuje. Na razie czytam, co się da i gromadzę informacje.
Przerobilem już temat "dzwoniącego" zaworu upustowego turbiny, nawet wymusiłem aktualizacje PCMa w ramach gwarancji. Ciekawostaka: 150km dzwonią, a 182km wcale.

Mam pewien pomysł do skonsultowania z bardziej doświadczonymi kolegami:
- 1.5 z programem 182km nie mają problemu z dzwoniącym zaworem
- ktoś na forum Focusa stwierdził że jego foka 150km po aktualizacji PCMa jedzie "lepiej"
- z powyższego hamowania wynika że seria 150km daje w zasadzie to co powinna wersja 182km
- oddając mojego do aktualizacji PCMa zażartowalem, że może by się pomylili i wygrali 182km, facet się dziwnie mocno zmieszał i (oczywiście) stwierdził że serwis Ford takich rzeczy nie może robic

Pytania:
- czy możliwe jest że Ford leczy wersję 150km programem 182km ??
- czy da się to potwierdzić na podstawie wersji softu PCM jaką podaje ETIS ??
HigBee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 21:58   #144
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

nie...po prosty Ford mija sie z założonymi parametrami
1.5eb 160KM w Mondeo ma dokładnie tak samo, 176KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
182KM mają zazwyczaj ponad 190KM
zaworek może nie dzwonić, bo boost (doładowanie turbo) w tych mocniejszych 1.5 i 1.6eb jest ustawiony wysoko, na tyle że zaworek ma mało roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2016, 18:15   #145
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

V.max. tego kombika jak na ponad 190 kucy jak tu prawicie taka sobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja bardzo często zamykam szafę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2016, 05:57   #146
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

5 bieg 226kph, 6 bieg 210. No niestety, skrzynia trzyma w ryzach. U mnie to samo. Do ~225 przyspiesza więc moc jeszcze jest a potem nagle przestaje ale obroty podchodzą pod czerwone.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 03:04   #147
panwojtas
ford::beginner
 
Avatar panwojtas
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 23-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 150hp/182hp Mayak/ 200hp TuneForce
Rocznik: 2015
Postów: 24
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
V.max. tego kombika jak na ponad 190 kucy jak tu prawicie taka sobie[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja bardzo często zamykam szafę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamykasz szafe po chipie w 1.6eb? ja mam serie 1,5 182km i 220 to max na 18"

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
panwojtas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 09:22   #148
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał panwojtas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamykasz szafe po chipie w 1.6eb? ja mam serie 1,5 182km i 220 to max na 18"

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Na serii 182 KM na oponach 16" i 17". 18" są za ciężkie i za szerokie do tej mocy i momentu - też bym nie zamknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2016, 09:34   #149
Banny
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-12-2015
Skąd: Słowacja
Model: Focus MK3.5
Silnik: 1.5EB 205KM, 338Nm by TuneFOrce
Rocznik: 2015
Postów: 75
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Czy warto kupić Bluefina ? Podobno przez Superchips również zwiększyć wydajność do 200 km na 1.5EB. Albo jest to bardzo indywidualne I warto poczekać raczej na chip u HEKO?
Wybaczcie mi moje polski, ale korzystam z Google Translate.
Banny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2016, 20:49   #150
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Banny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy warto kupić Bluefina ? Podobno przez Superchips również zwiększyć wydajność do 200 km na 1.5EB. Albo jest to bardzo indywidualne I warto poczekać raczej na chip u HEKO?
Wybaczcie mi moje polski, ale korzystam z Google Translate.
Jak zobaczysz te wynalazki shamowane na porządnej hamowni, a nie jakieś nie wiadomo co albo tylko cyferki w katalogu to wtedy możesz śmiało brać.
Jest mnóstwo syfiastych boxów w pięknych opakowaniach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.