Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2012, 09:57   #141
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

kris86k,

jeśli chcesz mieć światła automatyczne, to musisz wymienić włącznik świateł na taki z pozycją 'AUTO' (pasuje p&p w miejsce tego co masz) i potem aktywować w GEMie żeby działał czujnik światła - można to zrobić IDSem w ASO, ale lepiej kupić ELM327 i użyć ruskiego programu (ELMConfig lub ELM-FF2)

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 08:27   #142
pongo1stanowice
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 16
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

W moim focusie III z 2011 roku gdy wyłącznik świateł jest w pozycji "0" palą się światła postojowe z przodu i z tyłu oraz światła drogowe z przodu (nie mam czujników deszczu ani zmierzchu). Co zrobić aby wszystkie światła w pozycji "0" były wyłączone.
pongo1stanowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 13:09   #143
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Co do FF3 to chyba tylko ASO - jak wyłączyć światła skandynawskie w tym modelu na razie nie słyszałem...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 12:16   #144
pongo1stanowice
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 16
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Czy naprawdę nikt nie może mi pomóc wyłączyć te światła? Nie wierzę.
pongo1stanowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 12:43   #145
bora
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał pongo1stanowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... oraz światła drogowe z przodu .
Światła drogowe czy mijania ??
bora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 12:49   #146
gorilas
ford::average
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Wroclaw
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris86k,

jeśli chcesz mieć światła automatyczne, to musisz wymienić włącznik świateł na taki z pozycją 'AUTO' (pasuje p&p w miejsce tego co masz) i potem aktywować w GEMie żeby działał czujnik światła - można to zrobić IDSem w ASO, ale lepiej kupić ELM327 i użyć ruskiego programu (ELMConfig lub ELM-FF2)
mayak, ja wlasnie koresponduje z kris86k na privie w tym temacie, bo kiedys (>rok temu) tez chcialem zrobic sobie Auto swiatla, niestety poddalem sie. Opisywalem nawet w 1nym watku ze po podpieciu przelacznika Auto elektronika troche zwariowala, bo przelacznik swiatel wlaczal zaplon bez wlozonego kluczyka (bez dezaktywacji immo oczywiscie).

Pytanie: czy ktos z FFII po FL potwierdzil, ze zamiast skandynawskich podmienil wlacznik, przeprogramowal GEMa i wszystko dziala bez problemow?

W czasie kiedy sie z tym bawilem, przed-FL tez potwierdzali ze sie da, tylko ze po-FL mamy co najmniej drut oporowy w instalacji i inny GEM z mniejsza iloscia przekaznikow. Na nie-polskich forach czytalem wowczas, ze roznia sie sprzetowo instalacje skandynawskie vs. Auto i ze albo mozna miec jedno albo drugie i nie da sie tego zmienic tylko Auto-przelacznikiem i softem. Tak tez wygladalo w schematach elektrycznych ktore kiedys wrzucilem na tym forum.

Jesli jest potwierdzenie ze sie da, to oczywiscie sam sie ciesze bo sie za to zabiore.
gorilas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 13:11   #147
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał gorilas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisywalem nawet w 1nym watku ze po podpieciu przelacznika Auto elektronika troche zwariowala, bo przelacznik swiatel wlaczal zaplon bez wlozonego kluczyka (bez dezaktywacji immo oczywiscie).
A bezpieczniki F110 i F113 wyjąłeś? Bo to one moim zdaniem (wraz z przełącznikiem świateł) odpowidają za powrót zasilania aku na zapłon...
Podaj też wersję GEM jaką masz, bo to GEM musiał by być jakiś "specjalny" pod skandynawskie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2012, 14:08   #148
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał gorilas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayak, ja wlasnie koresponduje z kris86k na privie w tym temacie, bo kiedys (>rok temu) tez chcialem zrobic sobie Auto swiatla, niestety poddalem sie. Opisywalem nawet w 1nym watku ze po podpieciu przelacznika Auto elektronika troche zwariowala, bo przelacznik swiatel wlaczal zaplon bez wlozonego kluczyka (bez dezaktywacji immo oczywiscie).

Pytanie: czy ktos z FFII po FL potwierdzil, ze zamiast skandynawskich podmienil wlacznik, przeprogramowal GEMa i wszystko dziala bez problemow?

W czasie kiedy sie z tym bawilem, przed-FL tez potwierdzali ze sie da, tylko ze po-FL mamy co najmniej drut oporowy w instalacji i inny GEM z mniejsza iloscia przekaznikow. Na nie-polskich forach czytalem wowczas, ze roznia sie sprzetowo instalacje skandynawskie vs. Auto i ze albo mozna miec jedno albo drugie i nie da sie tego zmienic tylko Auto-przelacznikiem i softem. Tak tez wygladalo w schematach elektrycznych ktore kiedys wrzucilem na tym forum.

Jesli jest potwierdzenie ze sie da, to oczywiscie sam sie ciesze bo sie za to zabiore.
ja mam, mimo przedFL nadwozia, poliftingowy GEM - fabrycznie była wersja Bx która mało potrafiła, więc wymieniłem na "wszystkomającego" GEMa w wersji Fx, dołożyłem czujnik deszczu z czujnikiem światła, zmieniłem włącznik reflektorów na taki z pozycją AUTO i aktywowałem ELMConfigiem czujnik deszczu oraz czujnik światła oraz założyłem fordowskie światła dzienne (drut oporowy i odpowiedni przekaźnik) - WSZYSTKO działa!

choć miewa swoje "narowy" - czasami czujnik światła zawiesza się (w słoneczny dzień światła palą się w trybie 100%, a w pochmurny w trybie dziennym) - pomaga na to szybkie wyłączenie (wraz z wyjęciem kluczyka ze stacyjki) i włączenie silnika

podejrzewam, że może poduszka miedzy szybą a czujnikiem deszczu zasłania częściowo czujnik światła, albo pora pomyśleć o wymianie czujnika deszczu na poliftingowy (teraz mam taki z 2005), ale wiąże się to z wymianą ramki mocującej do szyby
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 07:46   #149
pongo1stanowice
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 16
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

W pozycji "0" przełącznik świateł palą się po włączeniu zapłonu światła mijania z przodu i z tyłu oraz postojowe. W skrzynce bezpieczników znajdującej się w kabinie bezpieczniki w moim focusieII kończą się na numerze 86. Co włączają bezpieczniki F110 i F113 w fokusie II?
pongo1stanowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 09:11   #150
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Fabryczne światła dzienne - mijania - wyłączenie

Cytat:
Napisał pongo1stanowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pozycji "0" przełącznik świateł palą się po włączeniu zapłonu światła mijania z przodu i z tyłu oraz postojowe. W skrzynce bezpieczników znajdującej się w kabinie bezpieczniki w moim focusieII kończą się na numerze 86. Co włączają bezpieczniki F110 i F113 w fokusie II?
Kolego, opis dotyczy FF2 poliftowego. W FF3 (2011) skrzynka jest inna i nie ma co patrzeć na opisy z FF2 poliftowego. Wymienione bezpieczniki w FF2 poliftowym włączają światła dzienne "skandynawskie". W przedliftowym FF2 te same bezpieczniki mają oznaczenia F45 i F71.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-12-2012 o 09:15
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.