Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2020, 18:15   #141
wojtek_dt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2015
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Tak, masz rację. Wiem w jaki sposób to działa i żarówkę H1 oczywiście mam, tyle, że nie zapala się jak skręcę kierownicą i mam zaprogramowane ksenony.
Natomiast jak mam zaprogramowane normalne soczewki to doświetlanie za pomocą tych H1 działa.
Szukam po prostu gdzie jest problem bo skoro w lampie ksenonowej jest żarówka H1 do doświetlania to powinno ono działać. Kombinowałem już z każdą możliwą konfiguracja programowania i nie udaje mi się. Stąd moje podejrzenie, że może brak jakiegoś przewodu, albo sam nie wiem co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wojtek_dt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2020, 21:33   #142
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Cytat:
Napisał wojtek_dt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, masz rację. Wiem w jaki sposób to działa i żarówkę H1 oczywiście mam, tyle, że nie zapala się jak skręcę kierownicą i mam zaprogramowane ksenony.
Natomiast jak mam zaprogramowane normalne soczewki to doświetlanie za pomocą tych H1 działa.
Szukam po prostu gdzie jest problem bo skoro w lampie ksenonowej jest żarówka H1 do doświetlania to powinno ono działać. Kombinowałem już z każdą możliwą konfiguracja programowania i nie udaje mi się. Stąd moje podejrzenie, że może brak jakiegoś przewodu, albo sam nie wiem co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe że na ustawieniach pod xenon zasilanie tej h1 jest na innym pinie niż na ustawieniach soczewkowych
W lampie soczewkowej w momencie skręcania musi iść sygnał na soczewkę i może dalej na h1 a w xenonie tylko na h1
Ciężko wyczuć
Ja w swojej galaktyce miałem zwykłe lampy, kupiłem oryginalne xenony, przerobiłem je tak żeby dzialaly pod zwykłą instalację, żeby działał bixenon, żeby działała regulacja
Została jeszcze nieaktywna h1 więc założyłem tam małą żarówkę pomarańczową i zrobiłem z niej kierunek
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20201006-223130_Video Player.jpg (82.8 KB, 40 wyświetleń)
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 07:23   #143
wojtek_dt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2015
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Przeszukałem internet za schematem tego podłączenia ale nic nie znalazłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli któryś z kolegów tak owym dysponuje to bardzo proszę o udostępnienie. A może ktoś wie na jakiej zasadzie to działa i jaki pin za co odpowiada przy danym kodowaniu?
wojtek_dt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 10:51   #144
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Po południu poszukam, możliwe że coś mi zostało po przeróbce
Pozdro
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 12:41   #145
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,039
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Cytat:
Napisał wojtek_dt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem oryginalnie lampy soczewkowe z doświetlaniem i zmieniłem na ksenonowe.
Może warto byłoby napisać, co konkretnie zostało zrobione?
Założyłeś i podpiąłeś czujniki poziomowania, które przy ksenonach występują?
Założyłeś inny włącznik świateł (bez ręcznego poziomowania lamp) / Wypiąłeś ręczne poziomowanie lamp, którego przy ksenonach nie ma?


Jeśli odpowiedź na powyższe pytania brzmi NIE, to może warto byłoby instalację i osprzęt zamontować, tak jak przewidział to konstruktor układu? A potem dopiero sprawdzać, czy układ działa prawidłowo?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 15:11   #146
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Witam, zdjęcie pinów w lampie xenon s max
1-plus na przetwornice
2-plus na kierunkowskaz
3-plus na doświetlenie
4-minus na przetwornice
5-minus na kierunkowskaz, doświetlenie, długie i elektromagnes
6-plus na długie i elektromagnes
7-silniczek
Pozdro
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtyczka xenon.jpg (88.3 KB, 52 wyświetleń)
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 17:41   #147
wojtek_dt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2015
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

No i o to mi chodziło, a nie o sprawdzanie kompletności mojego samochodu. Dzięki kolego Harry Houdini.
Jeśli ktoś z Was dysponuje jeszcze schematem to też się przyda...
Cały szkopuł w tym aby działały ksenony i doświetlanie. Czy będzie to kodowanie pod soczewki czy pod ksenony to już nie ma znaczenia, ale wydaje mi się, że łatwiej będzie to zrobić na kodowaniu soczewek, tylko problem jest taki jak zamienić piny we wtyczce aby to zagrało i było bez błędów i czy w ogóle tak się da...

Ostatnio edytowane przez wojtek_dt ; 07-10-2020 o 17:47
wojtek_dt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2020, 18:51   #148
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Jak miałeś kodowanie pod soczewki i działało doswietlenienie ale nie odpalał xenon to czy sprawdzales to na uruchomionym silniku ?
Jeśli tak to sprawdź to tylko na włączonym zapłonie
Jak zmieniałem zwykle lampy na xenony to wszystko działało dopóki nie uruchomiłem silnika a właściwie problem pojawial się jak włączałem xenony przy uruchomionym silniku.
Jak wlaczylem xenony po zapłonie a następnie uruchomiłem silnik to wszystko grało
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 09:48   #149
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,039
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Patrzyłem na schematy instalacji, na których jest wtyczka. Tymczasem zdjęcie prezentuje gniazdo lampy. Wykasowałem swój post, żeby nie wprowadzać zamieszania.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2020, 10:04   #150
Harry Houdini
ford::beginner
 
Imię: Harry
Zarejestrowany: 03-08-2020
Skąd: Piła
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna /Lpg
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na ksenony

Ok ok, dodam jeszcze że gniazdo przy zwykłej lampie ma mniej pinów (logiczne) i są inaczej rozmieszczone.
Pozdro
Harry Houdini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max , światła mijania , xenon , xenony



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.