Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2015, 19:35   #141
Kokosoweclio
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 17-08-2013
Skąd: Chełm
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 T 150/206
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Za szybko ja też bym chciał

__________________
Było: renault 19, clio, megane II, suzuki gs
Jest: Ford Focus i Suzuki Bandit
Kokosoweclio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 06:08   #142
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Ale w czym koledzy widzicie problem? To jest takie chińskie allegro, i kupuje się identycznie jak u nas. Trzeba się zarejestrować - fakt, i trwa to chwilę, a później zamawiacie i płacicie tak jak w Allegro przez bank.Także np przez PayU. Bank sam przeliczy dolary na złotówki, choć kurs jest trochę gorszy jak w kantorach. Ja zamówiłem, tak jak koledzy tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i czekam. Dostałem już informację, że przesyłka w drodze (shipped). Zrealizowałem już parę zakupów w aliexpress, w tym dwa razy po ok 1500 zł i jak do tej pory wszystko było OK.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 09:13   #143
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Aliexpress jest milion razy lepsze od allegro - bo jeżeli nie dostaniesz towaru po 60 dniach lub dostaniesz nie to co zamawiałeś - od razu zwrot kasy - bez zająknięcia. A na allegro? o 10 zł trzeba na milicję i takie tam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do świateł - to jakie wybieracie? Matowe czy błyszczące?
__________________
A6 C5 2.7T

Ostatnio edytowane przez Jacek_l ; 06-01-2015 o 09:15
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 10:34   #144
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Na Ebay ze sprzedawcami z "Azji" jest podobnie.
Brak towaru to ponowna wysyłka lub zwrot kasy.
Tylko ten czas standardowej dostawy...

Co do materiału to chyba pasujący do reszty pojazdu. Poniżej Titanium reszta czarnych plastików jest matowa (pod rejestracją grill i wokoło przeciwmgielnych), także w takim wypadku błyszczące trójkąty dziennych mogłyby wyglądać dziwnie.
Choć jak kto woli.

Też chciałem zamawiać te dzienne, ale piękniejszej połówce nie przypadły do gustu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2015, 11:06   #145
wojtoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-05-2011
Model: Focus
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 73
Domyślnie

Zawsze możecie założyć konto w alior kantor i do konta USD zamówić kartę płatnicza( debetowa , chyba za darmo)
Kurs rewelacyjny. Płacicie bez problemu. Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wojtoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 18:32   #146
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Cytat:
Napisał u08mlap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie działa to tak
pokrętło na 0 - świecą tylko ledy
pokrętło na pozycyjne - świecą ledy oraz pozycyjne po czym ledy gasną po paru sekundach
pokrętło na reflektory - świecą tylko reflektory
pokrętło na reflektory automatyczne - Czujnik nasłonecznienia automatycznie steruje pracą ledy - reflektory w zależności o nasłoneczniania co sygnalizuje na desce kontrolka świateł
ponadto po otwarciu drzwi kierowcy zapalają się pozycyjne i ledy na 50% po zamknięciu drzwi ledy świecą na 100 % po czym gasną po kilku sekundach
po naciśnięciu sprzęgła też zapalają się Ledy po czym gasną tak samo jak o otwarciu drzwi po kliku sekundach lub gasną po zapaleniu auta i czujnik wykryje ze jest za ciemno
Marcin, trochę to wszystko skomplikowane i nie jestem pewien, czy te światła dzienne da się podłączyć na kilka sposobów.
U mnie wygląda tak:
1. nie mam czujnika zmierzchu (który chciałbym w przyszłości założyć);
2. otwarcie samochodu powoduje zapalenia się pozycyjnych (przód i tył) - gasną po jakimś czasie;
3. Przełącznik w poz. 0 - nie świeci się nic ale po odpaleniu silnika zapalają się tylko dzienne LED - i to jest jak najbardziej prawidłowe;
4. Przełącznik w pozycji światła pozycyjne - dzienne LED przygasają i zapalają się światła pozycyjne przód i tył +tablica - moim zdaniem przednie pozycyjne niepotrzebnie skoro LED-y dzienne przygasają i mogłyby spokojnie spełniać funkcję pozycyjnych;
5. Przełącznik w pozycji mijania - nadal świecą LED-y dzienne na 50%, H7 mijania (to oczywiste) ale nadal świecą się postojówki z przodu (znów nie potrzebnie);

Niby wszystko ok tylko po co świecą się postojówki przednie skoro LED-y dzienne przygasają i mogą pełnić tą rolę.
Piszę o tym, gdyż mój mondeo mk4 po lifcie ma LED-y DRL i tam postojówki są zaślepione a ich funkcje przejęły właśnie oryginalne światła DRL.
Zastanawiam się czy jest sposób aby w przypadku naszej dokładki dziennych w foce jakoś je tak podłączyć, żeby tak jak w mondku całkowicie standardowe postojówki przednie wyeliminować.
Przecież te DRL mogłyby całkowicie przejąć te funkcje.
Ciekawe jak jest to rozwiązane w przypadku focusa mk3 z ksenonami i fabrycznymi DRL-ami w reflektorach.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 20:16   #147
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

to masz wszystko ok nie mam nic innego co Ty masz tylko musisz ręcznie przełączać na światła mijania a u mnie robi to czujnik i ja nie mam tak że po włączeniu świateł mijania świecą ledy na 50 %i H7 mijania tylko same H7 ,ledy nie mogą pełnić funkcji postojówek dlatego po zapaleniu postojówek ledy gasną po chwili w mondeo za starowanie odpowiada sterownik ten sterownik co my mamy do ledów jak nie ma takiej funkcji to nie wyłączy Ci pozycyjnych gdy świecą się ledy na 50 % H7.
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2015, 22:38   #148
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Jednak w mondeo zlikwidowano typowe postojówki a DRL Led całkowicie przejęły ta funkcję. Wydawało mi się, że właśnie po to zamontowane przez nas dzienne mają funkcję przyciemniania aby w czasie gdy świecą H7 pełniły funkcję świateł pozycyjnych a w czasie postoju (wyłączonego silnika) pełniły funkcję postojówek. To nawet logiczne jeśli posiadają homologację E oraz A.
Cały czas zastanawiam się czy nie ma możliwości takiego ich podłączenia aby zaślepić postojówki.
Aktualnie w miejsce zwykłych żarówek postojowych włożyłem tam led-y W5W Canbus 5xSMD5050. Niestety są zbyt niebieskie (co rzuca się w oczy i może być problematyczne dla panów z lizakiem), poza tym co jakiś czas któraś z diod zaczyna migotać, co oznacza niska jakość (choć nie były tanie) i praktycznie dyskwalifikuje je do dalszego użytku. Chętnie pozbyłbym się ich w ogóle. Zwykłe żarówki W5W wyglądają dziwnie (żółtawa barwa) przy białych DRL i lekko białych H7, które wymieniłem. Skoro muszą zostać to będę szukał jakiś W5W o barwie max 4000K i zdecydowanie lepszej jakości (oczywiście Canbus).
Może ktoś by coś markowego polecił?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 19:30   #149
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

a czy na poz.0 świeci Ci sie deska rozdzielcza
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2015, 21:45   #150
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Zegary świecą ale podświetlenie przycisków nie. Nastrojowe też nie.
Tak powinno być?
W mondku tak właśnie jest.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , drl , focus , światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.