Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2014, 10:37   #1431
woytek75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Katowice
Model: Puma
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 125
Rocznik: 2023
Postów: 13
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam. Właśnie wymieniłem koło na alternatorze na INA 556615. Sam altek wyjąłem od dołu. Wystarczy odkręcić drążek kierowniczy, a od góry do odkręcenia jest dużo więcej. Śrubę starej rolki odkręcili mi na serwisie opon całkiem za free. Nowa rolka powinna wkręcić się gładko. Jeżeli tak nie jest to nie wkręcać na siłę bo to znaczy, że gwint nie spasował. Ja się trochę namęczyłem i myślałem już, że gwinty są inne, ale udało się. Montaż altka to już inna bajka. Najlepiej robić to z drugą osobą. Ja poradziłem sobie sam, ale parę k.... poleciało. Założenie paska nie jest aż tak skomplikowane. Zdjąłem go z gładkiej rolki (tej między napinaczem a kołem klimy) i jak wszytko było poskręcane wystarczyło metrowym kijkiem wcisnąć pasek pod te kółko. Gdy wszystko było gotowe wystarczyło zakręcić silnik. I co? Muzyka dla uszu. Nic nie stuka i puka. Aż miło stać na światłach i słuchać silnika. Dlaczego Ford nie zakładał tych kół fabrycznie? Patrzałem do Opli kolegów i obaj mieli te koła założone (Vectra i Insignia oba dizle). No cóż, jeżeli ktoś jeszcze się wacha to ja polecam wykonać taki zabieg. Nie wydawajcie nie potrzebnie kasy na napinacze i koła pasowe, chyba, że ktoś ma pewność, że trzeba. Wymieńcie te kółko na altku i cieszcie się czystą pracą silnika. Warto.

woytek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 14:09   #1432
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Oglądał mi jeszcze raz mechanik samochód ten odgłos powiedział, że dobiega z rolki na napinaczu, ale powiedział że nie jest konieczne wymiana tego na juz, bo tragedii nie ma.


Ale ja mam takie pytanie czy po wymianie koła pasowego i paska mogą po tej czynności wystąpić falowania obrotów? Tzn nie równa praca silnika delikatnie... Bo takie zjawisko zauważyłem u siebie. Ale czy ma to jedno cos do drugiego?
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2014, 19:53   #1433
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Powiedzcie mi jeszcze czy koło pasowe może mieć wpływ na odpalanie - rozruch samochodu?, bo teraz pali ok za 1 razem a wczesniej mialem problemy... czy to inna bajka

Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 27-03-2014 o 12:19
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2014, 16:15   #1434
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Powiedzcie mi jeszcze jedno zauważyłem, że pasek na rolce jednej nie siedzi równo w rowkach czy może mieć to wpływ na sprawność? mechanik powiedział, że jak siedzi to spoko i się tym nie przejmować, ale na pierwszy rzut oka wygląda to jakby nie było ok
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2014, 18:17   #1435
woytek75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-02-2014
Skąd: Katowice
Model: Puma
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 125
Rocznik: 2023
Postów: 13
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jeżeli nie siedzi równo w rowkach, to wydaje mi się,że może dojść do przedwczesnego zużycia paska.
woytek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2014, 19:30   #1436
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

ale, czego to może być przyczyna?
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2014, 20:16   #1437
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Witam,

Temat został zaczęty przez posiadacza benzyny a zmienił tor na klekota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Powiem tak jestem po wymianie napinacza paska klinowego w duratec 1.8 125KM, na SKF VKM34052 ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) wszystko ładnie pasuje napinacz identyczny jak oryginalny Forda (który był) wymiana 15min bardzo przydatny i ciekawy opis jak to zrobić do znalezienia na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2014, 20:44   #1438
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

ok sprawa ułożenia paska w rowkach jest już wyjaśniona.


ALE jak pisałem jestem po wymianie jak pisałem koła pasowego oraz jeszcze jednej rolki i paska.

Nie wymieniałem napinacza.

Zauważyłem po wymianie, że gdy obroty delikatnie faluja w samochodzie, to coś z okolic własnie napinacza, rolek, paska tzn tej całej konstrukcji dochodzi dziwny chrobotanie, ale tylko wtedy gdy falują obroty a wczesniej tego odgłosu nie miałem.

Oczywiście wymieniłem koło pasowe bo miałem stuki metaliczne.

Wiem, że się wymienia wszystko, ale to są koszta a poprzedni właściciel mówił, że napinacz igła, a mechanik znów, że taki sobie.

i dwa pytania.

1. Czy wymiana np koła pasowego i rolki czy paska może mieć wpływ na taki odgłos jak nie został wymieniony np napinacz i inne rolki - mimo tego, że wcześniej takiego chrobotania nie było.

2. Czy może winny jest sam pasek, który musi się dotrzeć do niestety starych rolek?

Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 06-04-2014 o 00:53
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 00:55   #1439
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Pomóżcie Panowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2014, 12:24   #1440
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Krzychu, możliwe że koło pasowe, które kupiłeś i założyłeś ma wadę produkcyjną i od początku ma bicie. Inna sprawa, że zalecane jest (ja tak zrobiłem) wymienić cały komplet, czyli koło pasowe, rolki, napinacz i pasek. Do tego założyć na alternator, zamiast zwykłej rolki, sprzęgiełko, które będzie dodatkowo tłumiło drgania paska i wspomagało koło pasowe. Objawy u Ciebie mogą też wskazywać na uszkodzony napinacz. Ale może to być też hałas pochodzący z drugiego układu złożonego z paska i napinacza, tj. z układu wspomagania i pompy wody.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.