Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Którą wersję softu Converse+ PDC skończyć jako pierwszą
Przedliftową 195 63.31%
Międzyliftową 23 7.47%
Poliftową 90 29.22%
Głosujących: 308. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2018, 11:01   #1401
bzikoll
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-01-2016
Skąd: Warszawa, Wawer
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W c+ też jest łatwe pod warunkiem, że masz soft w wersji 1007....
A jaki soft masz u siebie?
Nie wiem jaki ale pewnie niższy a mam pytanie czy to jest max soft (1007) do C+ (przedlift 8m2t) czy jest coś jeszcze nowszego ? bo gdzieś coś mi się obiło że jest 1122 ...

bzikoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 11:43   #1402
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Do przedlifta najnowszy to 1007. To o czym piszesz, to międzylift.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 11:57   #1403
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

I tak i nie. Generalnie to długa historia. Może jak będę miał więcej czasu wieczorem to cos napisze.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2018, 14:43   #1404
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,003
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał bzikoll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo gdzieś coś mi się obiło że jest 1122 ...
rosyjska modyfikacja c+ w przedlifcie jest oparta na sofcie 1122, oryginał fabryka to max 1007
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 02:16   #1405
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Obiecałem to coś napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z licznikami w samochodach przedliftowych jest trochę zamieszania.
Można w nich spotkać sofy w wersjach 0603, 0802, 0804, 0809, 0811, 0814, 0815, 0906, 1005, 1007, 1009, 1010, 1122 i jeszcze wiele innych pośrednich.

Softy 1009 oraz 1010 o czym już kiedyś pisałem są to unikalne perełki. Wymagają innego hardwaru licznika i podejrzewam, ze w Polsce może być ich co najwyżej kilka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na tym sofcie nie ma jeszcze aktualnie żadnej modyfikacji (choć być może niebawem się pojawi)

Do typowego hardwaru przedliftowego ostatnią i najnowszą wersją softu jaką wypuścił Ford jest 1007. Na tym właśnie sofcie jest oparta moja modyfikacja.

Soft 1122 w kontekście liczników przedliftowych występuje tylko i wyłącznie w postaci rosyjskiej modyfikacji.

Ale skąd się to wzięło, skoro soft 1122 Ford faktycznie wypuścił ale tylko do liczników międzyliftowych produkowanych dopiero w 2010 roku?
Liczniki te mają znacznie zmodyfikowany hardware, a co ważniejsze na platformie miedzyliftowej pojawiły się również zmiany systemowe i wiązane z nimi modyfikacje protokołów komunikacyjnych na magistralach CAN.
Jedną z najważniejszych zmian systemowych w miedzyliftach i poliftach było przeniesienie modułu RCM sterującego poduszkami powietrznymi z wolniejszej magistrali MSCAN na szybszą HSCAN. Co za tym idzie komunikacja między poszczegónymi modułami odbywa się tu inaczej.
Soft 1122 z miedzylifta nie powinien nadawać się więc do samochodów przedliftowych. Po ograniu takiego softu zapala się miedzy innymi kontrolka poduszek.

Skąd więc pomysł użycia go do przedlifta?
Otóż pierwotnie rosyjska modyfikacja bazowała również jak i moja na sofcie 1007. Pewnie jeszcze do tej pory niektóre samochody jeżdżą z ta modyfikacją.
Jednakże w ferworze walki wkradł się im tam błąd liczenia średniej prędkości.
Koledzy nie mogąc/nie chcąc sobie z nim poradzić widocznie doszli do wniosku, że łatwiej i być może pererspetywiczniej będzie zmigrować soft z miedzylifta (gdzie błędu średniej prędkości nie było) do przedlifta.
Pomysł może nie do końca był zły bo to co łączy oba liczniki (przedlift i miedzylift) to obecność 4 wskazówek.
Pomysł ten miał jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę. Minimalizował liczbę wersji modyfikowanego softu do utrzymania/rozwijania.

No więc jak koledzy ze wschodu pomyśleli tak zrobili. Pokombinowali jak zgasić kontrolke poduszek oraz doszli do ładu ze wskazówkami (w międzylifcie były pozamieniane w stosunku do przedlifta). Na pewno wymagały też ingerencji procedury sterujące wyświetlaczem LCD ponieważ w przedlifcie i międzylifcie są inne. Po tych wszystkich zabiegach i być może wielu innych powstała zmodyfikowana rosyjska wersja 1122 którą można ograć na przedliftowy licznik.

Konsekwencją tych działań jest powstanie nie dających się skasować błędów:
U0151 - Utrata łączności z modułem sterującym układem SRS (poduszkami)
U2101 - Konfiguracja modułu sterującego niekompatybilna
B0050 - Czujnik pasa bezpieczeństwa kierowcy

W mojej modyfikacji błędy te nie występują ponieważ jest ona oparta na sofcie 1007 który jest fabrycznie przewidziany do samochodów przedliftowych.

Mam nadzieję, ze po tym przydługim wywodzie temat przeróżnych wersji softów do samochodów przedliftowych trochę się rozjaśnił.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 02:50   #1406
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U0151 - Utrata łączności z modułem sterującym układem SRS (poduszkami)
Ten błąd daje się na "chwilę" skasować,ale po odpaleniu auta i krótkiej jeździe zaraz powraca.
Pozostałe dwa błędy wracają natychmiast po skasowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 09:06   #1407
bzikoll
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-01-2016
Skąd: Warszawa, Wawer
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obiecałem to coś napiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

...

Jednakże w ferworze walki wkradł się im tam błąd liczenia średniej prędkości.

...
a w Twoim sofcie nie występuje ten błąd ??
bzikoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 09:12   #1408
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Czy Ty na pewno przeczytałeś ten post? Dla ułatwienia przeczytaj jeszcze raz przedostatnie zdanie.

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej modyfikacji błędy te nie występują ponieważ jest ona oparta na sofcie 1007 który jest fabrycznie przewidziany do samochodów przedliftowych.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 09:28   #1409
bzikoll
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-01-2016
Skąd: Warszawa, Wawer
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Ty na pewno przeczytałeś ten post? Dla ułatwienia przeczytaj jeszcze raz przedostatnie zdanie.

Moje pytanie wynikło z nadinterpretacji tego fragmentu:

"Skąd więc pomysł użycia go do przedlifta?
Otóż pierwotnie rosyjska modyfikacja bazowała również jak i moja na sofcie 1007. Pewnie jeszcze do tej pory niektóre samochody jeżdżą z ta modyfikacją.
Jednakże w ferworze walki wkradł się im tam błąd liczenia średniej prędkości.
Koledzy nie mogąc/nie chcąc sobie z nim poradzić widocznie doszli do wniosku, że łatwiej i być może pererspetywiczniej będzie zmigrować soft z miedzylifta (gdzie błędu średniej prędkości nie było) do przedlifta."



tak przeczytałem wszystko raz jeszcze i już wiem co i jak.
bzikoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 11:46   #1410
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Modyfikacje Converse+ by Orion512

Ok. Sorry. Teraz ja nie doczytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Omyłkowo zrozumiałem, że pytasz się o błędy związane z poduszkami, pasami itp.

Błąd liczenia średniej prędkości oczywiście u mnie nie występuje ponieważ moja modyfikacja nie ma nic wspólnego z rosyjską.
Są to dwa zupełnie różne softy.
Kiedyś nawet w tym wątku wrzucałem zdjęcia jak jadę z jakąś większą prędkością i widać też to na wartości średniej.
W rosyjskiej zdaje się bez względu na prędkość wartość średnia zatrzymywała się na kilku km/h.
Ale jak to dokładnie wygląda to musiał by potwierdzić ktoś kto takiej wersji używa.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 07-11-2018 o 11:51
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.