Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2009, 18:23   #131
He.
ford::average
 
Avatar He.
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Kuj. - Pom.
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 115
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Chyba błędnie odczytałeś kontekst ostatniego zdania, ale to już nie ważne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W każdym razie wiem o czym jest temat, i że były podobne komentarze jak np. ten powyżej.
Akurat w moim wypadku miałem problem przy pierwszym podejściu dlatego postanowiłem o tym wspomnieć,
nawet jeśli chodzi o wersje przed liftem.

He. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2009, 09:13   #132
dexio
ford::average
 
Avatar dexio
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TdCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Cytat:
Napisał Archiv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe, bez urazy.
Czy sądzisz, że zdjęcie obudowy akumulatora to taka krótka piłka (pasek przymający a następnie kilka śrub mocujących plastikową obudowę)?
Właśnie byłem w ASO i powiedz mi dlaczego Ci "specjaliści" nie zaczeli właśnie od tego lecz zaczeli zabierać się za demontaż reflektora?
Na szczęście zanim zaczeli zapytałem o cene usługi - 20 PLN - "serdecznie podziekowałem".
Za co kuźwa!!! za wymianę pie... żarówki?
Jak spytalem czy nie lepiej zająć sie akumulatorem to stwierdzili, że za dużo roboty i, że istnieje prawdopodobieństo koniczności jego rozłączenia, a wtedy cena usługi wzrośnie.... wiadomo dlaczego.

Ponawiam pytanie:
KTO ZNA SPOSÓB NA BEZKOLIZYJNĄ, SZYBKĄ WYMIANĘ LEWEJ ŻARÓWKI H7 W FOCE (ComfortX) - patrząc od strony kierowcy????
(H7, specjalnie to zaznaczam, ponieważ wim z autopsji, że w starszych Focach - kierunkowskazy w zderzaku, ta wymiana była możliwa).
Pozrdo
wyłamanie jednego zaczepu z obudowy reflektora (z tyłu) na przyszłosć bardzo ułatwia wymiane. ja zauwazylem ze jest wylamany dopiero przy wymienie zarówy i powiem szczerze ze nie zajelo mi to wiecej jak 3 min.
w GDA sluze pomoca.
__________________
+ P306 '98 1.9D
dexio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 17:36   #133
Michmax
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 + LPG
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Witam

Potwierdzam że szlag może człowieka trafić przy wymianie żarówki w Focusie. A niestety padają one często w tym samochodzie.

Sam mam FF z 2003 roku, czyli po FL i męczyłem się z tym kilkukrotnie. Za pierwszym razem w serwisie mi powiedzieli 40zł razem z żarówką, więc wolałem samemu, u nich kupiłem tylko żarówkę (jak się okazało ciołki mi sprzedały złą, ale co tam...).
Niestety samemu nie dałem rady, pojechałem na nieautoryzowany serwis Forda, gdzie pan zrobił to gratis w 10 minut (lewa żarówka, czyli obok akumulatora). Miał dobrą rękę i dobre oko, a co równie ważne- latarkę na głowie, bo tam nic nie widać.

Innym razem spaliła się prawa, pojechałem na ten sam serwis, też mi gratisowo wymienili, ale musieli wyciągać reflektor. I tu mały haczyk, bo reflektor jest przykręcony na 2 śrubach od góry i jednej pod spodem. Poprosiłem żeby już go nie przykręcał tej dolnej, dlatego teraz mogę sam wymieniać prawą żarówkę (!!!), trzeba JEDYNIE wyciągnąć reflektor. U mnie dodatkowym problemem jest to, że z kolei inne cioły, te które zakładały mi gaz, założyły lubryfikację zaraz obok prawego reflektora.

No ale wracając do lewej żarówki, bo to mi się udaje bez demontażu reflektora- trzeba wyciągnąć górną obudowę akumulatora, zasłonę reflektora, wypiąć drucik (wypięcie i wpięcie to łącznie pół godziny roboty, ponieważ za cholerę nic nie widać, trzeba to robić na czuja). Następnie się wymienia żarówkę, zakłada drucik i zostaje założenie plastikowej osłony reflektora. I to kolejny problem, bo ten szajs nie chce się łatwo dać założyć. Kląłem jak szewc, ale w końcu się udało.

Podsumowując, tego kto jest odpowiedzialny za to jak się wymienia żarówki w tym samochodzie, należałoby powiesić za wiadome miejsce, co w pewnym stopniu wynagrodziłoby frustrację użytkowników którym później przychodzi się z tym męczyć. Wiadomo że po pewnym czasie człowiek się nauczy, ale to powinno działać tak, że żarówka spali mi się w trasie, ja wysiadam, wymieniam w 5 minut i jadę dalej. Samochód jest świetny, tylko ta wymiana żarówek...

P.S. Żeby było śmieszniej, to w czasie ostatniej wymiany żarówki świateł mijania, spaliły mi się obie żarówki postojowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale już się za to nie zabieram, może jak będzie cieplej bo teraz za zimno żeby tkwić przy samochodzie.
Michmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 17:57   #134
agatajakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2009
Skąd: KUTNO
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Witam
Jeśli chodzi o przednią żarówkę pamiętam jak wymienili mi ją w serwisie. Cena na fakturze była rozbita na żarówkę i robociznę. Robocizna jeśli się nie mylę wyniosła 40 zł. Szok!
agatajakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2009, 19:41   #135
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Ja już przeszłem szkolenie z wymiana żarówek- pierwsza spaliła się od strony kierowcy-należało wyciągnąć akumulator by ułatwić zadanie-czas ok 2godz:wink: Po drugiej stronie zajęło mi to zaledwie 5 minut- polecam umieścić żarówkę na tych drucikach a później tylko włożyć wszytko razem do otworu- moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie:wink:
Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2009, 08:20   #136
Byku767
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Ja też od strony kierowcy męczyłem się kilka godzin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale bez wyjmowania akumulatora dałem rade. Za to spaliła mi się żarówka od postojowych od strony kierowcy, ale jak sobie przypominam jak tam się fajnie wymienia to sobie odpuszczam ją narazie. Od strony pasażera faktycznie się dość sympatycznie wymienia. Pozdrawiam
Byku767 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2009, 20:21   #137
ze_roberto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2009
Model: Ford Focus Kombii
Silnik: 1.8 TDCi 100 KM
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Można ten reflektor zdemontować? Urwał się (nie wiem jakim cudem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)mały odbłyśnik, który przykrywa żarówkę H7 i blokuje pracę elektr. regulacji świateł. Może ktoś ma jakąś receptę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ze_roberto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 07:02   #138
maniekmaniek13
ford::average
 
Avatar maniekmaniek13
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: łódzkie
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 89
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

rozpisujecie się o czymś co trwa minutę. tyle wymieniałem żarówkę u siebie. kiedyś czytałem te wasze "mądre" wypowiedzi na temat wymiany i się przestraszyłem że aku będę wyjmował i bóg wie co jeszcze- spaliła mi się żarówka, podszedłem, wymieniłem i śmiać mi się chce z niektórych wypowiedzi... ale nie ma to jak na trzech stronach ponarzekać jak ciężko wymienić żarówkę... gorzej niż babyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
__________________
jak poznać, że kobieta jest maksymalnie podniecona???? jak włożysz rękę w jej majtki to czujesz tak jakby ci koń z ręki jadł
maniekmaniek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 08:48   #139
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Cytat:
Napisał maniekmaniek13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozpisujecie się o czymś co trwa minutę <bla bla bla>
Kolejny właściciel beznyniaka...
Widziałeś akumulator w dieslu?
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2009, 09:15   #140
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Wymiana żarówki w przedmim reflektorze

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał maniekmaniek13
rozpisujecie się o czymś co trwa minutę <bla bla bla>

Kolejny właściciel beznyniaka...
Widziałeś akumulator w dieslu?
i z 2001 ( przedliftowa ) - śmiać to mi się chce z ciebie maniekmaniek13, tak to jest jak się czyta ale nie wie o czym
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.