Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2009, 06:37   #131
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Re: zawór EGR

Cytat:
Napisał bendzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sorki kiedyś mi sie wyświetlało skąd jestem i jaka bryka
Wejdz w panel użytkownika i zakładka >Edytuj swój profil
i wpisz to co uważasz za stosowne.

mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 10:17   #132
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: zawór EGR

Jeszcze mam jedno pytanie: w mk2 recylkulacją EGR steruje zawór który jest obok kielicha amortyzatora. Zauważyłem ostatnio, że przestał działać i z tego co wiem to one lubią się przepalać. Mam pytanie: czy jeżeli on nie działa to EGR jest cały czas zamknięty (nie przepuszcza ponownie spalin) czy jest cały czas otwarty (spaliny są przepuszczane cały czas) Proszę o pomoc. Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2009, 12:29   #133
mondzio III
ford::professional
 
Avatar mondzio III
 
Zarejestrowany: 07-10-2006
Skąd: Podlasie
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 1,256
Domyślnie Odp: Re: zawór EGR

Cytat:
Napisał bendzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłem zawór egr jak go zaślepić w MKI
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mondzio III jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2009, 15:42   #134
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: zawór EGR

to w tdci to mam zaślepić ta rurkę o średnicy 2cm co patrząc na wprost leci w prawo.. czy tą grbszą co leci od góry??
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 20:39   #135
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: zawór EGR

a ja mam kolejne pytanko, czy jak zaślepię EGR to zgaśnie mi kontrolka silnika, bo mnie to zaczyna wqurzać ??

i ewentualnie jak wyczyścić ten zawór, wymontować go i zamoczyć w benzynie czy jak

pzdr
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 21:23   #136
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: zawór EGR

Cytat:
Napisał Thomas_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja mam kolejne pytanko, czy jak zaślepię EGR to zgaśnie mi kontrolka silnika, bo mnie to zaczyna wqurzać ??
u ciebie to od zaślepienia może sie nawet zaświecic ale napewno nie zgaśnie
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 05:41   #137
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: zawór EGR

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u ciebie to od zaślepienia może sie nawet zaświecic ale napewno nie zgaśnie
czyli pozostaje czyszczenie, jutro się za to zabieram
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2009, 16:13   #138
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zawór EGR

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie: czy jeżeli on nie działa to EGR jest cały czas zamknięty (nie przepuszcza ponownie spalin) czy jest cały czas otwarty (spaliny są przepuszczane cały czas)
dolaczam sie do prosby.


a co do tego sterownika. czy jak jest spalony/wypiety. ma to znaczenie przy odpalaniu?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2009, 17:04   #139
Thomas_81
ford::average
 
Avatar Thomas_81
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 31-12-2008
Skąd: wziąć na piwo
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 115KM 6-speed
Rocznik: 2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: zawór EGR

a więc wyczyściłem dzisiaj EGR'a i niestety brak poprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z moich obserwacji wynika tak - jeśli się mylę to mnie poprawcie:

domyślnie zawór EGR jest zamknięty (u mnie był po wyciągnięciu), przez ten cienki wężyk zasysane jest powietrze (sprawdziłem osobiście) które powoduje otwarcie zaworu EGR (wpuszczenie spalin) powinno się to odbywać podczas wolnych obrotów, w momencie podwyższenia obrotów moim zdaniem przez ten cienki wężyk powietrze powinno być pompowane, bądź powinno przestać ssać aby przezwyciężyć ciśnienie spalin dostające się do EGR'a i zamknąć zawór

reasumując:
u mnie zawór EGR, chyba działa dobrze, przynajmniej tak mi się wydaje, ponieważ po wymontowaniu i przeczyszczeniu zawór chodził lekko, o po wciśnięciu tego zaworka który domyka dopływ spalin było słychać gwizd z tego cienkiego otworu gdzie zakładany jest cienki wężyk, czyli domyślam się że działa poprawnie, ale mogę się mylić

stawiałbym raczej na ten zawór/czujnik (czy jak to nazwać) który steruje EGR'em (w TDCi znajduje się pośrodku komory silnika, doprowadzone są do niego trzy wężyki) i chyba u mnie tu leży przyczyna, że nie podaje przeciwciśnienie w celu zamknięcia EGR'a

sprawdziłem jeszcze działanie tego "regulatora EGR'em" i tak:
najgrubszy wężyk dochodzi z filtra powietrza, drugi z okolic turbiny gdzie jest zasysane powietrze, trzeci leci do EGR'a, gdzie też jest zasysane powietrze, i teraz tak, u mnie niezależnie od obrotów wężykiem zasysane jest powietrze, i wydaje mi się że bez odczuwalnej zmiany tego ciśnienia (testowałem palcem zatykając otwór) wydaje mi się jak już poprzednio pisałem że to ciśnienie zasysające powinno zmaleć, lub nawet zmienić kierunek ... hmm, sam już nie wiem co o tym sądzić

to chyba tyle jak na razie, przepraszam za zbyt długi opis, ale może się to komuś przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawiam się czy można ten zawór regulujący jakoś przeczyścić ??

P.S. tak sobie teraz myślę ... jest jeszcze jedna opcja dotycząca tego regulatora:
mianowicie na wolnych obrotach ciśnienie spalin jest większe od ciśnienia podawanego przez regulator i zawór jest otwarty, w momencie dodania gazu ciśnienie podawane przez regulator powinno się podnieść i zamknąć zawór ... a może za dużo myślę ... poza tym zawsze pozostaje zaślepienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pzdr

Ostatnio edytowane przez Thomas_81 ; 16-05-2009 o 19:29
Thomas_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2009, 21:48   #140
glazik5
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: zawór EGR

Drogi Tomku.

z Twojej lektury kminie kilka mozliwosci:

-Na wylaczonym silniku odpenij sterownik od EGR > sprawdz jak auto reaguje
-Na wlaczonym silniku odepnij sterownik od EGr przy obrotach okolo 2-3tys > sprawdz jak auto reaguje

jesli bedzie roznica, Zaslep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.