Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-06-2017, 12:14   #131
mdyrka
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fiesta mk7 FL
Silnik: 1.0 100KM
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy na szybko przelecieć tematy właśnie z tym prefixem i będziesz miał sporą wiedzę.
Ogólnie do przeróbki lampy tył (powinno się też wymieniać z przodu), reszta bez zmian.
No właśnie przejrzałem zbiorczy temat o różnicach (do którego moderator dołączył mój post) i widzę, że niestety różnic jest sporo... A może jeszcze gdzieś poza USA parowano silnik 2.0EB z napędem na 4 koła?


Ostatnio edytowane przez mdyrka ; 25-06-2017 o 12:17
mdyrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 12:34   #132
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Nie. W EU nie ma takiej opcji. Możliwe że będzie po lifcie. Podzespoły od 4x4 pasują ponoć od Kugi (Escape).

Wytaptane z telefonu.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 15:39   #133
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Wracając do tematu filtra kabinowego, to jednak trzeba go dociąć.
Usiłowałem go wcisnąć w oryginalnym wymiarze i jest problem, oczywiście można na siłę, ale po co (pogięty)?
Z docięcięm nie ma problemu.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 18:55   #134
mdyrka
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2017
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fiesta mk7 FL
Silnik: 1.0 100KM
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie. W EU nie ma takiej opcji. Możliwe że będzie po lifcie. Podzespoły od 4x4 pasują ponoć od Kugi (Escape).

Wytaptane z telefonu.
OK, to już wiem na czym stoję, dzięki. Samo 4x4 jest już dostępne w Mondeo nawet w Polsce, ale tylko z silnikami diesla 2.0 150 i 210KM (co swoją drogą jest bardzo ciekawą polityką), także chyba nie trzeba byłoby kombinować z podzespołami z Kugi? Z resztą takie kombinacje i tak jak dla mnie odpadają, pytam tylko z ciekawości.
mdyrka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 21:39   #135
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał mdyrka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OK, to już wiem na czym stoję, dzięki. Samo 4x4 jest już dostępne w Mondeo nawet w Polsce, ale tylko z silnikami diesla 2.0 150 i 210KM (co swoją drogą jest bardzo ciekawą polityką), także chyba nie trzeba byłoby kombinować z podzespołami z Kugi? Z resztą takie kombinacje i tak jak dla mnie odpadają, pytam tylko z ciekawości.
4x4 jest w dieslu 150 i 180 - niestety z nieznanych mi powodów w dieslu 210 biturbo 4x4 nie ma... ktoś wie dlaczego?
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 23:09   #136
lukaszant
ford::average
 
Avatar lukaszant
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Łowicz
Model: Fusion/Mondeo MKV
Silnik: 2.5 AT
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał JARO7007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do tematu filtra kabinowego, to jednak trzeba go dociąć.
Usiłowałem go wcisnąć w oryginalnym wymiarze i jest problem, oczywiście można na siłę, ale po co (pogięty)?
Z docięcięm nie ma problemu.
Rozumiem, że zakładałeś ten od Opla Omegi B? Mam zatem nadzieję, że u mnie jednak założyli dobrze... coś tam padło z ust mechanika, że on komora się dalej rozszerza i filtr wchodzi. NO ale zobaczę przy wymianie za 15 kkm. Najważniejsze, że mamy już patent na filtr kabinowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lukaszant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 09:12   #137
JARO7007
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-06-2016
Skąd: Katowice, Czeladź
Model: Modeo Mk5 USA
Silnik: 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał lukaszant Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że zakładałeś ten od Opla Omegi B? Mam zatem nadzieję, że u mnie jednak założyli dobrze... coś tam padło z ust mechanika, że on komora się dalej rozszerza i filtr wchodzi. NO ale zobaczę przy wymianie za 15 kkm. Najważniejsze, że mamy już patent na filtr kabinowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, dokładnie ten od Omegi.
Gdybym go nie dociął, to na siłę oczywiście da się go wcisnąć, ale będzie bardzo pognieciony!

Niebawem, jak mi czas pozwoli kończę sprawę z siłownikiem maski.
Robię to w przerwach przy remoncie, więc czasu obecnie mam mało.
Zostało mi tyłko mocowanie na masce. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Podstawową rolą FORUM jest niesienie bezinteresownej POMOCY, a nie reklamowanie swojej działalności KOMERCYJNEJ !!!

Ostatnio edytowane przez JARO7007 ; 26-06-2017 o 21:12
JARO7007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 10:00   #138
czakus84
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Sopot
Model: Mondeo MK5 / Fusion
Silnik: R9CF
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

witam,
nie wiem czy jest sens kombinować z tym filtrem kabinowym. Może detaliczna cena w IC jest ok 71pln, wydaje mi się że cena po rabatach może wynieść nie całe 49pln a będzie pasowało przynajmniej w 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w razie potrzeby pomogę przy zakupie z IC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do siłownika pokrywy silnika również w śmiesznej kwocie jest do kupienia w IC, a mocowanie dolne tzw "grzybek" można zakupić na alledrogo (chociaż teraz po fakcie widze że w IC jest również dostępny) nie trzeba nic spawać do kielicha tylko gwintować. Niestety nie powiem czy bedzie lepiej "wyżej" się wysuwał bo dopiero w kolejnym tygodniu odbieram forda od mechanika. - w razie potrzeby proszę o kontakt to powiem co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s. Maska zakupiona do EU musi tzn powinna mieć grzybek do mocowania siłownika.

Ostatnio edytowane przez czakus84 ; 02-07-2017 o 10:04
czakus84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 15:42   #139
lukaszant
ford::average
 
Avatar lukaszant
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Łowicz
Model: Fusion/Mondeo MKV
Silnik: 2.5 AT
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

Cytat:
Napisał czakus84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
nie wiem czy jest sens kombinować z tym filtrem kabinowym. Może detaliczna cena w IC jest ok 71pln, wydaje mi się że cena po rabatach może wynieść nie całe 49pln a będzie pasowało przynajmniej w 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w razie potrzeby pomogę przy zakupie z IC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za troskę, tylko że jest mała subtelna różnica w filtrze... węgiel aktywny. Ja wole go mieć, a docięcie to żaden problem i też pasuje
lukaszant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2017, 18:48   #140
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Fusion USA a Mondeo porównania watek zbiorczy

A może ktoś odczytać jaką siłę ma oryginalny siłownik. Bo planuje zrobić dwa po lewej i prawej ale nie wiem jakiej siły mają być.
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blis , lusterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.