Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2015, 20:29   #131
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Orion, masz tak jak ja tzw międzylifta:
- halogeny ze świeczkami (przedlift),
- DRL pod 3 przewody (polift) ale wiązki 2 przewodowe (przedlift).
W późniejszych poliftach są halogeny bez świeczek i DRL 3 przewodowe z 3 przewodową wiązką - wtedy palą tak jak pisze MaXyM.
Ktoś na forum chyba podmieniał wiązkę - bagatel 250zł...

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2015, 22:08   #132
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Czyli wszystko jasne.
Co do DRLi to niestety mam 2 przewodowe (gniazdko ma tylko 2 piny). Strasznie sieją. Jak radio gra i jest słaby sygnał to włączenie ich powoduje praktyczne zanik sygnału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Czytałem gdzies, że podobno te pierwsze egzemplarze tak miały. W 3 przewodowych podobno jest lepiej.

A wracając do tematu to w obliczu nowych faktów (postojowe na DRLach) nadal twierdzę, że moja logika pokazywania innych światełek (tych skróconych) w pozycji 1 przełącznika oraz ich barku w pozycji 0 ma sens.

Według mnie pokazywanie świateł dziennych nie ma sensu bo one palą się zawsze (a w przedlifcie ich nie ma).
W pozycji 1 po pierwsze zmieniają jasność, a po drugie zapal się tył.
Po zielonej kontrolce świateł widać, że nie ma już dziennych. Jednakże ciężko się zorientować bez spoglądania na przełącznik czy mamy postojowe, czy mijania bo przy jednych i drugich zielona kontrolka świeci się tak samo. Wtedy właśnie inny piktogram świateł na samochodziku pomoże je nam rozróżnić i upewnić się, że np. omyłkowo nie włączyliśmy postojowych zamiast mijania.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 08:56   #133
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ja mam wrażenie, że decyzja o pokazywaniu świateł została już podjęta, a temat zatrzymał się na samej grafice.
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 12:56   #134
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Nie zatrzymal sie. Prace trwaja.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2015, 23:46   #135
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Akumulatorek już chyba taki zostanie. Nie mogę się natomiast zdecydować czy umieścić go na dole czy na górze.
Należy tylko pamiętać, że w wersji dla przedlifta temperatura będzie bez słupka i raczej na górze.
Stosowny obrazek w wątku przedliftowym

Dylemat mam jeszcze z line assistem. Ikonki chciałem rozmieścić symetrycznie na bokach panelu.
Jednak w przypadku samochodów z line assistem cyfry niebeziecznie zbliżają się do kropek.
Być może trzeba będzie przesunąć ikonkę lekko w lewo.

co o tym myślicie?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg FL akum 2.jpg (11.1 KB, 1084 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg FL akum 3.jpg (11.1 KB, 402 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg FL akum LA 2.jpg (11.5 KB, 1020 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg FL akum LA 3.jpg (11.5 KB, 391 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg FL akum LA 4.jpg (11.7 KB, 959 wyświetleń)
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |

Ostatnio edytowane przez orion512 ; 02-12-2015 o 23:50
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 00:44   #136
maximondi
ford::average
 
Avatar maximondi
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.2 TDCi 200PS
Rocznik: 2012
Postów: 168
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dylemat mam jeszcze z line assistem. Ikonki chciałem rozmieścić symetrycznie na bokach panelu.
Jednak w przypadku samochodów z line assistem cyfry niebeziecznie zbliżają się do kropek.
Być może trzeba będzie przesunąć ikonkę lekko w lewo.
co o tym myślicie?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja bym zrezygnował z V przesunął cyferki w prawo no i jakby się dało to ciut bym je powiększył . Po to jest ikonka akumulatora żeby było wiadomo do czego te cyferki. Dół czy góra to już zależy od tego co jeszcze ma być w przyszłości dodane żeby się to wtedy jakoś razem dobrze komponowało.
Zresztą już Ci pisałem a przypomnę się przed następnym urlopem żeby wyrzucić stopnie i C a w uzyskane miejsce powiększyć cyferki temperatury .
__________________
jest MK4 2.2 TDCI 200PS było MK3 2.2 TDCi 155PS Kierowca jest BOGIEM Silnik jest Sercem, Prędkość Nałogiem Turbo Podstawą a Nitro tylko Zabawą...
maximondi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 04:51   #137
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Aku na dole wygląfa chyba bardziej estetycznie.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 07:28   #138
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Temperatura silnika (albo napięcie) na masce silnika samochodzika, a sam samochodzik mógłby być wskaźnikiem temperatury silnika - jak temp będzie normalna to samochodzik mógłby być w połowie czerwony, a gora biała. Patriotycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 13:36   #139
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

W polifcie akumulator wygląda lepiej jak jest na dole. Może w przedlifcie też dać temperaturę i akumulator na dole i mieć spójność?

Da się nieco zwęzić kropki od line-asista? Bo są one bardzo szeroko, a mogłoby być tuż przy aucie.
Zastanawiam się, czy ciut mniejszy akumulator nie wyglądałby lepiej - oto wizualizacja węższych kropek line-asista i ciut mniejszego akumulatorka.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg lineasist-1.jpg (17.4 KB, 795 wyświetleń)
__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 14:00   #140
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Poliftowe modyfikacje Converse+ by Orion512

Cytat:
Napisał maximondi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą już Ci pisałem a przypomnę się przed następnym urlopem żeby wyrzucić stopnie i C a w uzyskane miejsce powiększyć cyferki temperatury .
Nalezy pamietac o dwoch rzeczach:
1. w rzeczywistosci wymiary LCD Conversu sa wieksze niz obrazek na monitorze. Wiec te male cyferki sa tak naprawde wieksze
2. drugie moze nawet wazniejsze: jest bledem powiekszanie wszystkiego ile wlezie. Zasady kompozycji wymagaja aby jedne rzeczy byly wyraznie wieksze od drugich. Dzieki temu tak jedne jak i drugie pozostaja czytelne. Powiekszanie tych malych elementow powoduje optyczny chaos i wrazenie nieczytelnosci. Nalezy tez pamietac ze wartosci przedstawiajace temp wody czy napiecie aku nie sa parametrami ktore kierowca musi czytac non-stop A wiec ich maly rozmiar jest uzasadniony, nie wplywajac na czytelnosc pozostalych parametrow na ekranie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1507 , converse , converse+ , modyfikacje , pdc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.