Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2013, 09:31   #131
kr1985
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150 km
Rocznik: 2014
Postów: 119
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

do q.wy nędzy!
czy tak ciężko zrozumieć, że patrząc na zdjęcie czarnego pudełka z pomarańczową naklejką NIKT NIE ZAGWARANTUJE że będzie działało, bo nikt tu nie jest wróżką, więc nie potrafi przewidzieć co skośne ludki tam włożyły do środka???


ręce opadają...[/QUOTE]

Skomentuje to w jeden prosty sposob.

To po jaką cholere piszesz kilka postów wyżej że kazdy interfejs nawet za przysłowiowe 50 zł. Wiec pocoto piszesz skoro tak naprawde nie jestes pewien czy będzie działał?

i kto tu pisze bez sensu?

Pozatym czytałem ze można uwaliś komputer tym programem wiec w ogole nie rozumiem oco ci chodzi? Pozatym nawet o to nie pytalem wiec nie wiem po co sie rozpisujesz?

kr1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 11:43   #132
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał kr1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To po jaką cholere piszesz kilka postów wyżej że kazdy interfejs nawet za przysłowiowe 50 zł. Wiec pocoto piszesz skoro tak naprawde nie jestes pewien czy będzie działał?
tak???
kłania się czytanie ze zrozumieniem!
nic takiego nie napisałem, że każdy będzie dział, za to w tym poście [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] napisałem:

"kilka razy przewijała się sprawa, że te od razu przerobione ELMy nie chcą działać z ELMConfigiem, więc wniosek był taki, żeby kupić najzwyklejszego ELMa 327 na USB (za przysłowiowe 50zł"

rozumiesz różnicę???? (celowo podkreśliłem kluczowe słowo)


pomyśl, tak na logikę: patrząc na zdjęcie czarnego pudełka z pomarańczową naklejką ELM327 NIE DA SIĘ NIE ZAGWARANTOWAĆ "Z RĘKĄ NA SERCU", że będzie działało, bo nikt tu nie jest wróżką, więc nie potrafi przewidzieć co skośne ludki tam włożyły do środka???
Jak można zapewnić, że jakieś skomplikowane urządzenie na pewno działa nie testując go uprzednio? no jak??
ja nie umiem takiej sztuki, może ktoś z szanownych kolegów potrafi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kr1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozatym czytałem ze można uwaliś komputer tym programem wiec w ogole nie rozumiem oco ci chodzi? Pozatym nawet o to nie pytalem wiec nie wiem po co sie rozpisujesz?
no patrz, a ja w Twoim poście (tym: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) zauważyłem pytanie dotyczące zakupu następującej treści:

"Kolego cyli mówisz ze wystarczy jak kupie np taki kabel [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i go przerobie wedlug schematu ktory gdzies jest na forum i program typu Elm config czy jakies tam inne będą mi działały tak? "

Cytat:
Napisał kr1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i kto tu pisze bez sensu?
no właśnie - kto? bardzo dobre pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 12:08   #133
kr1985
ford::average
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 27-05-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 tdci 150 km
Rocznik: 2014
Postów: 119
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Dalej jednak twierdze ze ty piszesz bez sensu ale nie ważne będe mądrzejszy i nie bede sie kłocił.
kr1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2013, 12:11   #134
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Mayak - easy ;-)

Niech nasz niecierpliwy kolega rozkręci pudełko pokaże co jest w środku i niech sprawdzi w wątku czy taki model już był przrabiany. Ja osobiście przećwiczyłem z kolegą 4-ry różne adaptery i jedyny który nie działał to niebieska ekskluzywna wersja za cirka 80 pln. Pozostałe czarne po 40 pln za każdym razem miały co innego w środku mimo takiej samej obudowy.

Co do wróżki zgadzam sie z Tobą.
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2013, 13:50   #135
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Ja się nie wstydzę i pokazuję co mój kabelek ma w środku.
ELM327 Ford HS MS CAN ELMConfig FFN ForScan M3Scan FF2 J1850 VPW PWM MS-CAN bus z firmy Motodiagnostyka
i niestety elmconfig mi nie działa , ustawione według instrukcji. inne programy działają. Strona sprzedawcy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCN3065.jpg (92.1 KB, 330 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN3066.jpg (83.2 KB, 291 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSCN3067.jpg (86.8 KB, 250 wyświetleń)
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2013, 08:30   #136
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Jest nowa wersja ELMCOnfiga - v. 0.2.9
link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wreszcie poprawnie czyta i zapisuje konfigurację do BCMa i zegarów, więc nie trzeba używać starej wersji
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 17:01   #137
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Mam takie pytanie, ElmConfig czyta takie parametry z silnika jak: korekty STFT LTFT, napięcie z sąd lambda, informację z OL, CL itp .? (2.0 pb)

Myślę że Tak, pytam dla pewności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardziej chciałbym wiedzieć, jak szybko są one odświeżane, Konkretnie czy nadaje się to do strojenia Korekt LPG?
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 18:29   #138
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

ELMconfig jest programem do konfiguracji a nie do diagnostyki (poza odczytem błędów oraz bardzo prymitywnym odczytem dosłownie kilku parametrów OBD), więc nie czyta praktycznie żadnych PIDów.
Duże prawdopodobieństwo, że parametry te przeczyta FORScan - szczególnie ten nowy.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2013, 19:54   #139
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Dzięki. Hmm, no trudno, trzeba będzie mi to osobiście przetestować.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2013, 09:45   #140
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki. Hmm, no trudno, trzeba będzie mi to osobiście przetestować.
daleko nie masz, tylko jedno kliknięcie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.