Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2013, 17:36   #1311
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie

Cytat:
Napisał klawy07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam sobie już odpowiedziałeś, jaką masz pewność jaki kupisz alternator od Pb?!
A co do rolek INA to nie słyszałem żeby się sypały.
Kupiłem alternator pb z zatarta rolka ina a to nie pierwszy taki znany mi przypadek, więc jednak się sypią

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2

Bump:
Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprzęgło jednokierunkowe OWC może obracać się swobodnie w jednym kierunku, natomiast blokuje się w kierunku odwrotnym
Dokładnie to w jedną stronę obraca się z niewielkim oporem /trzeba przytrzymać imbusem wirnik/ a w drugą od razu się blokuje i ciągnie wirnik za sobą. Powoduje to ze przy szarpnięciach, wirnik nie jest wyhamowywany i pasek nie ślizga się po kole pasowym.

__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 20:27   #1312
Olik04
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK5 ST Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie

Cytat:
Napisał steell Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem alternator pb z zatarta rolka ina a to nie pierwszy taki znany mi przypadek, więc jednak się sypią
I bądź tu człowieku mądry...

Send my Sagem mx6
Olik04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 21:17   #1313
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

jakby się nie sypały to by nie występowały jako części zamienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak na poważnie to ja wybrałem INA bo skoro mi to robi mechanik któremu trzeba zapłacić to wierze w to,ze zrobię to raz i spokój do końca życia (tego samochodu u mnie) a zaoszczędzić 100 zł i za rok znowu wydać 1000 zł na "zestaw napinaczowy" i robociznę średnio mi się uśmiecha.
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2013, 22:19   #1314
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Sam robię od początku do końca i wcale nie namawiam do kupowania innych produktów, po prostu zwróciłem uwagę na to że INA też nie jest wieczna a nie mam porównania co ile wytrzyma. Dawałem gdzieś wcześniej link do fotek wybebeszonej rolki, budowa jest banalna.
Znalazłem strona 127 post #1268
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały

Ostatnio edytowane przez steell ; 21-08-2013 o 22:21
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 07:27   #1315
Olik04
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK5 ST Line
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 52
Domyślnie

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, jeszcze jedno pytanie.
Jaki napis muszę odnsleźć na alternatorze (numer, symbol itp.) aby kupić dobrą rolkę ze srzęgiełkiem?

Send my Sagem mx6
Olik04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 12:11   #1316
Majson
ford::average
 
Avatar Majson
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-07-2012
Skąd: Dolny Śląsk
Model: MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 184
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie przekopałem wątek ,ale tyle tego jest... Co ile powinno wymieniać się wszystkie rolki i paski?
Majson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2013, 16:50   #1317
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

wymienia się według zużycia jak go bardzo słychać to dopiero robić
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 09:10   #1318
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Majson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ile powinno wymieniać się wszystkie rolki i paski?
rolki i napinacz co 100 tys. km, pasek w razie potrzeby bez konkretnego przebiegu (ja na swoim napinaczu mam już 150 tys. km, rolki wymieniałem po 120 tys. km)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 10:13   #1319
pietrek_01
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 17
Smile Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał Majson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie przekopałem wątek ,ale tyle tego jest... Co ile powinno wymieniać się wszystkie rolki i paski?

Witam kolegów, i ja "przekopałem" wątek. Mam tylko taką uwagę - w znacznej większości problemy z ( hałasem, napinaczem, rolek, koło pasowe, itp. ) mają koledzy z silnikami TDCI, roczniki od 2002 !?!.
Prosił bym aby szanowni koledzy podawali dokładnie techniczne dane swoich "pociech", (rok, MIESIąC, typ nadwozia, wersja Europa czy inna, części oryginalna która uległa uszkodzenia. Sądzę że to wszystko odgrywa bardzo ważną role. I pozwoli eliminować wiele eksperymentów - błędów ( myśl o nerwach, kasie, czasie )!!!.

A piszę to wszystko dlatego że ja przejechałem 230 tkm i TYCH problemów nie znam. Wymieniłem tylko pasek na oryginał przy przebiegu ok. 150 tkm. A "pomykam" 2,0 TDDI, 115 KM, rok 2001, miesiąc Luty, wersja Europa.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam zainteresowanych.
pietrek_01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 14:56   #1320
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

bo ty tego nie słyszyszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. taki klekot jest w tddi że ciężko to usłyszecGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.