Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2014, 11:42   #121
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Pod zaworek odpowietrzający Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2014, 13:47   #122
Dzidaj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Witam!
Udało się wymienić wszystkie filtr, plus olej, jednak po kilku dniach zapaliła się informacja "usterka silnika". Jednak nie ma żadnych objawów. Silnik chodzi jak należy. Pojechałem na autostradę żeby wypalić DPF jednak nic to nie dało. Nic nie muli, nie włącza się żadna ikonka. Mam nadzieje, że to nie opiłki filtrze, bo był taki wątek , gdzie po wymianie filtra paliwa, znalazły się w nim opiłki, a my też mieliśmy z nim problem. W poniedziałek podłączę oczywiście pod kompa, ale nie wiem, czy można nim do tego czasu jeździć, czy czekać do poniedziałku.
Pozdrawiam
Dzidaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2014, 10:07   #123
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Problem może być banalny, mianowicie nie skasowanie serwisu oleju. U mnie było podobnie i po podpięciu pod kompa wyskoczył błąd, ze olej stary....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 07:29   #124
Dzidaj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-06-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Tak właśnie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aby wykasować trzeba było przytrzymać przez 10 sek. bodajże gaz z hamulcem Pozdrawiam
Dzidaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 13:00   #125
swiergus
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-07-2014
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 143PS
Rocznik: 2010
Postów: 33
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel)

Cytat:
Napisał danielr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Filtr znajduje sie z tylu po prawej stronie (w okolicy belki zawieszenia). Jest w plastikowej puszce ktora sie rozkreca. Wymienia sie sam wklad (podobny do wkladu filtra oleju). Nie radze tego wymieniac samodzielnie bo sie zapowietrzy w 100%. Trzeba miec pompe podcisnieniowa ktora przeciagnie paliwo z baku przez filtr (filtr to prawie pol litra paliwa). Samo nasaczenie filtra paliwa niewiele da bo jest zamontowany w taki sposob, ze wszystko z niego wyplywa. Jedyna opcja to jakis wezyk i strzykawka i proba napelnienia "puszki" po zdjeciu jednego z wezykow. Ale i tak sie zapowietrzy. Jak juz sie pojawi powietrz wtedy komputer zlapie bledy "zbyt niskie cisnienie paliwa w listwie paliwowej" i przejdzie w tryb awaryjny (max 2000 rpm co bys nie robil i jakbys nie wciskal gazu). Zeby wykasowac blad i tak trafisz do serwisu. Odpalanie samozaplonem, PLAKiem czy innym gownem przez dolot powietrzea nie daje zadnych efektow z powodu wspomnianego bledu a dzwiek przy odpalaniu silnika na tych preparatach na granicy spalania stukowego zmusi cie do wizyty u kardiologa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . To nie jest wolnossacy 1.8D stary klekot, ktory potrafi chodzic bez akumulatora tylko nowoczesny diesel oczujnikowany (niestety) przez francuzow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przerabialem problem filtra paliwa samodzielnie i nie zycze tego nikomu.

Może komuś się przyda ten filmik jasno i dokładnie pan wyjaśnił jak to dobrze zrobić , niestety jest po angielsku.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
swiergus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 17:46   #126
Yawox
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Po co siać popelinę, proszę przeczytać moje posty w tym temacie i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś potrzebuje jaśniej to zapraszam do dyskusji.
Yawox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 18:39   #127
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Cytat:
Napisał Yawox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co siać popelinę, proszę przeczytać moje posty w tym temacie i po problemie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś potrzebuje jaśniej to zapraszam do dyskusji.
Ja mam pytanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy po wymianie odpalales auto lub zaplon zalaczales, czy od razu zaczales ta pompka odpowietrzac?

Ps. Niemiecka klawiatura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 22:37   #128
Yawox
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Legionowo
Model: EDGE SPORT
Silnik: 2,7 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Zanim odpalisz musisz odessać paliwo z powietrzem..... ok 1l, dopiero po tym zabiegu odpalasz:

1 Wymieniasz filtr
2 Odpowietrzasz
3 Odpalasz
4 Odjeżdżasz ( no chyba że coś pomotałeś )
Yawox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 06:34   #129
duch-czasu
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 17-03-2014
Model: mondeo
Silnik: 2.0 DCTi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Witam,wczoraj wymieniłem wszystkie filtry:
powietrza, paliwa, oleju. Nowy olej jak osobiście leje Castrol 5W40 Turbo Diesel
Koszty:
filtry 200 zł
robocizna 100 zł,
skasowanie inspekcji olejowej 10 s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co odpowietrzania filtra, tam gdzie ja serwisiuje i nie jest to ASO, chłopaki ogarniają temat pąpka podciśnieniowa 10 min roboty i gotowe. Cała wymiana 30 min. i dalej można jeździć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
duch-czasu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 10:43   #130
sebanb
ford::average
 
Avatar sebanb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Witam Serdecznie.
Wymieniałem w ostatnim czasie filtr paliwa podobno w dość dobrej firmie. Wymiana odbyła się z problemami po wymianie filtra auto przestało jeździć. Zapowietrzono układ paliwowy. Po 2 godzinach odpalania go Plakiem zalano dopiero układ paliwowy, odpowietrzono wtryski, i autem po 3 godzinach wymiany wyruszyłem na trasę. Co się okazało w czasie drogi auto było słabe żadna kontrolka się nie świeciła. Po powrocie podłączyłem komputer okazało sie że jest zapchany DPF Problem z EGR i błąd czujnika ciśnienia paliwa. Po wykasowaniu błędów i przepaleniu DPF mam nadal problem ze zużyciem paliwa. Poprzednio auto paliwo w granicach 4.2-4.5 przy 100 km/h 5.0 5.2 przy 120 a 5.7- 6.1 przy 140/150 teraz komputer pokazuje ze przy 140 km/h to zużycie jest około 7.7-8.4 i co najciekawsze gdy przejadę odcinek 100 km i nie kasuje zużycia średniego to przy każdym wciśnięciu pedału gazu na max przy wyprzedaniu zużycie odrazy wzrasta. Moje pytanie co jeszcze mogli uszkodzić w aucie lub czy powinienem w jakiś sposób wyskalować komputer od zużycia czy po prostu odłączyć aku i wszystko sie samo naprawi. Ostatnio po przejechaniu 600 km z klimą i boksem na dachu zużycie przy prędkości 130 km/h wyszło przy tankowaniu 7.7 l/100 km to wydaje sie mi b. dużo!!! Poradzie co zrobić bo już nie mam sił na to auto!!!
__________________
MONDEO 2.0 TDCI 2008 Trend
MONDEO 2.0 TDCI 2005 GHIA
MONDEO 1.8 TD 1998 GHIA , MONDEO 1.8 TD 1994
sebanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.