Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2012, 20:07   #121
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

I wszystkie mierzone jednego dnia i w tej samej temperaturze otoczenia? Zastanów się co piszesz.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 06:18   #122
johndeere5340
ford::beginner
 
Imię: Kazik
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: Dobrzyniewo
Model: johndeere
Silnik: 8 l
Rocznik: 2011
Postów: 45
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

wszystko robione było jednego dnia pokolei jak ci napisałem. Zaczelismy o godzinie 10 a skonczylismy o 15. Wiec do 15 temperatura rosła a i tak kombajn najlepiej dmuchał.
johndeere5340 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 08:18   #123
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Pozostaje Ci przesiadać się do kombajnu w upały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 08:22   #124
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Generalnie wcale nie znaczy że im mniejsza temperatura na wylocie tym klimatyzacja lepsza, może wydajniejsza ,ale różnica temperatur +2 stopnie a +30 jest dosyć niebezpieczna dla organizmu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym nawiew na szybę i może pęknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc myślę że producenci samochodów celowo zrobili tak że temp. się mieści w 6-9 stopni zwykle.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 08:46   #125
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Mirek, nie przeczę, że masz rację ale ja w Mondziaku, kiedy jest naprawdę ciepło, nie jestem w stanie ustawić nawiewów tak żeby nie wiało bezpośrednio na mnie i jednoczesnie było mi chłodno i przyjemnie... W poprzednim autku (Peugeot 406) nie przypominam sobie podobnych problemów.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 09:21   #126
agassii
ford::advanced
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Mondeo mk4 GHIA X Thunder Metallic :)
Silnik: 2,0 TDCI 150 PS
Rocznik: '07/08
Postów: 251
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Napisał keisim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mirek, nie przeczę, że masz rację ale ja w Mondziaku, kiedy jest naprawdę ciepło, nie jestem w stanie ustawić nawiewów tak żeby nie wiało bezpośrednio na mnie i jednoczesnie było mi chłodno i przyjemnie... W poprzednim autku (Peugeot 406) nie przypominam sobie podobnych problemów.
W mk4? Nie czaję. Ja ustawiam nawiew na przednią szybę i powietrze fajnie rozchodzi się po autku. Poza tym nawiewy na desce mają możliwość regulacji we wszystkich płaszczyznach nie tak, jak było w mk3. Świetny patentGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
agassii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 17:30   #127
miras500
ford::average
 
Avatar miras500
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: JAWORZNO
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 177
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Witam więc kolega z pracy pożyczył mi termometr obaj mamy FORDY MK3 pomiary w pracy na parkingu mój między 4/3 stopnie klima manual jego klim auto tem 2/1 stopnia
Robimy pomiar mojego drugiego mondka MK4 temp 8/7 stopnia.
Po pracy pojechałem sprawdzić klimę w serwisie forda wszystko ok jest nabita.
Nie dało mi to spokoju pojechałem do serwisu typowo od klimatyzacji ,facet robi pomiar 7 stopni stwierdza nie niem jeszcze tragedi ale rewelacji też nie ma.
Wziął specjalne okularki lampę zobaczył z przodu jak jest atrapa czyli patrzył na chlodnicę klimatyzacji i stwierdził że jest do wymiany cena całej operacji 1000zł
Sam już nie wiem czy mnie naciąga czy faktycznie jak większości z was pisze że mają 7/8 stopni to jest ok.
Zadzwoniłem do znajomego który też ma służbowego i mówi że u niego jest ok ustawia na 18/19 stopni i jest przyjemnie.Mówił że jak jechał focusem znajomego tam to wiało lodem u niego tak niem ma leci fajne chłodne powietrze.Więc każdy ma inne wymagania.
Moje spostrzeżenia są takie FORD MK3 szybciej schładza MK4 trzeba dłużej poczekać
Jutro jadę jeszcze do innego serwisu typowo od klimatyzacji zobaczymy co oni wymyślą
miras500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 18:09   #128
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

To ja napiszę swoje doznania odnośnie klimy w mondzio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no więc jak w ubiegłym roku nabijałem w salonie peugeot-a to jakośmi tak średnio ta klima chodziła tak jak większości= czyli cienko jak pupa węża Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a w tym roku byłem w jednym warsztacie w UK to koleś chyba nie wiedział jak się do tego zabrać i niestety tylko mi spócił czynnika bo coś mu maszyna nie mmogła z mondkiem się dogadać bo nie mógł podłączyć przewodu do drugiego zaworu(tego w zderzaku) no i jechałem do polski bez klimy ;( padak jak nic, zajechałem do warsztatu mojego znajomego i tam się okazało że klimę można nabić tylko przez jeden zawórGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie ma potrzeby podłączać dwóch, wystarczy zmienić opcję w maszynie do napełniania klimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., no i jak mi naładował to odczuwalnie klima chodzi lepiej nawet w porównaniu do ostatniego nabicia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czyżby pożądnie tym razem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(i jednak spóścił mi czynnika bo weszło 500g!!!!, koleś sprawdził klime i nigdzie nie było wycieków bo ładował czynnik z barwnikiem czy coś i na drugi dzień mi sprawdzał czy nie ma wycieków) a klima mi "ziębi" w tym roku, na powrocie z polski klimatronik na 24stopnie i gitara, a po postoju temperatura na minimum i momęnt schłodziło autko.

Ostatnio edytowane przez mrk26 ; 22-06-2012 o 18:12
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 18:27   #129
Metik
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2004
Skąd: Jelenia Góra
Postów: 55
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Napisał miras500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam więc kolega z pracy pożyczył mi termometr obaj mamy FORDY MK3 pomiary w pracy na parkingu mój między 4/3 stopnie klima manual jego klim auto tem 2/1 stopnia
Robimy pomiar mojego drugiego mondka MK4 temp 8/7 stopnia.
Po pracy pojechałem sprawdzić klimę w serwisie forda wszystko ok jest nabita.
Nie dało mi to spokoju pojechałem do serwisu typowo od klimatyzacji ,facet robi pomiar 7 stopni stwierdza nie niem jeszcze tragedi ale rewelacji też nie ma.
Wziął specjalne okularki lampę zobaczył z przodu jak jest atrapa czyli patrzył na chlodnicę klimatyzacji i stwierdził że jest do wymiany cena całej operacji 1000zł
Sam już nie wiem czy mnie naciąga czy faktycznie jak większości z was pisze że mają 7/8 stopni to jest ok.
Zadzwoniłem do znajomego który też ma służbowego i mówi że u niego jest ok ustawia na 18/19 stopni i jest przyjemnie.Mówił że jak jechał focusem znajomego tam to wiało lodem u niego tak niem ma leci fajne chłodne powietrze.Więc każdy ma inne wymagania.
Moje spostrzeżenia są takie FORD MK3 szybciej schładza MK4 trzeba dłużej poczekać
Jutro jadę jeszcze do innego serwisu typowo od klimatyzacji zobaczymy co oni wymyślą
Skoro w serwisie forda stwierdzili , że jest układ pełny więc nie wiem ( a może wiemy) dlaczego ktoś zaleca Ci wymiane skraplacza. Facet pobawił się lampką UV i na jakiej podstawie stwierdził , że skraplacz puszcza ?? Skąd wiedział , że do układu był dodany kontrast UV ?? pachnie mi to zwykłym naciąganiem.
7/8 stopnia na wylocie do bardzo dobry wynik i moim zdaniem nie ma się czego czepiać w goręce dni. Wiadomo, że niektóre auta chłodzą lepiej, ale weźmy pod uwagę że mk III i mk IV mają inaczej rozwiązany mieszalnik i droga od parownika do wylotu z kratki jest troszkę inna.
Żeby wynik waszego porównania był w miarę miarodajny to autka powinne mieć taką samą temp. we wnątrz auta jak i na zewnątrz , zachowane te same parametry czyli taką samą ilość R134a , wilgoci w układzie ( a najlepiej jak zero Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), taki sam stopień skraplania ( czyli czyste skraplacze ) , na każdym przeglądzie klimy powinno się ję przedmuchać spreżonym powietrzem, czyste filtry kabinowe....
__________________
>>>NIGHTWISH - End of an Era<<<
Metik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2012, 20:52   #130
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: klimatyzacja - wydajność

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zajechałem do warsztatu mojego znajomego i tam się okazało że klimę można nabić tylko przez jeden zawór i nie ma potrzeby podłączać dwóch, wystarczy zmienić opcję w maszynie do napełniania klimy
Oczywiście ze można przez jeden przewód ,ja tak robię u siebie i jest OK, w starszych maszynach chyba się tak nie dało...

miras500
podjedz jutro to porównasz, ale u mnie na 100% poniżej 7 stopni nie schodzi czyli jest jak w 90% samochodów (sprawdzane w praktyce) , więc bez paniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Michał może 406 nie był kombi?
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.