Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2011, 23:00   #121
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

W Qashqai'u jest haldex. Pokretlo ma 3 tryby 2WD/AUTO/LOCK. Lock dziala AFAIR tylko do 40km/h.

__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 18-05-2011 o 23:04
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 06:26   #122
MerlinMag
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2006
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

rozwiazania podobne, ale jednak to nie to samo:
cytat:
"sprzęgło cierne wielotarczowe sterowane elektroniczno-hydraulicznie - Haldex
sprzęgło cierne wielotarczowe sterowane elektronicznie z blokadą [50:50] - AllMode 4x4 Nissana"

"Podział układów rozdziału napędu pomiędzy osie ze względu na aktywację :

-nie wymagające żadnych działań z strony kierowcy (VCU, Haldex, 4xMOTION, ITM, AWD, ATT, TOD, xDrive, Quadra-Trac, Quadra-Drive)
-wymagające działań ze strony kierowcy (2H/4H, DCCD, ACD)
-mogące działać samoczynnie ale dające możliwość wyłączenia takiego trybu (AWD LOCK, Super Select 4WD, Selec-Trac, AllMode 4x4 Nissana)"
MerlinMag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2011, 11:20   #123
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Kurcze, to mnie zaskoczyłeś... cały czas chodziło mi po głowie że ma sprzęgło wielopłytkowe a to jednoznacznie kojarzyłem z Haldexem. Zauważyłem, że nawet w części publikacji w sieci można znaleźć informację, że ma Haldexa.
Co by nie mówić i tak jest to dołączany a nie stały napęd 4 kół... choć ma tę niezaprzeczalną zaletę, że przy niskich prędkościach można go zblokować - 50:50.
Chyba trochę odbiegliśmy od tematu wątku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2012, 21:32   #124
darioo3
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Witajcie

Już w ubiegłym roku gryzłem sie z podobnymi dylematami.(podobnie jak gryzzly).Jeździłem VW Touranem, do Forda podchodziłem z zimną rezerwą.Wiedziałem,że zbliża sie dzień decyzji i wyboru - myślałem o Sharanie,ale i S-max świtał gdzieś w podświadomości.Przy vw myślałem ,że nic już nie jest w stanie mnie zaskoczyć,do czasu...jak wsiadłem pierwszy raz do mniejszego c-max-a.To był po prostu szok.W tym samym dniu już byłem w salonie Ford-a i oglądałem s-max-a.To co stało sie później było już tylko ciągiem niespodzianek.Ford "otworzył" mi oczy.Zamówiony,odebrany.....pierwszy tydzień to przejechane 1900 km i nie chciałem z niego wysiadać.Nie oddam i nie zamienię na nic innego.Nigdy !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. S-Max to był wybór na 1000% trafiony !!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 07:55   #125
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

ale podaj więcej szczegółów :-) na co s-max otworzył Ci oczy, co zawiera lista niespodzianek, czemu nie chcesz z fordziny wysiadać itd

niech potomni wiedzą



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 08:15   #126
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

I co zaskoczyło w VW - na niekorzyść oczywiście
(wątek jest nieco "patriotyczny" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2012, 09:25   #127
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Dla mnie sam wygląd nowego S/A to w porównaniu do sportowej linii S-ia TRA-GE-DIA!

Bardziej mi się podoba Sharan z np 2007r po lifcie niż ten najnowszy Kwadratowy-autobus...ale to tylko moje zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 17:47   #128
mdg
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Będzie Ford Explorer PHEV Platinum
Silnik: 3.0 v6 biturbo plug-in hybrid. 457 / 825
Rocznik: 2020
Postów: 10
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Koledzy,

Odświerzam trochę wątek.

Ponieważ w najbliższym czasie powiększy mi się rodzina, muszę znaleźć większe auto. Obecnie śmigam mocno wypasionym superbem i żyłem w głębokim przekonaniu, że większe auto nie będzie mi potrzebne. Niestety, od najbliższej zimy potrzebuję trzech isofixów z tyłu. Zatem muszę pożegnać ulubioną kurę i wrócić do Vana. Miałem już przygody z tego typu samochodem (stąd moja skromna obecność na tym forum), ale nie wspominam ich dobrze. Może to kwestia egzemplarza, ale 2,5 roku temu podjąłem decyzję o rezygnacji z Forda na rzecz kury na masce.

W kilku kolejnych postach podzielę się wrażeniami, z jazd tesowych Vanami. Mam trzy w planie - Alhambra (komentarz poniżej), Espace IP (najbliższy weekend) oraz S-Max Vignale (w najbliższym czasie). Poniższy komentarz będzie moją subiektywną opinią, ale może kogoś zainteresuje. Jeżeli jakiś element oceny pominąłem, to proszę o commenta i spróbuję uzupełnić. Pomijam kwestie ekonomiki (poziomu rabatów), bo to element negocjacji z dealerem/importerem. We wszystkich elementach punktem odniesienia będzie mój obecny samochód, czyli Superb IIFL TDI170 DSG 4x4. Z góry przepraszam za brak fachowości, ale oceniam ją z perspektywy ojca rodziny i dwóch a w przyszłości 3 szkodników.

Zaczynam od Alhambry, którą miałem przyjemność jeździć jakiś tydzień temu:

1. Napęd

Do testów dostałem 2.0TDI 184HP z DSG. Napęd na jedną oś.

Sensowny. Tylko i aż tyle mogę powiedzieć o tym silniku.

W zakresie prędkości użytkowych (0-120km/h) jest bardzo sprawny i cichy. Bez problemu wchodzi na obroty, szybko reaguje na zmianę obciążenia, nie dostaje zadyszki. Pozwala na sprawne wyprzedzanie, ale rakieta to nie jest. Fajnie. Dynamika do 120km/h porównywalna ze skodą, może troszkę słabsza, ale masa i wymiary robią swoje.

Jeśli chodzi o prędkości autostradowe, to pow 140 dynamika jest już słaba. Potrzebuje czasu żeby się rozbujać. Kiedy chciałem zmienić pas na autostradzie i widziałem w lusterku na horyzoncie samochód, który zbliżał się do mnie, musiałem 3 razy zastanowić się, czy napewno dam radę przyśpieszyć i wskoczyć przed niego. Przy takich prędkościach brakuje mocy.

Skrzynia chyba nie wymaga komentarza. Szybka, intuicyjna, bez szarpnięć, pomyłek biegów, etc. Słowem DSG. (Może to kwestia przyzwyczajenia)

Jeśli chodzi o hałas, to czasami potrafi tylko zabuczeć przy głębszym wciśnięciu pedału gazu, ale nie jest to hałas uciążliwy. Do 100-120km/h miałem wrażenie, że jest ciszej niż w Skodzie. Powyżej 120 zaczyna się robić kiepsko. A od 140 w górę, jest wyraźnie głośniej niż w standardowym kombi.

Zużycie paliwa mnie zaskoczyło. W spokojnej trasie z prędkościami 70-100km/h to poniżej 7 litrów. Autostrada 140-160 ok. 8-8,5. Miasto ok. 9. Czyli przeciętnie 0,5-1 mniej niż Skoda (poza autostradą. tam spalanie takie samo).

2. Zawias

Jeździłem wersją Style Advanced z obniżonym (chyba), sportowym zawieszeniem. Prowadzenie wzorowe. Trzymał się drogi jak przyklejony, zero wychyłów. W tym aspekcie pobił skodę.

Z drugiej strony, na gorszej jakości drogach wyraźnie czuć było wstrząsy. Twarde zawieszenie nie pomagało. Może należałoby zrezygnować ze sportowego zawieszenia, ale w wersji Style Advanced, która mnie interesuje, to niemożliwe. Pontonowata skoda tutaj wypada lepiej.

Znowu plus za wyciszenie. Mimo wstrząsów zawieszenie nie jęczało, stukało, czy dobijało.

3. Nadwozie

Uroda - dyskusyjna. Kwadrat, prostokąt, cięty z metra. No po prostu jest. Fantazja projektantów ograniczyła sie do "przestrzennych" lamp tylnych. Na więcej nie było ich stać. Niezłe lampy (kierowany bixenon + doświetlanie w halogenie).

Gigantyczna zaleta to przesuwane tylne drzwi. Komfort na parkingu obłędny. Nic nie obija, łatwy dostęp, duży otwór. Bomba. Zastanawiam sie dlaczego inni w tym kierunku nie poszli, mimo, że mają takie rozwiązania w koncernach (Ford - Grand C-Max; Renault - np. Kangoo, czy w Stanach Nissan Quest).

Nie spawdziłem jakości montażu. Szkoda

4. Wnętrze

Po pierwsze dużo miejsca. Na przednich fotelach przestrzeń nad głową, na wysokości ramion bomba. Jeżeli chodzi o miejsce na nogi, to też sobie poradziłem. Ustawiłem się bez problemu. Pozycja za kierownicą wygodna, trochę wyższa niż np. w skodzie, ale miałem wrażenie, że jeżdże dostawczakiem. Takie subiektywne.

Z tyłu kolorowo już nie jest. Skoda w tym zakresie zabija Seata jednym strzałem. Dorosła osoba usiądzie wygodnie, ale o założeniu nogi na nogę nie można już mówić. Auto jest jednak wyraźnie szersze. Dwójka szkodników + osoba dorosła bez problemu jechały z tyłu. Fajnym rozwiązaniem są foteliki zintegrowane z siedzeniami tylnej kanapy. Szkodnikom się bardzo podobały (podobnie jak elektrycznie przesuwane drzwi). Rozwiązanie ultra praktyczne, ale nie wiem jak z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Trzeci rząd siedzeń nie jest fikcyjny. Przy odrobnie dobrej woli ze strony pasażerów drugiego rzędu mogą tam spokojnie jechać osoby dorosłe, nie tylko na krótkich trasach. Fajne jest, że fotele w trzecim rzędzie mają isofixy i 2 fotelki 18-36 bez problemu się mieszczą.

Bagażnik spory, ale chyba nie większy od skody. Szerszy, dłuższy, ale płytszy (testowałem wersję 7 osobową).

Klima 3-strefowa i ultrawydajna. 35 stopni. Słońce. Czarne auto i w ciągu 5 minut przyjemy chłód. Nawiewy w dachu dla tylnych rzędów robią dobrą robotę. Wyraźnie czuć nadmuch. Dużo lepiej niż klima z tyłu w Skodzie.

Systemy wspomagania kierowcy. Testowany egzemplarz nie miał nic. Dostępne jest rozpoznawianie znaków, asystent parkowania, line assist. Słowem bida.

No i na koniec największy problem Seata. Nuda w kształcie i projekcie karoserii przebita została nudą we wnętrzu. Połacie czarnego plastiku przetykane drobnymi wstawkami plastikowego chromu i ciemnoszarej imitacji włókna węglowego. W porównaniu z Seatem, moja Skoda to szczyt projektanckiej finezji. Plastiki na desce miękkie, boczkach drzwi twarde. Niewielki kawałek tapicerki. Smutek.

Montaż bardzo ok. Nic nie skrzypiało, stukało, etc. Ale auto miało 5000 przebiegu.

Po weekendzie Espace
mdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 19:16   #129
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bardzo fajne i cenne są takie wrzuty pojawiające się od czasu do czasu. Espace stylistycznie świetnie ale miejsca w środku niestety znaaacznie mniej.

S-Max przy swoich kilku wadach ma jedną niewątpliwą zaletę: wśród samochodów w tym segmencie jako jedyny się prowadzi. Reszta to wozidła z A do B.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 21:03   #130
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

I jedną dużą wadę -> trzeci rząd siedzeń jest dla Hobbitów

Kumpel kilka tygodni jeździł różnymi autkami - w końcu padło na Sorento. Jedyne gdzie siedząc z tyłu nie mieliśmy podczas testów zdrętwiałych kolan po 15 minutach.
Cenowo praktycznie to samo (wersja full wypas) a miejsca z tyłu od cholery.


To zmniejszanie objętości to jakaś choroba nowych modeli forda ...
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.