Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2012, 21:11   #121
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wodzu. Trochę pokory dla Twej nieomylności...
Twoja kolejna wycieczka osobista - masz chyba jednak większy problem z czytaniem ze zrozumieniem... Poproszę moderatora o banowanie takich postów.

Ustalmy najpierw co to jest manetka - to ta dźwignia pod kierownicą załączająca kierunkowskazy i przełączająca światła drogowe/mijania. Nawet na twoim schemacie widać zdaje się, że sygnał wychodzący z manetki jest masą. Tak więc najpierw sprawdź a potem dopiero dokonuj wycieczek. Dla ułatwienia podam tu powiekszenie stosownego fragmentu. Manetka to to, co jest w czerwonym prostokącie. Sygnały podaje masą bez wątpliwości.
Nie wiem skąd Ty bierzesz swoje schematy - na moich jest napisane Ford... Jak podasz maila, to Ci wyślę, będziesz miał prościej...

A więc jednak Sygnał z manetki do GEM idzie MASĄ! Przed podaniem informacji bardzo proszę o sprawdzanie, inaczej wprowadza ludzi w błąd!

Jeśli natomiast myślałeś o sposobie sterowania przekaźnikiem, to tu także jest pewna ciekawostka - cewka przekaźnika podłączona jest z jednej strony na stałe do zasilania a GEM uruchamia ją podając z drugiej strony masę, co powoduje przepływ prądu i zadziałanie przekaźnika... Więc nawet tutaj można powiedzieć - o dziwo! - że GEM steruje przekaźnikiem MASĄ!

No cóż umiejętność czytania schematów jest jednak jakąś sztuką...

Na tym kończymy tę jakże pouczającą dyskusję...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Manetka.jpg (40.8 KB, 264 wyświetleń)

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-12-2012 o 22:09
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 21:36   #122
szejk78
ford::advanced
 
Avatar szejk78
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 27-04-2012
Skąd: Hamm(D)/Bielsko Biała
Model: Daf XF 460
Silnik: Duży :)
Rocznik: 2012
Postów: 278
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Ło matko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widze ze jest grubo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Daf XF 460 + beczka z tyłu,2 x Focus II 2.0TDCI 3D i 5D/HB 172 i 162,Mazda 323F BA 2.0 V6 bez podtlenku LPG Było:Focus I,Mondeo IV 2.0 143,Mazda 6 sport2.0 CiTD,GALANT SPORT EDITION 2.5 V6 TIP TRONIK
szejk78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 21:40   #123
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał szejk78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ło matko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. widze ze jest grubo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja tam staram się grzecznie - choć nie ukrywam, że nie lubię jak zostają i zaczynają funkcjonować jakieś opisy zupełnie "od czapy"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 22:12   #124
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... No cóż umiejętność czytania schematów jest jednak jakąś sztuką...

Na tym kończymy tę jakże pouczającą dyskusję...
Masz rację - mój błąd.
Zrobiłeś poprostu jakiś dziwny wywód na temat przekaźnika udając, że nie wiesz o co kaman i lekko mnie to z irytowało, że już na schemat nie popatrzyłem dokładnie.

No sterowanie masą tłumaczy to, że mniej kabli muszą ciągnać...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 22:23   #125
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Sorki za offtop - Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Całość rozważań poszła już całkiem w bok..

Motto w podpisie masz celne i zawsze prawdziwe...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Parę razy w dyskusjach już go użyłem...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 00:26   #126
the_molka
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 30-11-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Mk2 FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

dzięki wszystkim za pomoc, uruchomiłem nagrzewnicę, niestety w moim focusie mam klimę manualną i nie mam sygnału do gema o rządaniu max ciepła poprzez ustawienie w pozycji maksymalnej pokrętła od temperatury - musiałem to dorobić poprzez zwykły włącznik. Sterowanie jest +12V (nie masa jakby można było przypuszczać). Przy nagrzanej temp. wody silnika nagrzewnica wyłącza sie automatycznie. Po złożeniu auta, przyszedł mi pomysł że można dodatkowo włącznik połączyć z pokrętłem włączenia nawiewu, żeby rozłączało gdy ustawimy wentylator w pozycji "0".

Ostatnio edytowane przez the_molka ; 30-12-2012 o 00:30
the_molka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 15:54   #127
kris86k
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus 5d Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2009
Postów: 199
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Zrób tak jak piszesz, że jeżeli wentylator w pozycji zero to wyłącza nagrzewnice ale najpierw sprawdź czy to już nie jest tak zrobione, a zamiast dodatkowego włącznika ja bym zastosował micro switch jak w załączniku przykręcony z tyłu pokrętła ogrzewania. Z tego co pamiętam tam idzie drut/linka która może go włączać tylko w pozycji max.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg SPDT%20Micro%20Switch-700x700.jpg (25.6 KB, 101 wyświetleń)
kris86k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 16:25   #128
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Panowie, zgodnie ze schematami nie ma takiej opcji aby przełączniki klimy manualnej nie sterowały PTC. Schemat w załączeniu. W najgorzym przypadku trzeba dociągnąć jeden przewód z przełączników klimy do GEM.
Trzeba też pamiętać, że dla klimy manualnej PTC włączamy DWOMA PTASZKAMI - szczegóły na drugim zrzucie ekranu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg PTC.jpg (31.1 KB, 286 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg PTC1.jpg (64.7 KB, 366 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 30-12-2012 o 16:28
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 19:17   #129
szakal22
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Olecko
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2010
Postów: 108
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

witajcie.
nie wiem czy u mnie nie jest tego typu problem ze czegoś jeszcze brakuje.
w aucie miałem wszystkie wtyczki - podłączyłem je.
w ELMconfig tez zaznaczyłem te 2 ptaszki (mam klimę manualną).
Na wyświetlaczu mam cały czas 'dodatkowa nagrzewnica wył' niezależnie czy pokrętło temp. jest ma max, czy obroty są na max, czy tez jak jest włączona klima czy tez jest wyłączona - nic się nie zmienia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szakal22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2012, 19:31   #130
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

No to sprawdź ten przewód z przełączników klimy do GEMa. Jego ewentualny brak tak właśnie się będzie objawiał jak opisujesz.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.