Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2012, 08:31   #121
michal-michal
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: lubelskie
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Rano przed odpaleniem sprawdzałem czy nie pojawiło się powietrze w przewodach paliwowych -też jest ok zero "baniek" i dalej ciężko zapalaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

michal-michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2012, 21:03   #122
machidiel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-12-2011
Skąd: MMz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Ja ma co jakiś czas problem z "usterka silnika - ESP" i... zwątpiłem w swoje umiejętności jako kierowcy. Dlaczego? Bo żonie, się ten komunikat nie pojawia, a mnie tak. Chyba ze te kilka setek tysięcy jazdy benzyną spowodowało, że mam jakieś złe nawyki, które nie przystają do diesla, albo jestem pechowy w przypadku s-maxa. Dziwne, prawda?

--
Pozdr. M.
machidiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 08:34   #123
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Jesli odpięcie klemy nie rozwiąże problemu .Może by trzeba było szerzej rozwinąć ten temat bo nie zaskoczyłem- .sorki za mój niepotrzebny wywód.
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 25-07-2012 o 08:27 Powód: nie na temat
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 08:44   #124
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Ale kolega pisze o usterce silnika - ESP a nie o kontrolce samego ESP, a przynajmniej tak wnioskuję z opisu.
Ja nie jeżdżę jakoś delikatnie, ale ESP to ostatnio zapaliło mi się zimą...
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 15:16   #125
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

eclipse, trochę więcej merytoryki... oprócz niepotrzebnej zaczepki Twój post niczego nie wniósł.
__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2012, 16:32   #126
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Jakaś dziwna sprawa z tymi komunikatami. Tydzień temu miałem taki sam przypadek na autostradzie :gdzie w pewnej chwili samochodzik przy jeździe po prostej ze stałą prędkością zaczął delikatnie sam przyspieszać i zwalniać. To było takie wrażenie jakby co dwie sekundy naciskać b.delikatnie i minimalnie pedał gazu by znów go na dwie sekundy odpuścić po czym po chwili wyświetlił się komunikat usterka silnika oraz zaświeciła się kontrolka ESP, oczywiście momentalnie stracił wtedy moc. Przejechałem tak jeszcze jakieś 10 km. Zatrzymałem się odpaliłem ponownie i wszystko wróciło do normy. Na razie tak pozostało do dziś (od tego czasu zrobiłem jakieś 400 km) . Nie ukrywam że liczę na to że tak pozostanie dalej. Pozdrawiam.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 11:44   #127
michal-michal
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: lubelskie
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Czy opisany wcześniej mój problem z rannym odpalaniem może mieć związek z pompą wtryskową/ciśnioeniową?
Skoro wyskakiwał błąd "niskie ciśnienie na listwie" a czujniki zostały wymienione tj.ten na listwie i drugi w pompie to co może być jeszcze za przyczyna?,dodam że samochód się nie zapowietrza po prostu po dłuższym postoju około 12h ma problemy z odpaleniem.Moze ktoś miał podobny przypadek i podzieli się wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
michal-michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 21:08   #128
machidiel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-12-2011
Skąd: MMz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej sam sobie odpowiedziałeś .I nie wiem czy jesteś z tego dumny ?...czy czujesz się jak młody kierowca gry telewizyjnej który nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji .
Moja rada - rozważ to i może weż kilka lekcji jazdy eco-driwe. Co z pewnoscią wpłynie z korzystnie dla ciebie , twojego baku i system ASP nie będzie się uruchamiał a przede wszystkim inni użytkownicy odetchną z ulgą .
O motocyklistach ścigaczy( nie wszystkich ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mówi się że to są dawcy nerek
A o kierowcach którym się ciągle zaświeca ESP........... ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Źle zinterpretowałeś moją wypowiedź, akurat odkąd mam dzieci jeżdżę bardzo spokojnie, by nie powiedzieć emerycko i mi to nie przeszkadza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tu bardziej mi chodziło o zakres obrotów i zmian biegów prawdopodobnie z uwagi na wieloletnie nawyki z samochdów benzynowych, bez turbo. A młody już od dawna nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdr.,
M.
machidiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 21:15   #129
machidiel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-12-2011
Skąd: MMz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Ja się jeszcze zastanawiam, czy ten komunikat to nie jest komunikat podpięty pod wszelakie błędy niezidentyfikowane i przypisane do konkretnej usterki. Czyli jak sterowania trafia na wyjątek, którego nie potrafi zidentyfikować to "Usterka silnika - układ esp".
Albo właśnie jakieś błąd w oprogramowaniu, programiście się któryś z warunków logicznych pomylił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Testował ktoś może po takich sytuacjach wgranie nowego oprogramowania do sterowania pracą silnika lub jakiś zmodyfikowany (ztuningowany) program? Bo jeśli po takiej sytuacji wciąż to samo, to jednak jakiś czujnik musi wysyłać komunikat o błędzie na szynę.
machidiel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2012, 22:01   #130
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał machidiel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się jeszcze zastanawiam, czy ten komunikat to nie jest komunikat podpięty pod wszelakie błędy niezidentyfikowane i przypisane do konkretnej usterki. Czyli jak sterowania trafia na wyjątek, którego nie potrafi zidentyfikować to "Usterka silnika - układ esp".
...
Coś jest na rzeczy: u mnie też był taki błąd, pojawił się po szybkiej jeździe na autostradzie, nic wspólnego z działaniem esp, przynajmniej z logicznego punktu widzenia.
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.