Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2008, 21:06   #121
iraas
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8TDCI 125 KM
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

O silniku 2.0 piszą, że ma chwilowy wzrost momentu, czyli taki OverBoost , tak? Czy ktoś doświadczył jakichś "wrażeń" w tym względzie? powiem szczerze, że jakoś nie czuję tego "kopa" znikąd :fcp2
Wzrost jest tyloko o 20Nm więc a jakim kopie mówisz?
a może to co odbieram jako "zwyczajne" jest już tym "niezwyczajnym" doładowaniem?
Tez tak sadaze, ze to co nadzwzczajne jest juz zwyczajne, ale fakt ze jak ostro sie depnie to czuc chwilowo wiekszy ciag silnika. Bynajmniej tak jest w moim 1.8 TDCi :fcp2

__________________
Mondeo MKIV 1.8 TDCi 125 KM 6 biegów hatchback GOLD X Panther Black
iraas jest offline  
Stary 19-02-2008, 21:20   #122
MP5
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2007
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Witaj Kasia :fcp29

Fajnie,ze dołączyłaś jako pierwsza z Kobiet z MKIV, a na niemerytoryczne zarzuty nie zwracaj uwagi w tym siedlisku machiusiów.
Bardzo jestem ciekaw fotek Tonica, bo to kolor, który w moim "wielkim finale" uległ Tango. Ciekaw jestem, jak to się stało, że czekałaś tak krótko na swoje cacko. Ja zamawiałem na Mikołaja i czekał będę do początku kwietnia. Masakra :573:

aha, jak ktoś jeszcze nie widział modelu 2008 Titanium S, to niech zajrzy na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , gdzie i opis tej wersji z oczekiwanym 2,2 TDCI (175 kucyków).

pozdrawiam
__________________
MP5
MP5 jest offline  
Stary 19-02-2008, 21:45   #123
Marcin-Prezes
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

witam Kasia1916. To jesteś szczęściarą ja zamówiłem w listopadzie autko i do tej pory go nie mam, ponoć w marcu mam mieć dopieroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tak pozatym witam serdecznie w rodzinie Mondeo IV. pozdrawiam
 
Stary 19-02-2008, 21:59   #124
Wujo
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: Calne
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.5V6
Rocznik: 2003
Postów: 122
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

MP5 i Marcin-Prezes, nie chce was martwic ale uzytkownik kasia1916 jest raczej mezczyzna - przeczytajcie jeszcze raz jego posty :fcp3
Sory ze tak OT :fcp13
Wujo jest offline  
Stary 19-02-2008, 22:10   #125
kasia1916
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Postów: 40
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Dzięki koledzy za miłe przyjęcie do grona ,jesczcze niewiem jak się po tym wszystkim poruszać ale ogarnę. Odbiór był przewidziany na połowę marca , wyszło wcześniej.Szybko trzeba było pozbyć się Megana rocnik 2006, chwila na mały kredyt i już był.Kolor wybierałam zkatalogu i ten wydał mi się najbardziej optymalny, w rzeczywistości jest piękny. Pod uwagę był brany thunder, ale tango też jest super. Niewiem co to znaczy nabijać posty i w jakim celu. Myślałm że pisząc w rodzaju męskim łatwij się znjdę w tym toważystwie.
kasia1916 jest offline  
Stary 19-02-2008, 22:15   #126
Tatanowy
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 11.2007
Postów: 133
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

To chyba jednak kobieta.
__________________
Mondeo MK4 , 2.0 TDCi , kombi , Panther Black , TitaniumX , 11.2007
Mondeo MK3 , 2.0 TDCi , kombi , Ink Blue , TrendX , 11.2002
Tatanowy jest offline  
Stary 19-02-2008, 22:25   #127
MP5
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-12-2007
Model: MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 79
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

UUpsss! :fcp19

Ale się dzieje :fcp2

Jeszcze trochę, a niektórzy poproszą o zdjęcie. Obok Tonica, oczywiście, żeby nie było. No, ale wtedy, to już chyba nie ten wątek, nie to forum i nie ta strona :fcp16

W każdym razie "szerokości" życzę Kasia, niezależnie od tego czy to...Twoje imię.

pozdrawiam
__________________
MP5
MP5 jest offline  
Stary 20-02-2008, 06:12   #128
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

ale miesza, ta kasia, najpierw pisała jako "on" teraz już jako "ona", i już nauczyła sie edytować :fcp26 .

co do tego titanium s, czyli jednak nie mają kierunków do mondeo, bo by w tym były, jako nowość.
__________________
azet jest offline  
Stary 20-02-2008, 09:09   #129
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Cytat:
Napisał danielr
hm. przy okazji mojego dziwnego problemu z DPF dowiedzialem sie, ze w ten sposob moze sie objawiac informacja o procedurze oczyszczania filtra. Tylko nie jestem pewien czy nie chodzilo o kontrolke silnika a nie "sprezynki". Fakt jest taki, ze inne samochody maja specjalna dedykowana ikonke, ktora sie zapala w trakcie oczyszczania DPF a w mondeo jest wlasnie ktoras ze wspomnianych.
Takze zaryzykowalbym teorie, ze "moze to to" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm ciekawe. Mam DPF (chyba bo na własne oczy go nie widziałem :547: ) i zazwyczaj jadąc do Szczecina staram się stosować do wskazań z instrukcji dotyczących autoczyszczenia filtra DPF, stwarzając optymalne warunki (mówiąc po ludzku kręcę silnik powyżej 4K obr i tak sobie jadę lub na autostradzie dobijam do 200 i też sobie jadę :fcp13) natomiast nigdy w takiej sytuacji nie zapaliła mi się kontrolka. Ani "sprężynka" ani "silnik"...ta druga j by mi się zapaliła to raczej bym się zestrachał a nie pomyślał, że to ma coś wspólnego z DPF"em. Tak więc nie zaobserwowałem jakiegokolwiek sygnalizowania procesu czyszczenia. Wniosek: albo takiego nie ma albo...mam baaaaaaaaardzo brudny filtr bo nie udało mi się go wyczyścić :552:
__________________
PAFFCIO jest offline  
Stary 20-02-2008, 09:13   #130
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Poza "wymianą oleju" nigdy nic mi się nie wyświetliło :fcp4
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
mondeo mk4 , nowinki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.