Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2017, 22:57   #1281
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

Teraz to bardziej pozostaje dyskusja na temat jak to doprowadzić do porządnego stanu. Z jakich materiałów zrobione są te elementy (bo nie pamiętam)?

__________________
Modyfikacje w Fordach
| Wroc - W-wa - Rze - ZG - Łdź |
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 00:11   #1282
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

Cytat:
Napisał rumunn95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym że jak za cenę 80 PLN to powinno chyba być inaczej prawda? Jak by była jakość to ok cena spoko ale ewidentnie widać że oszczędność przewazyla w procesie produkcji

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
sugerujesz ze ktos oszczedzal aby zrobic na forumowiczach interes?
A moze oszczedzano aby cena byla dostepna. Pewnie uzyskano by lepsza gwarancje jakosci za 150pln.
Albo ponprostu w warsztacie cos sie nie udalo.
Ale nie wyjezdzaj z aluzjami dopoki nie masz dowodow.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 05:12   #1283
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

wiesz maxym wyrazam tylko swoja opinie od tego jest forum. Z ta cena to pojechales teraz za kawalek plaskowniczka, dowodow nie musze przedstawiac wystarczy spojrzec na fotki wyzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 08:25   #1284
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

Wyrazaj opinie, ale nie oskarzaj/insynuuj dopoki nie masz dowodow.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 08:37   #1285
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

Maxym nikogo nie oskarżam , nigdzie niczego takiego nie napisałem , apropo dowodów to zdjęcia mówią wszystko co do jakości wykonania i tyle .EOT

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2017, 13:08   #1286
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

To ze powloka okazala sie nietrwala udowadniac nie trzeba.
Ja mowie o czesci twojej wypowiedzi ktora wspomina o rzekomych "oszczednosciach". Wyjasnij kogo masz w tym miejscu na mysli. Bo brzmi to jako insynuacja w kierunku kolegow, ktorzy ten element sprzedaja.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2017, 08:09   #1287
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

Wszyscy mają siłowniki - mam i jaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w prawdzie siłowniki dopiero zamawiam ale kwestia godzin.
Śrubki z kuleczkami od gulfa V z tylnej klapy bo maja odpowiednią długość gwintu żeby wkręcić w amortyzator. W masce od spodu ładna blaszka z nakrętka już przyspawaną (jakaś blaszka mocująca alarm etc. 2mm) a na wierchu duża podkładka z wkręconą "kuleczką".
Od razu mówię że jedyne co rzeźbiłem to przecięcie blaszki w maskę i siłownik a raczej jego mocowanie, z resztą nie miałem narzędzi poza brzeszczotem i wkrętarką z wiertłem 6mmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec siłownika od strony karoseri należy rozpiłować na szerokość trzpienia (6mm) żeby siłownik miał swobodę. Nic nie spada, wszystko trzyma jak by była fabryka. Nie osłabia to mocowania gdyż największa siła działa na nieosłabioną stronę mocowania.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

siłownik testowy (wycięcie pozwalające na ruch siłownika niemal pionowo do góry) z racji że na przymiarkę więc nie dbałem o wygląd. Nowe będą ładnie frezarką na stole zrobioneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zamawiam siłowniki od maski do stilo chociaz nie wiem czy nie będa za słabe. Pasują tez od golfa IV z tylnej klapy i bravo 95-01 ale są na tyle mocne że jeden wystarcza żeby sama do góry szła więc może 2 od stilo dadzą radę choć oba mają 420N a ten jeden 500N.
miałem malować w kolor ale będę jeszcze zakładał spoilera na klapę i nad szybę więc wtedy prysnę.
Mój koszt to cena siłowników (40zł) ale sworznie kulowe na szrocie pare groszy a nawet jak poprosicie z ogłoszenia to pewnie wam sprzedadzą za 15-20zł komplet, podkładki w sklepie ze śrubami itp. 1zł? pewnie są na wagęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wersja ukończona:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na takiej wysokości maska trzyma się sama. 2-3 cm wyżej idzie do góry.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koniec końców siłowniki od stilo które wydają mi się trochę jednak za mocne bo maska dość ciężko idzie na doł w początkowej fazie. Siłowniki do góry ida powoli. Efekt zadowalający jak na pół godziny roboty włacznie z szukaniem sworzni kulowych. Siłowniki ostatecznie kosztowały 34zł i nerwy żony która nie miała gdzie zaparkować przed sklepemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam jeszcze 2 komplety sworzni i blaszki do środka maski z nakrętką. (może znajde podkładki) oddam za flaszeczkę i koszt przesyłkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. lub wymienie za kratkę zderzaka (chodzi mi o cała ramkę, środek może być połamany) lub gril (podobnie chodzi o ramkę, środek może być wyłamany)

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 11-08-2017 o 09:47 Powód: finał:)
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2017, 21:28   #1288
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

Bardzo ładnie i tanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ma to jak DIY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 12:43   #1289
silan
ford::beginner
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: Lubin
Model: S-max mk2
Silnik: 2.0 tdci 180
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

Jest jeszcze możliwość zakupu?
silan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 19:09   #1290
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Siłownik maski - gdzie kupić?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tak, od czwartku 10 sierpnia wznawiamy wysyłkę mocowań siłowników
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.