Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2013, 07:35   #1251
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

krzyszto1976 to jest takie koło jak w tym linku :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Jest to tzw. sztywne koło pasowe niemniej ma element gumowy tłumiący drgania tylko że nie pada tak jak te nasze koła. Ja kupiłem używkę i Tobie też bym to polecał.

klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 13:09   #1252
marunio1
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Pułtusk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

witam
no i mnie dopadła wymiana koła napinaczy i paska. Czytając nasze forum posty o napinaczu postanowiłem wymienić 3 rolki, zregenerować napinacz(dorobione tulejki z teflonu), pasek i rolkę na alternatorze z silników HDI Magneti Marelli i muszę przyznać, że efekt jest zadowalający. Mam nadzieję, że ciszę będzie trwała długo. Cała operacja koszt ok 450zł.
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez marunio1 ; 19-07-2013 o 13:26
marunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 13:45   #1253
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

czytam ten wątek i czytam i chyba zgłupiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mam ten sam problem z moim mk3 2.0tdi z 2005r że po zapaleniu silnika (zimny) telepie mi coś pod maską, wydaje dziwne dzwięki i piszczy mi też ostatnio któryś pasek. Po 10 min dziwne dzwięki cichną trochę, ale jak stoję na światłach to dzwięki i telepanie powraca.

co sugerujecie że powinienem wymienić ? które koła/rolki/paski ??

ps. dodam że
a) dwumas nowy razem ze wszystkim dookoła
b) wentylator chłodnicy to nie jest również
c) po wyłączeniu klimy czasmi trochę maleje hałas a czasami nie
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 14:37   #1254
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Jeżeli objawy są takie jak tu przez nas opisane, to chyba masz odpowiedź. Taki to urok naszych diesli i chyba bez ingerencji w alternator i wymiany małej dwumasy się nie obędzie.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2013, 18:45   #1255
marunio1
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-01-2013
Skąd: Pułtusk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 33
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał wojt_opole Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytam ten wątek i czytam i chyba zgłupiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mam ten sam problem z moim mk3 2.0tdi z 2005r że po zapaleniu silnika (zimny) telepie mi coś pod maską, wydaje dziwne dzwięki i piszczy mi też ostatnio któryś pasek. Po 10 min dziwne dzwięki cichną trochę, ale jak stoję na światłach to dzwięki i telepanie powraca.

co sugerujecie że powinienem wymienić ? które koła/rolki/paski ??

ps. dodam że
a) dwumas nowy razem ze wszystkim dookoła
b) wentylator chłodnicy to nie jest również
c) po wyłączeniu klimy czasmi trochę maleje hałas a czasami nie
a zerknij pod maskę jak silnik pracuje czy pasek nie lata na boki
marunio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 07:28   #1256
wojt_opole
ford::average
 
Avatar wojt_opole
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 12-08-2005
Skąd: Opole
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB 160KM AT6
Rocznik: 2015
Postów: 136
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

klawy, marunio

no właśnie nie widać gołym okiem aby coś "latało" pod maską
ani paski ani żadne koło wydaje się być problematyczne... a telepie...

reasumując, które koła/paski zmienić najpierw ?
wojt_opole jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2013, 10:28   #1257
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Zmień koło pasowe i kółko ze sprzęgiełkiem na alternatorze, no i pasek wieloklinowy. Ja też najpierw wymieniłem rolki, bo taniej i może to akurat to, mało pomogło to wymieniłem napinacz i koło pasowe ale takie no name za parę złotych, rozpadło się niedługo. I wreszcie wymieniłem na sztywne koło pasowe i kółko ze sprzęgiełkiem i wreszcie spokój jest.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2013, 10:15   #1258
walery62
ford::amateur
 
Imię: waldek
Zarejestrowany: 24-05-2012
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 20004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No i zonk. Moja radość trwała około 500 km. Nowe koło dostało bicia i pasek znowu zaczął szaleć.Założyłem stare oryginalne a te(już drugie) oddaję do sklepu do reklamacji.Chyba kupię używkę od transita, ale są na jeden pasek i na dwa,które będzie lepsze?
walery62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2013, 13:01   #1259
klawy07
ford::average
 
Avatar klawy07
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 22-11-2012
Skąd: Radom
Model: MONDEO MK3 KOMBI DENSO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: XII 2003
Postów: 140
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kup to na 2 paski, gdzieś wyżej wkleiłem link do aukcji z takim kołem. To są koła sprawdzone i pewniejsze.
klawy07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2013, 08:03   #1260
krzysiuus
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie to sprzęgiełko na alternator to jest coś takiego:
http://allegro.pl/kolo-pasowe-z-woln...380196161.html

?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.