Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2014, 16:01   #1251
simi676
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Nowy Targ
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Witam,

planuję kupno zimówek do mondeo mk3 HB. Tereny górzyste (podhale) także zimy są ciekawe. Zastanawiam się nad następującymi modelami:
=Nokian WRD 3

=Nokian WRA 3

=Goodyear UltraGrip 8/9

rozmiar standardowy 205/55 R16

Jak myślicie, im bliżej zimy tym ceny będą rosły czy się mylę?? nowe WRD3 można na allegro wyrwać za 1160zł za komplet

pozdrawiam

simi676 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 21:05   #1252
Radi73
ford::average
 
Avatar Radi73
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Staniszów k/J. Góry
Model: FORD Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cześć, a ja uparcie będę polecał: Vredestein Wintrac Xtreme S (od zeszłej zimy szczęśliwy posiadacz...), czy też w ogóle markę obecnie Apollo VREDESTEIN!!! Warto przyjrzeć też innym modelom: schodzący z produkcji, ale bardzo chwalony: Vredestein Snowtrac 3 i obecnie wprowadzony na rynek najnowsze wcielenie tego modelu o indeksie: 5. Wiem mące temat, ale myślę że warto...
Mam mnóstwo znajomych klientów z branży oponiarskiej i raczej większość zaprzecza - by opony oraz ich ceny były regulowane sezonowością. Jeśli już do takich zmian dochodzi, to wskazywali głownie na hipermarkety i wyprzedaże...
__________________
Jeżdżę tylko na VREDESTEIN Giugiaro Design

Ostatnio edytowane przez Radi73 ; 31-08-2014 o 21:08
Radi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 21:11   #1253
kacpero
ford::beginner
 
Avatar kacpero
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford S-Max GHIA (7 osób)
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 40
Domyślnie

mój eSio był bardzo kontent gdy go poprzedniej zimy ubrałem w Nokiany WRD3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
kacpero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 13:28   #1254
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Hejka,

Po pierwsze jeślu Goody to już lepiej wybrać tą 9 bo zawsze jak jest nowszy model to opona jest lepsza. Co do nokianów to dwa podane modele mają dwa różne zastosowania, więc musisz sobie poczytać coś w tej kwestii.

Vredestein to była holenderska marka i jest związana z Apollo bo ją właśnie kupili indyjczycy chyba. Wiele samochodów wysokiej klasy ma Vredy jako pierwszy montaż, więc to też jest jakiś wskaźnik, ale to jest też średnia półka i co do Nokianów i Goodów to nie ma co porównywać...
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 13:33   #1255
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał slick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lepiej wybrać tą 9 bo zawsze jak jest nowszy model to opona jest lepsza
Wcale nie zawsze. Coraz częściej nowy model ma parametry bardziej robione pod etykietę (hałas, zużycie, zużycie paliwa) a mniej pod trakcję. Parę lat temu jak weszła Fulda Montero 3 to okazała się znacznie słabsza na śniegu od świetnej pod tym względem Montero 2. I takich przykładów jest więcej
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 14:14   #1256
miszapawel
ford::beginner
 
Avatar miszapawel
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-09-2014
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał simi676 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

planuję kupno zimówek do mondeo mk3 HB. Tereny górzyste (podhale) także zimy są ciekawe. Zastanawiam się nad następującymi modelami:
=Nokian WRD 3

=Nokian WRA 3

=Goodyear UltraGrip 8/9

rozmiar standardowy 205/55 R16

Jak myślicie, im bliżej zimy tym ceny będą rosły czy się mylę?? nowe WRD3 można na allegro wyrwać za 1160zł za komplet

pozdrawiam
Ja bym osobiście wybrał Goodyeary, ale 9 jak już, bo są lepsze. Generalnie ufam tej marce i w swoim poprzednim aucie miałem Goodyeary bardzo długo i świetnie się na nich jeździło.
A co do cen, to jeśli masz kasę, to lepiej kupić teraz, bo rzeczywiście przed sezonem zimowym będą drożeć.
miszapawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 14:19   #1257
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał slick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vredestein to była holenderska marka i jest związana z Apollo bo ją właśnie kupili indyjczycy chyba.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tia... a może Indianie?!

HINDUSI

Cytat:
Napisał slick Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiele samochodów wysokiej klasy ma Vredestein jako pierwszy montaż, więc to też jest jakiś wskaźnik, ale to jest też średnia półka i co do Nokianów i Goodów to nie ma co porównywać...
Vredestein to nie jest żadna średnia półka! Tak samo jak GY, Dunlop, Conti, Nokian itd. itp. zalicza się do klasy premium.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2014, 14:26   #1258
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tia... a może Indianie?!

HINDUSI
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2014, 19:07   #1259
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Witam.
Podłączam się pod temat. Otóż stoję przed zakupem opon zimowych do Mondka i z powodów finansowych prawdopodobnie będą to opony bieżnikowane. Czytałem na ich temat wiele postów - znam za i przeciw, a jako, że dużo zimą nie jeżdżę i głównie po mieście (może jakiś jeden dalszy wypad na zimę autostradą/drogą krajową), a używki nieraz mają daty produkcji znacznie starsze niż dop. ilość lat karkasu nalewki - stąd moja decyzja.
I teraz pytanie do posiadaczy w/w opon - jakie i jakich firm polecacie. Samochód stoi obecnie na 16 calach, a jako, że nie mam drugiego kompletu felg, planuję w takim rozmiarze opony. Jest tego sporo na alledrogo i już za ok 430-450 zł można kupić komplet, pytanie tylko u kogo i jakie?
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 07:22   #1260
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Osobiście nie miałem, ale znajomy miał TARGUM i spisywały się dobrze (16 cali) na Oplu Vectra.

Lepiej kup u wuklanizatora, przy tej cenie nie zaoszczędzisz zbyt wiele, a gdyby z oponą było coś nie tak, to łatwiej będzie z reklamacją
__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.