Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2010, 20:07   #1241
MisiekK
ford::average
 
Avatar MisiekK
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

mój włączył się ostatnio przy 10,5C, ale sie ciesze bo po kontroli czyszczeniu chodził 2 dni i zdechł- częste zaniki płomienia.
Resetowałem błędy co 2-3dni czekajac na jesień aby wymienić dogrzewacz na starszy model. Po 2 tygodniach zaczął chodzić i chodzi do dziś bez błędów więc zobaczymy kolejnej zimy.

__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 08:34   #1242
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Przy 10,5 wiadomo ze może sie załączyć,bo nic nie jest aż tak dokładne...ale już przy 11 i więcej nie powinien.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 18:24   #1243
radzio.w
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: dolny śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam
mam pytanko?czy mozna uruchomic dogrzewac bez uzycia vag-a?padla mi pompka wymuszajaca obieg i dogrzewacz zablokowal sie. pozdrawiam
radzio.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 21:23   #1244
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał radzio.w Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mam pytanko?czy mozna uruchomic dogrzewac bez uzycia vag-a?padla mi pompka wymuszajaca obieg i dogrzewacz zablokowal sie. pozdrawiam
Trzymam kciuki, że się tylko zablokował. Mi jak padła pompka, to się już nigdy nie włąćzy, padł i musiałem wymieniać sterownik.
Jednak bez vaga to tylko w serwisie mogą Ci błędy wykasować i wtedy odblokują. Chyba, że ktoś z vagiem jest w okolicy.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 08:24   #1245
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Na szczęście teraz od 8 rano są temp już ok.10 stopni i dogrzewacz już sie nie załącza,więc temat "DOGRZEWACZ" pójdzie w zapomnienia do jakiegoś hmm..września?Za to pojawi sie najczęściej czytany: "Klimatyzacja" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 06:33   #1246
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Posiadam w Galaxy oryginalny dogrzewacz Ebera rozbudowany fabrycznie do ogrzewania stacjonarnego.
Postanowiłem rozbudować go o dodatkowego pilota TP5 i wszystko działa poprawnie oprócz funkcji wentylacji. Udało mi się te funkcje uaktywnić ale nie działa jak należy tzn. piec się włącza tak samo jak przy funkcji ogrzewania. Czy można w jakiś sposób podpinając do panelu klimatronika te funkcje.
Drugie pytanie odnośnie samego ogrzewania to jak jest włączona funkcja ogrzewania to na panelu pokazuje się ikonka auta i wraz napisem HE - czy jest możliwość takiego zaprogramowania aby ta temperatura była regulowana czyli nagrzewa wnętrze do np. 22 stopni i utrzymuje te temperaturę (kolega tak ma w Passacie więc wiem że jest to możliwe ).
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2010, 06:10   #1247
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam,zakupiłem ostatnio Webasto Thermo Top T DW50 i niestety sprzedający nieumiejętnie zdemontował je z auta.Potrzebuje schemat (dla Amatora) podłączeń przewodów a tak dokładniej to najlepiej oznaczenie kolorów przewodów (niektóre są rozcięte) Nadmienie że to jest cały komplet wraz z zegarem.W wiązce są 3 bezpieczniki i jeden przekażnik. Z góry dziękuje za pomoc!

Nie będę pisał nowego posta-udało mi się odpalić piec- wszystko dziła jak należy ale pozostają mi jeszcze do rozszyfrowania 3 przewody żółty,fioletowy i brązowy są one w jednej koszulce (wiązce).

Czy ktoś ma pomysł gdzie to ustrojstwo najlepiej zamontować w aucie???W komorze silnika jest za mało miejsca a może pod spodem???Nie mam pomysłu na to!Pomocy!!!

Ostatnio edytowane przez doktorek35 ; 23-04-2010 o 23:09
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 21:13   #1248
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Podaj mi na PW swoja poczte to ci wyslę schemat DW50.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 19:47   #1249
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Zrobiło się ciepło więc dokończyłem dzieła, choć nie w pełni. Dogrzewacz pracuje mi już drugi sezon, a niedawno uruchomiłem ogrzewanie postojowe. No i nasunęły mi się wątpliwości.
Pierwsza dotyczy sposobu działania. W temacie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest mój sterownik który w końcu musiałem naprawić we własnym zakresie i choć bez jednego elementu, tego tuż pod scalakiem, zdaje się działać prawidłowo. Z włączeniem nie ma problemu, a wątpliwość dotyczy zachowania przy wyłączeniu. Normalnie po zgaszeniu silnika pompa wody pompuje jeszcze przez około 2 minuty. Po zatrzymaniu w funkcji ogrzewania postojowego już nie, więc dochodzi do przegrzania. Więc albo elektronika nie działa jeszcze jak powinna, albo jeszcze w trakcie pracy ebera powinienem wsiąść i uruchomić silnik. Takie rozwiązanie mnie jednak nie zadowala, ale ze schematu jaki rozrysowałem prując wiązki w swoim aucie wygląda na to, że tak ma być. Przeglądając schemat rozbudowy webasto też. Czy tak ma być?
Druga rzecz dotyczy mini zegara. Na schematach znalazłem podłączenie trzema przewodami, raz gdzieś były cztery. U mnie jest pięć.
Czerwony - +
Brązowy - -
Zółty - + do załączenia dogrzewacza
Niebieski - znalazłem,że podłączony jest ?jakiś? sygnał z zdalnego sterowania TP 41
Szaro/czarny - ???
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2010, 09:24   #1250
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Chyba umrę tak ślęcząc przed komputerem.
Znalazłem takie rzeczy

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W instrukcji do airtronic'a znalazłem podłączenia swojego zegarka. I wychodzi na to że pod niebieski podłączany jest jakiś sygnał transmisji rozpoznający do czterech sterowników radiowych TP41. A już się łudziłem że będę mógł tu podać +12 by uruchamiać ogrzewanie z pilota. No trudno, jak nie to nie, są inne rozwiązania, będzie więcej grzebania. Z szaro/czarnego wychodzi sygnał do podświetlenia-złącze 58, ale gdzie??
Ciekawa sprawa to (nie)zgodność instrukcji upublicznionych w necie. Jak widać po linkach tylko w innej wersji językowej instrukcji mini zegara jest info o funkcji specjalnej - współpraca z TP41.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.