Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2011, 13:00   #111
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał kapode Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry ale takie spalnie po mieście to z dynamiczną jazdą chyba nie ma nic wspólnego.
6,5l to chyba 100% trasa do 120 km/h, tyle mi się udało uzyskać 1.6

2.0 ecoboost DYNAMICZNIE to 13-14l, ekonomiczne to 10-11 udało mi się uzyskać. A aż tak dużej różnicy w porównaniu z 1.6 ecoboost nie będzie.
Dałem zapis "przy jeździe mieszanej (miasto, drogi kręte i autostrada)" w proporcji odpowiednio 7km/17km/13km i dla takich właśnie wartości powtarzalnych (droga do pracy) dostaję takie właśnie spalania.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 13:03   #112
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dałem zapis "przy jeździe mieszanej (miasto, drogi kręte i autostrada)" w proporcji odpowiednio 7km/17km/13km i dla takich właśnie wartości powtarzalnych (droga do pracy) dostaję takie właśnie spalania.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
100% trasa autostradowa niższe prędkości 110-130 km miałem poniżej 6dm3.
Sprawdzone i tyle.
Najwyraźniej co egzemplarz, to pali inaczej i tyle mogę powiedzieć.

Pozdrawiam.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 13:03   #113
kapode
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Model: Mustang GT
Silnik: 5.0
Rocznik: 2015
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Muszę sobie w takim razie zrobić test, zalać do pełna i zobaczyć ile na ekonomicznej jeździe mi spala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo 2.0 EB
Mustang GT 2015
kapode jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 21:46   #114
Toper
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Model: Lancia Lybra
Silnik: 2.4 JTD
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał OOstrowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakoś pali Ci więcej niż mnie. Przy dynamicznej jeździe mieszanej (miasto, autostrada i kręte drogi) nigdy jeszcze mi nie przekroczył 8 litrów/100km (spalanie rzeczywiste, a komputerowe to średnio jakoś tak zaniżone o 0,2-0,3l/100km).

Natomiast jeżdżąc oszczędnie spokojnie mam 6-6,5l/100km, tylko że lubię jednak dynamiczniejszą jazdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może lejesz jakieś kiepskie paliwo?
Próbowałeś porównywać?
Zrobiłem pierwsze 20.000km. Spalanie wg komputera 7,5-7,8 w rzeczywistości wychodzi 8,3-8,5!!! Takie jest przekłamanie na komputerze. Tankuję zawsze do pełna, nawet jakbym raz niedolał, drugi przelał, to wyniki na takim przebiegu są już miarodajne.
Niemniej, moim zdaniem to i tak spoko jak na tak ciężkie auto i moc silnika. Silnik jest rewelacyjny :-) nie wiem tylko jak nim ekonomicznie jeździć, bo naprawdę delikatnie go traktuję. Codziennie dojeżdżam do pracy 2x60km powiedzmy 2/3 to trasa, reszta to W-wa i takie spalanie mi wychodzi j.w.
Spalanie, gdy jechałem do Bielska-Białej, też dosyć spokojnie, wyszło 9,2. Będę w zimę znowu jechał to zobaczę ile tym razem wyjdzie, może już się lepiej dotarł.

Co do hałasu, to jakby nie było tego wrażenia, że drzwi nie domknąłem (czasami sprawdzam czy na pewno są szyby zamknięte, tak słychać szum samochodów jadących obok), ale + za to że silnika praktycznie nie słychać, to by było super.

Pozdrawiam
Toper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 07:37   #115
chriso
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

po 8 tys km

Spalanie na trasie 7-3-7,5 przy korzystaniu z możliwości silnika
Koledze w bliźniaku udało się zejśc do 6,6 przy normalnej jeździe. Nie wiem jak to zrobił. Mi raz w nocy gdy 60 km musiałem się wlec za transportem specjalnym udało się zejśc do 6,7.

Przy codziennych dojazdach do pracy, 6km poza miastem, 17 km w mieście w miarę płynnie 8,2-8,5.

Silnik bajka. Poprzednio jeździłem dieslem vectra 1.9 cdti 150KM i 1.6 EB jest elastyczniejszy. 1500 obr dla niego nie jest problemem. Przy normalnej jeździe biegi zmieniam jak w dieslu przy 3 tys obrotów. Dodatkowo jedynym odgłosem jest szum opon.
chriso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 09:16   #116
marekce1
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2009
Skąd: mazowsze
Model: mondeo mkIV
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2009
Postów: 141
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Panowie, czy jest szansa na jakies zdjęcie tej gornej dodatkowej osłony/ obudowy Waszego silnika?

Było-

Czy Ktoś z Kolegów mógłby zrobic zdjęcie tej górnej obudowy- chcemy porównac miejsce wlewu oleju i ew punkty mocowania oslony. z góry serdecznie dziękujemy.
Tu jest nasz wątek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marekce1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 09:28   #117
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: Re: Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem pierwsze 20.000km. Spalanie wg komputera 7,5-7,8 w rzeczywistości wychodzi 8,3-8,5!!! Takie jest przekłamanie na komputerze. Tankuję zawsze do pełna, nawet jakbym raz niedolał, drugi przelał, to wyniki na takim przebiegu są już miarodajne.
Niemniej, moim zdaniem to i tak spoko jak na tak ciężkie auto i moc silnika. Silnik jest rewelacyjny :-) nie wiem tylko jak nim ekonomicznie jeździć, bo naprawdę delikatnie go traktuję. Codziennie dojeżdżam do pracy 2x60km powiedzmy 2/3 to trasa, reszta to W-wa i takie spalanie mi wychodzi j.w.
Spalanie, gdy jechałem do Bielska-Białej, też dosyć spokojnie, wyszło 9,2. Będę w zimę znowu jechał to zobaczę ile tym razem wyjdzie, może już się lepiej dotarł.

Co do hałasu, to jakby nie było tego wrażenia, że drzwi nie domknąłem (czasami sprawdzam czy na pewno są szyby zamknięte, tak słychać szum samochodów jadących obok), ale + za to że silnika praktycznie nie słychać, to by było super.

Pozdrawiam
Rozumiem, widocznie mam jakiś inny egzemplarz 1,6 EcoBoosta, który akurat jest oszczędniejszy.
Jak tak piszecie o Waszych spalaniach przy oszczędnej jeździe, to powiem, że dość wysokie macie wyniki.
U mnie jakiś czas temu przy delikatnej jeździe, bez dużych przyspieszeń i raczej trzymanie się w obrotach do 2500, pozwoliło kilka razy uzyskać wynik poniżej 6-6,5dm3/100km poza miastem. Tyle że normalnie nie lubię tak spokojnej jazdy i szkoda nie korzystać z tego silniczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mogę Wam przytoczyć konkretne wartości tankowań po konkretnej ilości przejechanych km:

37,79dm3 na 607 km
46,48dm3 na 716 km

Oba wyniki osiągnięte w Austrii na benzynie zakupionej na tej samej stacji i z tego samego dystrybutora podczas urlopu.

Dałoby się jeszcze mniej spalić, ale przy tych 6-6,5dm3/100km to już jest zbyt wakacyjna jazda.

Powiem jeszcze, że w historii tankowań ani razu nie udało mi się przekroczyć 8dm3, tyle że nigdy nie było sytuacji, w której całośc km przejeździłbym w 100% po mieście.

Pozdrawiam i życzę dużej mocy i małego spalania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 09:32   #118
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał marekce1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, czy jest szansa na jakies zdjęcie tej gornej dodatkowej osłony/ obudowy Waszego silnika?

Było-

Czy Ktoś z Kolegów mógłby zrobic zdjęcie tej górnej obudowy- chcemy porównac miejsce wlewu oleju i ew punkty mocowania oslony. z góry serdecznie dziękujemy.
Tu jest nasz wątek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wpisałem do google i znalazłem szukane przez Ciebie zdjęcie od ręki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 11:00   #119
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Pytanie tylko, czy jest to osłona z silnika fabrycznego czy z wersji przedprodukcyjnych.
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2011, 11:02   #120
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał spiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie tylko, czy jest to osłona z silnika fabrycznego czy z wersji przedprodukcyjnych.
W moim Mondeo 1,6 EB wygląda dokładnie identycznie.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.