Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2010, 17:36   #1161
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał sebus1977 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
kolego żeby wymienić śitko to musisz wjechać na kanał opuścić dogrzewacz żeby wisiał na przewodach wodnych odkręcić 4 śruby od strony sterownika zdemontujesz sterownik i dostaniesz się do środka odkręcisz przewody i świecę i masz sitko
jak śruby odkręcają się dobrze i masz smykałkę do takiej roboty to jakaś godzinka pracy i po sprawie
pozdrawiam
Drogi Kolego, opisywalismy o tym chyba z dziesięć razy, a ty piszez to samo po raz 11-sty i zasmiecasz temat????????
Pisalem na temat zaśmiecania na poprzedniej stronie, a ty dalej....a poczytaj co pisze nasz Moderator. bo jesteśmy juz na 117 stronie i bijemy pianę.
Cytat:
Napisał subratri Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie, temat ma ze 30 a reszta to powtarzanie tego co było napisane w tych pierwszych trzydziestu bo się czytać nie chce. Koledze loktel np.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 12-02-2010 o 17:42
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 08:06   #1162
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Szkoda nerwów Stefano i Subratri naprawde!!Jeżeli niektórzy "weterani"tego forum zadaja pytania, na które juz było dziesięć odpowiedzi ,to nie ma co sie dziwic ze młody user chce sobie nabic posta!Przy okazji Stefano D5Z-F pamietasz pytałem o świece, Vag pokazał bład przepalonej świecy ,rozebrałem, na krótko grzeje to samo jak u Ciebie.Czyli sterownik siedzi zapewne,odpuszczam sobie go.Ale zaciekawiłes mnie kiedys ,bo czytałem Twojego posta ,ze zamiast niego załozyc analoga D5WZ musze to przemyslec tyle brak czasu to najgorsze . Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez falcon226 ; 13-02-2010 o 08:53
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 08:41   #1163
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Upssss to chyba było o mnie ... ten "weteran" sorry,z braku czasu musiałem zadać szybkie pytanie.Następnym razem poczytam cały wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 16:46   #1164
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..........
Przy okazji Stefano D5Z-F pamietasz pytałem o świece, Vag pokazał bład przepalonej świecy ,rozebrałem, na krótko grzeje to samo jak u Ciebie.Czyli sterownik siedzi zapewne,odpuszczam sobie go.Ale zaciekawiłes mnie kiedys ,bo czytałem Twojego posta ,ze zamiast niego załozyc analoga D5WZ musze to przemyslec tyle brak czasu to najgorsze . Pozdrawiam.
Tak, zgadza się.
Juz dwom kolegom z naszego forum założyłem zamiast D5Z-F, D5WZ po 'małej' przeróbce i 'przy okazji' sterownik ogrzewania postojowego, tak że mają teraz i dogrzewacz i postojowe, no i oczywiscie ciepełko.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 20:31   #1165
wiesiulek14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2010
Model: galax
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam. Ja mam taki problem wręcz ciekawe zagadnienie widziałem we wcześniejszych postach o podłączaniu d3w z eberspachera i mżna go odpalić po podaniu napięcia 12v na 6 i 7 pin, oczywiście stałe zasilanie jak i masa 1i 2 pin też podłączone i pomka 3 i 4 pin też i co ciekawe nie ruszyło. a jak zostal podłączony sygnał z alternatora na pin 7 zamiast 12v to odpaliło odrazu zaraz po odpaleniu auta.
I mam jeszcze jedno pytanie załorzyłem nową świecę nówkę orginalna beru piec raz odpalił a drugi raz już nie więc ponownie rozebrałem i sprawdziłem świecę świeca okazała się spalona wykręcam a tam stopiona końcówka żarnika, dlaczego?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiesiulek14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 08:47   #1166
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał wiesiulek14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i sprawdziłem świecę świeca okazała się spalona wykręcam a tam stopiona końcówka żarnika, dlaczego?
A jak sprawdziłeś świecę? Podłączyłeś może do akumulatora bezpośrednio? To masz odpowiedź dlaczego stopiona.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 09:58   #1167
wiesiulek14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-02-2010
Model: galax
Silnik: 1.9 tdi
Rocznik: 1998
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

nieczytasz dokładnie przecierz jest napisane ze piec nie odpalił więc świeca była w piecu a nie pod akumulatorem pozatym ta świeca jest 8V a nie 12V więc było by błędem podłączać do akumulatora
wiesiulek14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 12:22   #1168
camel1313
ford::average
 
Avatar camel1313
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCI 183KM 395Nm
Rocznik: 2011
Postów: 163
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam. Mam problem z sitkiem w D3WZ, a mianowicie zamówiłem nowe sitko ze świecą. Nie wiedziałem jakie sitko ponieważ po wykręceniu świecy nie było nawet śladu po sitku. Gość przesłał mi sitko z kołnierzem i teraz to sitko jest za długie - po włożeniu sitka nie można wkręcić świecy. Słyszałem, że były wersje dogrzewaczy bez sitka.
Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem - z góry dziękuję.
camel1313 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 14:37   #1169
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam kolego ja miałem taki przypadek że nie ma miejsca na włożenie sitka. Poprostu te piecyki nie mają takiej opcji na sitko. A piecyk mam taki ja opisujesz D3WZ. I świeca nowa działa mi już ponad rok. Pozdrawiam.
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 16:04   #1170
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał wiesiulek14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nieczytasz dokładnie przecierz jest napisane ze piec nie odpalił więc świeca była w piecu a nie pod akumulatorem pozatym ta świeca jest 8V a nie 12V więc było by błędem podłączać do akumulatora
Ok, o to własnie mi chodziło, że świeca jest na 8V i już kilku uzytkowników pisało, że sprawdzali świecę i nie działała, bo właśnie podłączali na krótko do akku i wtedy padała. Ale skoro o tym wiesz, to Ty tego błędu nie popełniłeś. To dobrze.
Zasugerowałem się Twoim stwierdzeniem, że piec nie działa i sprawdziłeś świecę jak ją wyjąłeś ...
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.