Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2014, 16:55   #1121
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Byłem na prezentacji w Ursyn Car w Warszawie. Zanim przejdę do uwag na temat auta muszę napisać parę słów o prezentacji. Rano na stronie Ursyn Car doczytałem, że dziś można zobaczyć prezentację zarówno w Warszawie jak i Piasecznie. Pojechaliśmy do Piaseczna; salon zamknięty, na drzwiach wisi karteczka, że prezentacja jest tylko w WarszawieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie ma co, dobry początek.
W Warszawie Panowie Handlowcy stali zbici w kupkę, najwyraźniej niezadowoleni, że musieli przyjść do pracy w niedzielę. Zero zainteresowania klientami oraz zero wiedzy na temat samochodów, które mieli prezentować. Na moje pytanie dlaczego nie ma Power Shift w 240KM Ecoboost padła odpowiedź, że jest i żebym to sobie dokładnie sprawdził w folderze, który mi dali. Jakie było zdziwienie sprzedawcy, kiedy pokazałem w tymże folderze, że nie ma tej skrzyni w benzynieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podobnie rzecz się miała kiedy spytałem, czemu fotele w kombi są ciaśniejsze niż w hybrydzie. Pan nie wiedział więc stwierdził coś w stylu "ten typ tak ma". A były ciaśniejsze ponieważ można ustawiać szerokość boczków, niestety w kombi wysiadł akumulator w czasie kiedy były ściśnięte na maksa (do czego sami z innymi oglądającymi doszliśmy). Jeśli poziom kompetencji w fabryce jest taki jak poziom marketingu i prezentacji to gratuluję.
Co do samego auta. Stała biała hybryda i szare kombi. Wygląd zewnętrzny zrobił na mnie duże, pozytywne wrażenie. Auto prezentuje się doskonale, lepiej niż na zdjęciach. Agresywna, dynamiczna linia, ciekawe przetłoczenia, fajny efekt pasków LED. Natomiast spasowanie blach niedokładne, duża różnica szerokości szpar między bagażnikiem a błotnikami w hybrydzie. Ale to pierwsze egzemplarze więc nie wierzę, że tak będzie podczas seryjnej produkcji. Fotele moim zdaniem bardzo wygodne z niesamowitą wręcz możliwością konfiguracji. W kombi siadł aku więc się nie czepiam, że były wąskie bo nie można było nic zmienić. W środku ma się wrażenie, że samochód nas otula i stąd niektórzy piszą, że jest ciasny. NIE JEST CIASNY. Sposób siedzenia jest zbliżony do sportowych aut i stąd takie wrażenie. Mi się siedziało wyśmienicie, z tyłu też.
Zegary ciekawe ale wydaje mi się, że szybko się znudzą i opatrzą, jak większość nowinek technicznych. Tunel środkowy poprowadzony wysoko, dla mnie bomba. Lewarek biegów masywny, świetnie leży w dłoni.
Nie przekonały mnie użyte materiały, ruszające się boczki drzwi a przede wszystkim panel środkowy. Wyświetlacz jakoś wolno przełączał funkcje co w moich oczach go dyskwalifikuje. A kompletna porażaka to przyciski klimatyzacji i reszta tych małych, śmiesznych guziczków. Nie wierzę, że to to trafi do produkcji seryjnej, muszą coś zmienić bo wygląda to naprawdę źle.
Podsumowując auto odebrałem lepiej niż część z Was, absolutnie nie jest małe czy niewygodne ale raczej nie kupię bo odnoszę wrażenie dużych oszczędności na jakości. No i rabat na razie tylko 3%. Pierwsze egzemplarze testowe dobpero w styczniu.
No sorry, nie dość, że jesteśmy 2 lata za USA to dziś przedstawia się nam dopiero prototypy a sprzedawcy nie mają pojęcia co sprzedają. Nie rozumiem tej polityki, lubię być dopieszczony jak wydaję grubo ponad 100k więc pójdę sobie gdzie indziej bo czuje się trochę jakby mi Ford łaskę robił.

kruger jest offline  
Stary 19-10-2014, 17:02   #1122
darkpassenger
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Warszawie Panowie Handlowcy stali zbici w kupkę, najwyraźniej niezadowoleni, że musieli przyjść do pracy w niedzielę.
W Piasecznie dokładnie tak samo - może to ci sami stójkowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 19-10-2014, 17:14   #1123
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Moja żona ma doświadczenie w pracy w salonach samochodowych. Nie mogła uwierzyć, że można tak fatalnie zachowywać się na prezentacji tak ważnych dla marki modeli. Poza tym odniosłem wrażenie, że oni po prostu nie są zupełnie przekonani do MK5. Jeśli oni nie są to co ma sądzić o modelu klient, który biega od salonu do salonu zastanawiając się co zamówić. Przecież to są podstawy technik sprzedaży.
kruger jest offline  
Stary 19-10-2014, 17:52   #1124
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jesteś pierwszą osobą wspominajaca w ogóle o opcji regulacji boczkow w fotelu. Tajemnica rozwiana.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
__________________
Focus MK1 kombi 2004 100PS, Mondeo MK4 Kombi 2.0 TDCi - złota strzała
shreku jest offline  
Stary 19-10-2014, 19:55   #1125
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Nagle wszyscy ci, którzy tak narzekali na zbyt ściskające fotele zamilkli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siebek jest offline  
Stary 19-10-2014, 20:08   #1126
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

kruger - w Szczecinie podczas prezentacji też tragedia. Prowadzący powinien dobrowolnie popełnić samobójstwo. Tak fatalną prezentację w życiu nie widziałem. Ale nie po to na niej byłem.
Atlis jest offline  
Stary 19-10-2014, 20:09   #1127
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Czemu zaden sprzedawca tego nie powiedzial ? i gdzie mozna znalezc jakies oficjalne info o tej elektryce foteli ??
slawek-kali jest offline  
Stary 19-10-2014, 20:14   #1128
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

A ty nie masz gębę by zapytać o pomoc? Ja też ostatnio nie wiedziałem jak ustawić fotel w BMW 3er, zapytałem i wszystko było jasne.
Atlis jest offline  
Stary 19-10-2014, 20:23   #1129
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,944
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ty nie masz gębę by zapytać o pomoc? Ja też ostatnio nie wiedziałem jak ustawić fotel w BMW 3er, zapytałem i wszystko było jasne.
Czyli wszyscy ktorzy juz testowali wnetrze auta to idioci czy jak ??
Poza tym o takich rzeczach sie mowi, ale prawdopodobnie sami nie wiedza co sprzedaja....
slawek-kali jest offline  
Stary 19-10-2014, 20:29   #1130
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Nie wiem jak inni, ale ja na siebie ustawiłem fotel i kierownicę by zobaczyć jak się siedzi.
Atlis jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.