Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2017, 20:58   #1121
piepia
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-07-2010
Skąd: Sieradz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Czy viaken dziala na windowsie 10? W sensie czy sa pod niego sterowniki?

piepia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 21:51   #1122
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał piepia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W sensie czy sa pod niego sterowniki?
Są,jak najbardziej.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2017, 09:03   #1123
Romanek100
ford::average
 
Avatar Romanek100
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 10-09-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 154
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Witam

Czy w ForScanie w wersji darmowej można sprawdzić wtryskiwacze (który leje) i pompę wysokiego ciśnienia, klimatyzację oraz temperaturę silnika? Jeśli tak to proszę minie nakierować w którym to jest miejscu. Mam Mondeo MK3 2004r. 2.0 TDCI po lifcie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Romanek100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:24   #1124
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

uff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 113 stron przeczytane , troche wiedzy złapałem , mniej niż chciałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tak więc z moimi pytaniami

INCARTMP - na HVAC pokazuje mi normalna temp ~ dzis 15 stopni , z kolei pcm i srm strzelają 215 stopni z czego to moze wynikac ? czujnik przeciez raczej ten sam , nie wiem skad tamte czerpią wartosci
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czym zaowocuje reset PCM , czy tez zerowanie wartosci ? zalatwi sprawę z bledna wartoscia incartmp ? czytam to raczej jako zaciętą wartosc skoro hvac ma poprawna

które z czynnosci funkcje serwisowe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przyniosą przydatne efekty / ktore warto zrobic a ktorych nie tykac - trzeba bedzie konfigurowac jakies parametry recznie ?

poza tym błednym odczytem 215 stopni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. walcze jeszcze z wentylatorem
wiem ze przy klimie zalacza sie on znacznie częsciej ale od razu xD ? 5-10 sekund po odpaleniu wyje już na drugim biegu , klima dziala poprawnie , chlodzi i kreci na kazdym biegu, nie wiem gdzie szukac jego bledu, - dodatkowo wyje znacznie rzadziej gdy klimatyzacja jest wylaczona calkowicie (off) ale problem pojawil sie jakos koniec lutego wiec pewnie ma jakies podloze , a zalaczy sie na full wentylator po 300m przy 3 stopniach ostro mnie zdziwil i tak szukam problemu, jakie pidy srawdzic ?

przy załaczaniu wentylatora - co ma miejsce dośc czesto az mi przygasaja swiatła
multimetrem jutro sprawdze napiecie ladowania, ale jakie pidy sprawdzic by zerknac od strony softwareowej ?

dzięki nawet za czesciowa odpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:36   #1125
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mathkaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem ze przy klimie zalacza sie on znacznie częsciej ale od razu xD ?
Tak,jak załączysz AC to wentylator od razu się załącza i tak ma być.
Skąd wiesz ,że załącza się na drugim biegu przy klimie skoro on jest sterowany PWM ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:40   #1126
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak,jak załączysz AC to wentylator od razu się załącza i tak ma być.
Skąd wiesz ,że załącza się na drugim biegu przy klimie skoro on jest sterowany PWM ?
zagłębiając się w inne fora
w fiescie wentylator działa na 2 biegach
1 który jest umiarkowanie cichy i nie powinno się go usłyszeć z racji pracującego silnika oraz 2 który "wyje" i słychac w zasadzie tylko go

inaczej mówiąc xD nie podoba mi się że od miesiąca 80% pracującego czasu dla auta jest strasznie głośny
a zalączenie się wentylatora na takie obroty po 300m przy 4stopniach wydaje mi się zbędne i jest raczej swego rodzaju problemem, domyslam sie ze niezbyt istotnym ale jednak

denerwuje gdy zatrzymujesz sie na chwile by wysiasc z auta nie wylaczajac silnika i slyszysz jak wentylator "napier****"
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:43   #1127
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Jeśli jeździsz cały czas na AC to i wentylator będzie Ci towarzyszył.Oczywiście klima załącza się w okolicach +5 stopni,jak jest zimniej to raczej nie.Z ciekawości u siebie jutro z rana załączę klimę i zobaczę ,czy załączy się wentylator,ale myslę,że on załącza się z obligatoryjnie jak załączysz klimę.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:47   #1128
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jeździsz cały czas na AC to i wentylator będzie Ci towarzyszył.Oczywiście klima załącza się w okolicach +5 stopni,jak jest zimniej to raczej nie.Z ciekawości u siebie jutro z rana załączę klimę i zobaczę ,czy załączy się wentylator,ale myslę,że on załącza się z obligatoryjnie jak załączysz klimę.
hmm czyli przy włączonej klimatyzacji mam się liczyć z wyciem wentylatora xD ?
tak jest normalnie ? wiem że zalaczac powinien się cześciej ale co chwila i full obroty ?
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:51   #1129
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Cytat:
Napisał mathkaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hmm czyli przy włączonej klimatyzacji mam się liczyć z wyciem wentylatora xD ?
Dokładnie tak.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:54   #1130
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: [mk3][mk4]Forscan - program do diagnostyki i nie tylko

Słabo ;( ok ktoś da radę mi odpowiedzieć na pytania dotyczące diagnozowania i różnic w temp ?
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.